Miejsce parkingowe podziemne jest bardzo niskie, brak alternatywy / Strefa Cegielnia od Atal

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Strefa Cegielnia w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Andrii
Posty: 9
Rejestracja: 01 sty 2024, 14:51

Miejsce parkingowe podziemne jest bardzo niskie, brak alternatywy / Strefa Cegielnia od Atal

Postautor: Andrii » 01 sty 2024, 15:01

Dzień dobry! Przy zakupie mojego mieszkania nie było dostępnych miejsc parkingowych o wymaganej przeze mnie wysokości, więc próbowałem zrezygnować z parkingu w ogóle, ale dowiedziałem się, że w tym budynku nie można kupić mieszkania bez miejsca parkingowego. Obecnie mam miejsce parkingowe niższe niż mój samochód.

Jeśli ktoś ma niski samochód i miejsce parkingowe na ulicy, z przyjemnością pozwolę parkować na moim w zamian za prawo parkowania pod domem na waszym. Budynek 2. Dziękuję za zrozumienie.


cegielka
Posty: 44
Rejestracja: 22 sie 2022, 13:23

Re: Miejsce parkingowe podziemne jest bardzo niskie, brak alternatywy / Strefa Cegielnia od Atal

Postautor: cegielka » 01 sty 2024, 16:06

A jakie wysokie są miejsca postojowe w garażu podziemnym i jakiej wysokości potrzebujesz dla swojego samochodu? Ale myślę, że bez problemu znajdziesz kogoś, kto pójdzie na taki układ.

Andrii
Posty: 9
Rejestracja: 01 sty 2024, 14:51

Re: Miejsce parkingowe podziemne jest bardzo niskie, brak alternatywy / Strefa Cegielnia od Atal

Postautor: Andrii » 01 sty 2024, 16:59

Mój samochód ma wysokość 158 centymetrów, a moje miejsce parkingowe ma wysokość 150-155 centymetrów (dolne miejsce parkingowe).


AdamLi
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2023, 11:34

Re: Miejsce parkingowe podziemne jest bardzo niskie, brak alternatywy / Strefa Cegielnia od Atal

Postautor: AdamLi » 01 sty 2024, 17:40

Z tego co wiem te niższe dolne miejsca parkingowe miały wysokość 155 cm. Myślę , że jest tam zapas wysokości i mimo tych 3 cm więcej z wysokości nie będzie to stanowiło problemu . Ale nie mam doświadczenia z platformami parkingowymi. Ja mam górną platformę 150 cm to nie mogę pomóc.

Thiasos
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2023, 18:14

Re: Miejsce parkingowe podziemne jest bardzo niskie, brak alternatywy / Strefa Cegielnia od Atal

Postautor: Thiasos » 01 sty 2024, 17:49

Andrii pisze:Mój samochód ma wysokość 158 centymetrów, a moje miejsce parkingowe ma wysokość 150-155 centymetrów (dolne miejsce parkingowe).

Co oznacza zapis lub 180cm? Poza tym najlepiej zadzwonić. Mimo wszystko, że cod samej polityki cenowej Atala co już pisałem mam wielki zarzut to kontakt i chęć pomocy choćby przy organizacji dokumentów kredytowych jest u nich na 5+

AdamLi
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2023, 11:34

Re: Miejsce parkingowe podziemne jest bardzo niskie, brak alternatywy / Strefa Cegielnia od Atal

Postautor: AdamLi » 01 sty 2024, 17:58

„lub 180cm” oznacza , że niektóre z dolnych platform parkingowych miały miejsce pozwalające na zaparkowanie auta o wysokości 180cm. Było kilka takich miejsc.

Andrii
Posty: 9
Rejestracja: 01 sty 2024, 14:51

Re: Miejsce parkingowe podziemne jest bardzo niskie, brak alternatywy / Strefa Cegielnia od Atal

Postautor: Andrii » 05 sty 2024, 18:15

Otrzymałem odpowiedź od konsultantki, że jednak rozmiar wynosi 155 i że nie sądzi, że faktycznie będzie można wjechać samochodem wyższym niż podał producent tej dziwacznej konstrukcji. Dlatego jeśli ktoś usłyszał, że WÖHR Parklift 450 faktycznie pozostawia 3 cm więcej niż wskazuje w dokumentacji, proszę dajcie mi znać. :)

Będę również wdzięczny, jeśli znajdzie się ktoś chętny do parkowania na moim miejscu parkingowym w zamian za miejsce na ulicy. ;)



Wróć do „Strefa Cegielnia Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość