Droga ekspresowa S7 w sąsiedztwie osiedla Strefa Cegielnia - czy może być uciążliwa / jak bardzo

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Strefa Cegielnia w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
cegielka
Posty: 44
Rejestracja: 22 sie 2022, 13:23

Droga ekspresowa S7 w sąsiedztwie osiedla Strefa Cegielnia - czy może być uciążliwa / jak bardzo

Postautor: cegielka » 26 sie 2022, 13:27

Tego chyba zabrakło na pierwszych wizualizacjach pokazanych przez dewelopera Atal, ale już chyba je uzupełnili i ten istotny szczegół dotyczący sąsiedztwa osiedla Strefa Cegielnia - chodzi o drogę ekspresową S7 z Krakowa na Północ, w kierunku Warszawy, która ma przebiegać obok budowanych bloków.

Obrazek

Jak myślicie, jak bardzo będzie uciążliwa ta droga dla mieszkańców? Patrząc na odległość, to jest kawałek, ale chyba nie na tyle duży, żeby taka ulica nie miała znaczenia. Na tej wizualizacji nie widzę też żadnych ekranów akustycznych. Jak myślicie, czy droga ekspresowa blisko bloków będzie bardzo uciążliwa? Jeśli tak, to również dla mieszkań położonych wewnątrz osiedla i mających okna w inną stronę?


Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Droga ekspresowa S7 w sąsiedztwie osiedla Strefa Cegielnia - czy może być uciążliwa / jak bardzo

Postautor: Mar G » 26 sie 2022, 14:52

cegielka pisze:Tego chyba zabrakło na pierwszych wizualizacjach pokazanych przez dewelopera Atal, ale już chyba je uzupełnili i ten istotny szczegół dotyczący sąsiedztwa osiedla Strefa Cegielnia - chodzi o drogę ekspresową S7 z Krakowa na Północ, w kierunku Warszawy, która ma przebiegać obok budowanych bloków.

Obrazek

Jak myślicie, jak bardzo będzie uciążliwa ta droga dla mieszkańców? Patrząc na odległość, to jest kawałek, ale chyba nie na tyle duży, żeby taka ulica nie miała znaczenia. Na tej wizualizacji nie widzę też żadnych ekranów akustycznych. Jak myślicie, czy droga ekspresowa blisko bloków będzie bardzo uciążliwa? Jeśli tak, to również dla mieszkań położonych wewnątrz osiedla i mających okna w inną stronę?


temat i fotka wielokrotnie omawiana już na forum była ... zamieścili ją wiele miesiecy temu na stronie inwestycji

cegielka
Posty: 44
Rejestracja: 22 sie 2022, 13:23

Re: Droga ekspresowa S7 w sąsiedztwie osiedla Strefa Cegielnia - czy może być uciążliwa / jak bardzo

Postautor: cegielka » 26 sie 2022, 17:15

Jasne, że było, ale chodzi o to, żeby skupić się na informacji, czy taka droga, to coś, co powinno dyskryminować przy zakupie mieszkania, czy jednak da się z tym żyć w miarę wygodnie i czy da się do takiej drogi przyzwyczaić. W to, że będzie tam duży ruch, to ja nie wątpię, ale zastanawiam się, jak będzie np. nocami.


Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Droga ekspresowa S7 w sąsiedztwie osiedla Strefa Cegielnia - czy może być uciążliwa / jak bardzo

Postautor: Mar G » 26 sie 2022, 18:10

cegielka pisze:Jasne, że było, ale chodzi o to, żeby skupić się na informacji, czy taka droga, to coś, co powinno dyskryminować przy zakupie mieszkania, czy jednak da się z tym żyć w miarę wygodnie i czy da się do takiej drogi przyzwyczaić. W to, że będzie tam duży ruch, to ja nie wątpię, ale zastanawiam się, jak będzie np. nocami.

czy tak oczywiste skutki sąsiedztwa 6 pasmowej trasy wymagają debaty ?

vide fotka - biały namiot to bloki

gazetakrakowska.pl/krakow-budowa-trasy-s7-jeszcze-niedawno-rosly-tu-warzywa-teraz-tereny-rolnicze-zamieniaja-sie-w-ekspresowke-nowe-zdjecia/ga/c4-16112691/zd/55234183

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Droga ekspresowa S7 w sąsiedztwie osiedla Strefa Cegielnia - czy może być uciążliwa / jak bardzo

Postautor: Nowy » 04 sty 2023, 10:55

Jeszcze kilka zdjęć ze spaceru, tym razem inwestycje drogowe w okolicy powstającego osiedla Strefa Cegielnia.

Obrazek

Zdaje się, że tu będzie odchodził dalej wylot na Warszawę od ul. Morcinka.

Obrazek

Tu od strony zbiorników w Zesławicach, to ta część drogi, która będzie przechodziła obok budowanego osiedla.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Droga ekspresowa S7 w sąsiedztwie osiedla Strefa Cegielnia - czy może być uciążliwa / jak bardzo

Postautor: Nowy » 04 sty 2023, 10:57

Chyba zbrojenie dla wiaduktu, który ma być przerzucony nad ulicą Morcinka.

Obrazek

Dużo się tam dzieje, błoto, pewnie jak podeschnie, to kurz. To pewnie skończy się wraz z budową, ale pytanie, co się zacznie, kiedy budowa zostanie zakończona.

Mercy
Posty: 45
Rejestracja: 16 paź 2023, 13:25

Re: Droga ekspresowa S7 w sąsiedztwie osiedla Strefa Cegielnia - czy może być uciążliwa / jak bardzo

Postautor: Mercy » 16 paź 2023, 14:58

Ma ktoś informacje o panelach akustycznych? Pomijając te blok co dopiero budują, tam jest sporo zabudowań jedno i wielorodzinnych istniejących od X lat.

Słyszałem też że ta droga będzie biegła na wyższej wysokości niż poziom ziemi, to prawda?

Helena
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2023, 17:29

Re: Droga ekspresowa S7 w sąsiedztwie osiedla Strefa Cegielnia - czy może być uciążliwa / jak bardzo

Postautor: Helena » 22 lis 2023, 17:48

Mercy pisze:Ma ktoś informacje o panelach akustycznych? Pomijając te blok co dopiero budują, tam jest sporo zabudowań jedno i wielorodzinnych istniejących od X lat.

Słyszałem też że ta droga będzie biegła na wyższej wysokości niż poziom ziemi, to prawda?


Ja dziś usłyszałam, że nie będzie ekranów akustycznych


Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Droga ekspresowa S7 w sąsiedztwie osiedla Strefa Cegielnia - czy może być uciążliwa / jak bardzo

Postautor: Mar G » 22 lis 2023, 21:46

Mercy pisze:Słyszałem też że ta droga będzie biegła na wyższej wysokości niż poziom ziemi, to prawda?


Prawda - standardowo drogi ekspresowe buduje się na wysokich nasypach. Widać to też na wizualizacjach GDDKiA - wysoki nasyp bez ekranów akustycznych.

na zdjęciu dość dobrze to widać
Załączniki
S7Apartments_Atal.jpg
S7Apartments_Atal.jpg (38.13 KiB) Przejrzano 1230 razy

Thiasos
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2023, 18:14

Re: Droga ekspresowa S7 w sąsiedztwie osiedla Strefa Cegielnia - czy może być uciążliwa / jak bardzo

Postautor: Thiasos » 26 lis 2023, 18:30

Myślę, że niektórzy za mocno dramatyzuja. Kumplowi latają nad domem samoloty i żyje. Bardziej bym się przejmował tym czy okolica ma zamiar się nieco rozwinąć i czy ma zamiar się zurbanizowac, żeby do sklepu nie trzeba było rowerem czy samochodem jechać bo z buta na Strusia jak szedłem było ok 45min



Wróć do „Strefa Cegielnia Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości