Kiedy oglądanie nowych mieszkań na osiedlu Centralna w Krakowie od Proinsu

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w inwestycji Centralna w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Proins. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
imqant
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2023, 13:32

Re: Kiedy oglądanie nowych mieszkań na osiedlu Centralna w Krakowie od Proinsu

Postautor: imqant » 23 lut 2024, 11:34

Byłem ostatnio na budowie i powiem szczerze nie wygląda to ciekawie, elewacja na parterze jest aktualnie robiona, instalacja kanalizacyjna dopiero położona jeszcze nie zasypana, zabezpieczona nadal ścianami Larsena, teren między budynkami i wokół nich to jedno wielkie błoto, palet z kostką brukową nawet nie widziałem, nie wiem jak w środku. Pocieszające jest to ,że na budowie widziałem większą liczbę pracowników niż wcześniej bywało.


central
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2022, 9:31

Re: Kiedy oglądanie nowych mieszkań na osiedlu Centralna w Krakowie od Proinsu

Postautor: central » 23 lut 2024, 11:49

Zgadza się, to skończenia, to tam jeszcze sporo prac zostało. Widziałem też instalacje do odprowadzania wody opadowej do wkopania, niezłe rury, tak się zastanawiam, czy one przypadkiem nie będą pod to połączenie z ul. Sołtysowską.

Jak znajdę chwilę, to wrzucę trochę zdjęć z budowy osiedla przy centralnej przez Proins.

bojka
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2023, 13:22

Re: Kiedy oglądanie nowych mieszkań na osiedlu Centralna w Krakowie od Proinsu

Postautor: bojka » 23 lut 2024, 15:49

pracy jest jeszcze bardzo duzo
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2024, 13:00 przez bojka, łącznie zmieniany 2 razy.


strakhalex
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2024, 10:44

Re: Kiedy oglądanie nowych mieszkań na osiedlu Centralna w Krakowie od Proinsu

Postautor: strakhalex » 14 mar 2024, 10:53

central pisze:I faktycznie kończą budowę? Ostatnio, jak byłem, to nie miałem takiego przeświadczenia. Ale są już jakieś terminy szacunkowe odbiorów mieszkań czy nadal wiadomo tylko, że do czerwca?

Dostałem informacje że termin zakończenia prac budowlanych zostaje przesunięty do końca kwietnia br. z uwagi na późniejsze przystąpienie MPEC i TAURON do wykonania sieci przyłączeniowych dla budynków.

central
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2022, 9:31

Re: Kiedy oglądanie nowych mieszkań na osiedlu Centralna w Krakowie od Proinsu

Postautor: central » 14 mar 2024, 13:26

strakhalex pisze:Dostałem informacje że termin zakończenia prac budowlanych zostaje przesunięty do końca kwietnia br. z uwagi na późniejsze przystąpienie MPEC i TAURON do wykonania sieci przyłączeniowych dla budynków.

Czyli wina MPECu i Tauronu, że zmiana terminu jest? Wszystko inne, co pokazywałem na ostatnich zdjęciach, jest już zrobione?

Tecq
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2024, 12:22

Re: Kiedy oglądanie nowych mieszkań na osiedlu Centralna w Krakowie od Proinsu

Postautor: Tecq » 15 kwie 2024, 12:26

central pisze:
strakhalex pisze:Dostałem informacje że termin zakończenia prac budowlanych zostaje przesunięty do końca kwietnia br. z uwagi na późniejsze przystąpienie MPEC i TAURON do wykonania sieci przyłączeniowych dla budynków.

Czyli wina MPECu i Tauronu, że zmiana terminu jest? Wszystko inne, co pokazywałem na ostatnich zdjęciach, jest już zrobione?

Oczywiście, że nie. To tłumaczenie się dostawcami mediów to tylko szczyt góry lodowej i próba przekierowania irytacji w stronę kogoś innego. Z początkiem miesiąca: niedokończony środek, instalacje elektryczne i elektrotechniczne wewnątrz budynku, niezrobione izolacje przeciwwilgociowe budynków przy przyziemiach, niedokończona elewacja przy poziomach 0, niedokończone zagospodarowanie terenu. To rzeczy tylko z głowy.

bambik
Posty: 59
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Kiedy oglądanie nowych mieszkań na osiedlu Centralna w Krakowie od Proinsu

Postautor: bambik » 26 kwie 2024, 20:03

Ostatnio na grupie osiedlowej na . ktoś umieścił bardzo dobry post, piszac że przy koszeniu trawnika po 2 str ulicy jest więcej pracownikow niż na tej budowie. Ja też ile razy byłam w okolicy, to na palcach jednej ręki można było policzyć ile tam osób działa. Porównując zdjęcia z internetu, przez miesiąc nie zmieniło się tam nic, a wg umow dew odbiory mieszkań miały być do końca czerwca. Już teraz wiadomo że to niemożliwe, bo roboty jest tam masa, a teraz jeszcze przez długi weekend kolejne 1.5 tyg odpadnie. Najgorsze jest to że każdy zpytajacych o koniec robót i przyczyny opoznien dostaję inne info, co najlepiej widać we wpisach na .. Ktoś ostatnio napisał, że dostał od dewelopera info by ekipę wykonczeniowa szykować na wakacje - tylko które?



Wróć do „Centralna Kraków od Proins - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość