Okolica, w której powstaje osiedle Strefa Cegielnia Kraków - zdjęcia, opinie i informacje

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Strefa Cegielnia w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Okolica, w której powstaje osiedle Strefa Cegielnia Kraków - zdjęcia, opinie i informacje

Postautor: Nowy » 04 sty 2023, 11:00

To, co zwróciło moją uwagę, kiedy przechadzałem się po okolicy, to taki masz (BTS zapewne), czyli instalacja rozprowadzająca sygnał telefonii komórkowej.

Obrazek

W tle widać budowane przez Atal osiedle. Nie wiem czy ta wieża jest tymczasowym czy stałym rozwiązaniem, czy jest szkodliwa, czy nie, ale na pewno nie jest to element zdobiący okolicę.


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Okolica, w której powstaje osiedle Strefa Cegielnia Kraków - zdjęcia, opinie i informacje

Postautor: Nowy » 04 sty 2023, 11:03

I jeszcze coś, co mnie rozbawiło, a wisiało na drzewie mniej więcej po drugiej stronie ul. Morcinka, na przeciwko wjazdu do budowy osiedla Strefa Cegielnia.

Obrazek

Może nic nie znaczyć, a może taka okolica, nie wiem, ale oby karma do niego wróciła : )
Ostatnio zmieniony 04 sty 2023, 11:29 przez Nowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Okolica, w której powstaje osiedle Strefa Cegielnia Kraków - zdjęcia, opinie i informacje

Postautor: Mar G » 04 sty 2023, 11:27

dla mieszkańców bloków temat może nieznany.

dla właścicieli domków - gdy MPO 1x/mc odbiera segregowane odpady - i wystawiamy np. 10 worków 120-150 l - po wzroście cen worków 100 % y/y plagą jest ich znikanie, gdy MPO zostawia przed bramą nowe worki po odbiorze, a nie wrzuci na teren posesji przez ogrodzenie.


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Okolica, w której powstaje osiedle Strefa Cegielnia Kraków - zdjęcia, opinie i informacje

Postautor: Nowy » 04 sty 2023, 11:29

Zgadza się, zapewne o to tu chodzi i słuszne wyjaśnienie.

Mercy
Posty: 45
Rejestracja: 16 paź 2023, 13:25

Re: Okolica, w której powstaje osiedle Strefa Cegielnia Kraków - zdjęcia, opinie i informacje

Postautor: Mercy » 03 sty 2024, 19:23

Ma ktoś informacje o lokalach usługowych? Słyszałem że mają być, nawet o siłowni słyszałem, pytanie gdzie i kiedy skoro w I i II etapie nie ma ani jednego lokalu?? Zapowiadał to Atal, wiec nie mówie o ew. przebudowie cegielni która ma zrobić Leś sp.zoo.

Czy słyszał ktoś też o tym, ze jeden z blokow ma byc komunalny? Mialby to byc wynik umowy miedzy miastem a atalem w umowie sprzedazy gruntu po smiesznej cenie.

Radek Obiadek
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2023, 0:11

Re: Okolica, w której powstaje osiedle Strefa Cegielnia Kraków - zdjęcia, opinie i informacje

Postautor: Radek Obiadek » 05 sty 2024, 16:43

Mercy pisze:Ma ktoś informacje o lokalach usługowych? Słyszałem że mają być, nawet o siłowni słyszałem, pytanie gdzie i kiedy skoro w I i II etapie nie ma ani jednego lokalu?? Zapowiadał to Atal, wiec nie mówie o ew. przebudowie cegielni która ma zrobić Leś sp.zoo.

Czy słyszał ktoś też o tym, ze jeden z blokow ma byc komunalny? Mialby to byc wynik umowy miedzy miastem a atalem w umowie sprzedazy gruntu po smiesznej cenie.


Skąd w ogóle takie rewelacje w sprawie bloku z lokalami komunalnymi? Jedyne co kojarzę, to na forum ktoś żartował, że jak sprzedaż nadal będzie kiepsko szła, zamienią wówczas bloki na komunalne - ale to był tylko żart. Również nie doszły do mnie żadne obietnice Atala w sprawie lokali usługowych. Tutaj o wiele lepiej by było, jakby Leś zagospodarował teren dawnej cegielni, ale na razie nic się nie dzieje w temacie.

cegielka
Posty: 44
Rejestracja: 22 sie 2022, 13:23

Re: Okolica, w której powstaje osiedle Strefa Cegielnia Kraków - zdjęcia, opinie i informacje

Postautor: cegielka » 05 sty 2024, 18:24

Brzmi bardziej, jak miejska legenda, zresztą to nie pierwsze miejsce, gdzie takie "rewelacje" się pojawiają, a później okazują się stekiem bzdur.

Ale zawsze możesz wystąpić z zapytaniem do ZBK, a może Wydziału Skarbu UMK, czy takie umowy z deweloperem były podpisywane.



Wróć do „Strefa Cegielnia Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość