II etap osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / deweloper Atal

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Strefa Cegielnia w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: II etap osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / deweloper Atal

Postautor: Mar G » 09 lis 2023, 12:20

cegielka pisze:Widzę, że ten 2 etap też nieźle się sprzedaje, zostało w nim dostępnych 103 mieszkania, natomiast w etapie pierwszym tylko 5 mieszkań jest dostępnych. Niby się śmiano z pomysłu Atalu, a tu proszę, jednak wygląda na to, że deweloper zrobił świetny interes.



w to, że developer robi świetny interes sprzedając mieszkania po 10k/m2 na takich peryferiach - nikt nie miał wątpliwości.

powinniśmy zapytać, kto w desperacji kupuje tam mieszkania w takiej cenie i czy oni będą równie zadowoleni co developer

Ps. ceny dostosowują jakby to miasto było.
miejsce parkingowe 60 T (!)
a raptem 2 lata temu na Przybyszewskiego po 35 T tradycyjne miejsca sprzedawali. dokąd to zmierza ...
Załączniki
Cegielnia__.jpg
Cegielnia__.jpg (11.34 KiB) Przejrzano 2064 razy


Radek Obiadek
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2023, 0:11

Re: II etap osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / deweloper Atal

Postautor: Radek Obiadek » 09 lis 2023, 20:07

Dlaczego zakładasz, że osoby tam kupujące mieszkania są w desperacji? Osobiście wolałem większe mieszkanie na rogatkach, niż mniejsze bliżej centrum (do którego i tak za często nie zaglądam). Przy czym dokonałem zakupu pół roku temu, gdy metr kosztował jeszcze 8300, a dostępne były rodzinne miejsca parkingowe (50 k za dwa miejsca jedno za drugim - wiem że to średnio wygodne rozwiązanie, ale spokojnie ogarnę z partnerką). Na upartego w ogóle tego mieszkania nie potrzebowałem, bo większość czasu spędzam jednak w innym mieście i mogę pracować 90% czasu z domu. Ale niech Ci będzie, jestem desperatem, spoko. Zgodzę się natomiast, że z obecnymi cenami miejsc parkingowych odlecieli.

cegielka pisze:Są może jakieś osoby tu, które kupiły w tej inwestycji mieszkanie dla siebie? Jakie argumenty przemawiały za tym, żeby kupić tam lokal mieszkalny (poza ceną), a jakie minusy widzieliście?


Największym minusem jest kiepska komunikacja publiczna, natomiast jak ktoś się porusza samochodem i niekoniecznie pracuje w centrum miasta, po oddaniu ekspresu będzie miał dużą elastyczność i mniejsze korki niż np. na Złocieniu. Wspomniana droga ekspresowa powstaje w bezpośrednim pobliżu i to kolejny minus, ale w dalszym ciągu jakość powietrza powinna być o wiele lepsza niż w niektórych miejscach na południu Krakowa (dlatego tak kiepsko schodzi Skwer Harmonia). Same bloki w mojej opinii wyglądają bardzo dobrze. Okolica spokojna, jest trochę żuli, ale raczej nieszkodliwych. W miarę rozbudowy inwestycji będą coraz bardziej przeważali młodsi ludzie z klasy (niższej) średniej.

Mercy
Posty: 45
Rejestracja: 16 paź 2023, 13:25

Re: II etap osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / deweloper Atal

Postautor: Mercy » 10 lis 2023, 8:12

Radek Obiadek pisze:Dlaczego zakładasz, że osoby tam kupujące mieszkania są w desperacji? Osobiście wolałem większe mieszkanie na rogatkach, niż mniejsze bliżej centrum (do którego i tak za często nie zaglądam).


Nie ma co się wsłuchiwać z forumowych hejterów, ludzie którzy za własne pieniądze mieszkają w lepszych dzielnicach nie siedzą po forach i szukają gdzie wbić szpili. W czernochowicach gdzie buduje SM sniezka tzw. zlocien II, ktora nie pobiera z zalozenia marzy ma praktycznie takie same ceny, a tam to juz totalnie nic nie ma.Ceny w średniej lokalizacji, jak MIerzeja Wiślana ma dobijać do 17tys/m2, niech każdy kupuje to na co go stać i kazdy winny byc z tego zadowolony, ze Krakow ma miejsce dla roznych grup.

Teren Zesławic to obecnie jeden wielki plac budowy, nie ma co oceniać teraz komunikacji. Sam też wole 50m na peryferiach (obecnie bo za 20 lat Kraków jest jedym z tych miast którego niż demograficzny nie dotyczy więc bedzie coraz wiekszy)

Udało mi się też wymienić parę wiadomości z v.prez. Kuligiem, gdzie powiedziałem o obawach jeśli chodzi o infrastruktóre tj. chodniki drogi itp, zapewnił mnie, że miasto ma szereg umów z różnymi wykonawcami, np. Atal ma pociągnać chodniki do skrzyżowania z Kantorowicka + lekko przebudowac geometrie, miasto też ma otwarty audyt na stronie ZTP na kolejki etap chodnika + przystanków. Liczę, że bedzie tez autobus jezdzacy co 10-15min na wzgorza i spowrotem, gdzie bedzie mozna wejsc do tramwaju i sunąc po nowym torowrisku.


zorkadar
Posty: 6
Rejestracja: 15 lut 2021, 6:58

Re: II etap osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / deweloper Atal

Postautor: zorkadar » 17 lis 2023, 8:38

Mar G pisze:
cegielka pisze:Widzę, że ten 2 etap też nieźle się sprzedaje, zostało w nim dostępnych 103 mieszkania, natomiast w etapie pierwszym tylko 5 mieszkań jest dostępnych. Niby się śmiano z pomysłu Atalu, a tu proszę, jednak wygląda na to, że deweloper zrobił świetny interes.



w to, że developer robi świetny interes sprzedając mieszkania po 10k/m2 na takich peryferiach - nikt nie miał wątpliwości.

powinniśmy zapytać, kto w desperacji kupuje tam mieszkania w takiej cenie i czy oni będą równie zadowoleni co developer



Do niektórych nie dociera że są ludzie którzy nie chcą mieszkać w centrum miasta i wolą na obrzeżach.

peelek97
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2023, 15:51

Re: II etap osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / deweloper Atal

Postautor: peelek97 » 02 gru 2023, 15:59

cegielka pisze:Są może jakieś osoby tu, które kupiły w tej inwestycji mieszkanie dla siebie? Jakie argumenty przemawiały za tym, żeby kupić tam lokal mieszkalny (poza ceną), a jakie minusy widzieliście?

Zdecydowaliśmy się na rezerwację w Bloku II-B2 i czekamy na decyzję kredytową - dużo lepszy układ, blok na końcu osiedla nie w jego centrum, dalej od budującej się S7, większy wybór, a cena mimo szalejących wzrostów i tak do przyjęcia pamiętając sumarycznych dopłatach do kredytu ok. 250 tys.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: II etap osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / deweloper Atal

Postautor: Mar G » 03 gru 2023, 16:50

peelek97 pisze:
cegielka pisze:Są może jakieś osoby tu, które kupiły w tej inwestycji mieszkanie dla siebie? Jakie argumenty przemawiały za tym, żeby kupić tam lokal mieszkalny (poza ceną), a jakie minusy widzieliście?

Zdecydowaliśmy się na rezerwację w Bloku II-B2 i czekamy na decyzję kredytową - dużo lepszy układ, blok na końcu osiedla nie w jego centrum, dalej od budującej się S7, większy wybór, a cena mimo szalejących wzrostów i tak do przyjęcia pamiętając sumarycznych dopłatach do kredytu ok. 250 tys.

z tymi dopłatami to w całym okresie 10 y należy podchodzić z bardziej umiarkowanym optymizmem co do efektów vs kredyt zmienno-procentowy.
jeżeli prawdą są te kwoty z artykułu to faktyczna różnica na + po okresie 10y nie jest tak spektakularna jak w reklamach i raczej nie rekompensuje wzrostu cen spowodowanych tym mechanizmem na przestrzeni ostatniego roku.

forsal.pl/finanse/finanse-osobiste/artykuly/9316128,czy-bezpieczny-kredyt-2-proc-moze-sie-nie-oplacic-sprawdzilismy.html

SirCinek
Posty: 128
Rejestracja: 07 sty 2020, 19:57

Re: II etap osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / deweloper Atal

Postautor: SirCinek » 03 gru 2023, 21:00

Mar G pisze:
peelek97 pisze:
cegielka pisze:Są może jakieś osoby tu, które kupiły w tej inwestycji mieszkanie dla siebie? Jakie argumenty przemawiały za tym, żeby kupić tam lokal mieszkalny (poza ceną), a jakie minusy widzieliście?

Zdecydowaliśmy się na rezerwację w Bloku II-B2 i czekamy na decyzję kredytową - dużo lepszy układ, blok na końcu osiedla nie w jego centrum, dalej od budującej się S7, większy wybór, a cena mimo szalejących wzrostów i tak do przyjęcia pamiętając sumarycznych dopłatach do kredytu ok. 250 tys.

z tymi dopłatami to w całym okresie 10 y należy podchodzić z bardziej umiarkowanym optymizmem co do efektów vs kredyt zmienno-procentowy.
jeżeli prawdą są te kwoty z artykułu to faktyczna różnica na + po okresie 10y nie jest tak spektakularna jak w reklamach i raczej nie rekompensuje wzrostu cen spowodowanych tym mechanizmem na przestrzeni ostatniego roku.

forsal.pl/finanse/finanse-osobiste/artykuly/9316128,czy-bezpieczny-kredyt-2-proc-moze-sie-nie-oplacic-sprawdzilismy.html

Choć nie jest to powiedziane wprost w artykule (albo ja taką informację przeoczyłem) zakładam, że pozostałe kredyty są w ratach równych. Jaki ma sens zatem pokazywanie gołej kwoty jaką klient zapłaci nie pokazując ile spłaci kapitału a ile odsetek? Pozatym chcąc być uczciwym powinno się chyba porównywać podobne produkty (jeżeli porównują koszty tylko w horyzoncie pierwszych 10 lat) i pozostałe kredyty tez podsumować w systemie rat malejących. :)

Thiasos
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2023, 18:14

Re: II etap osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / deweloper Atal

Postautor: Thiasos » 03 gru 2023, 22:54

peelek97 pisze:
cegielka pisze:Są może jakieś osoby tu, które kupiły w tej inwestycji mieszkanie dla siebie? Jakie argumenty przemawiały za tym, żeby kupić tam lokal mieszkalny (poza ceną), a jakie minusy widzieliście?

Zdecydowaliśmy się na rezerwację w Bloku II-B2 i czekamy na decyzję kredytową - dużo lepszy układ, blok na końcu osiedla nie w jego centrum, dalej od budującej się S7, większy wybór, a cena mimo szalejących wzrostów i tak do przyjęcia pamiętając sumarycznych dopłatach do kredytu ok. 250 tys.


Pamiętaj, że dopłaty są finansowane przez podatników. Bk spowodował wzrost cen mieszkań o ok 30%. Beneficjengem tego programu jest przede wszystkim deweloper. Notabene Atal postąpił ze mną po świńsku co tylko pokazuje, jak po wdrożeniu tego programu się swołocz deweloperska rozochocila i kto naprawdę na tym zyskuje. Pamiętajcie że za dopłaty państwowe płacicie wszyscy dwukrotnie. Kto obserwował inwestycje od dłuższego czasu ten pamięta że ceny mieszkan były niszę o ok 400zl na metrze i była jasna i klarowna informacja, że ceny obowiązują do konca sierpnia. Nawet byłem w biurze się upewnić ze tak będzie, wyraziłem chęć rezerwacji mieszkania w I etapie na II piętrze. Celowo czekałem do końca tego terminu by byłem po zmianie pracy więc i tak do wniosku kredytowego potrzebowałem większej ilości wpływów niż 1.
Jakiś tydzień przed końcem sierpnia w ten sam dzień ktoś zarezerwował moje mieszkanie (do czego miał prawo ale uważam że kto mial wiedzieć ten wiedział) i dziwnym zbiegiem okoliczności zeszło się to podwyżka cen do poziomu jakie są obecnie. Atal okradł mnie na 25k a przemiła pani stwierdziła że nasza umowa jest nieważna bo nie ona decyduje i nie wiedziała. Jeszcze podrzucili mi doradcę kredytowego chwalącego się 17 letnim doświadczeniem który nie znał podstawowych warunków banku z jakim współpracuje i zmarnowała mi ponad miesiąc czasu. Mam tylko nadzieję że nie robią takiej samej fuszerki jak przy obsłudze klienta przy budowie.
Chętnie bym po czymś takim zrezygnował z ich usług ale niestety brakowało konkurencji.
Program bk 2 spatologizowal rynek nieruchomość. Po jego zakończeniu niestety ceny nie spadną, ale może buta i chamstwo deweloperów się skończy jak będą musieli stękać żeby zainteresować klienta.


AdamLi
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2023, 11:34

Re: II etap osiedla Strefa Cegielnia w Krakowie / deweloper Atal

Postautor: AdamLi » 07 lut 2024, 11:16

Nowe informacje i kilka zdjęć z drugiego etapu Strefa Cegielnia.

https://biznes.lovekrakow.pl/aktualnosc ... 0481#photo



Wróć do „Strefa Cegielnia Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości