Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w inwestycji Centralna w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Proins. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: bambik » 01 wrz 2023, 17:54

Wrzucam foto sprzed chwili - nie wiem na ile wyraźnie będzie widoczne ale musiałam zmniejszyć rozmiar. Patrzac na postęp prac od mojej ostatniej wizyty jakieś 2 tyg temu, powiedziałabym że jest znikomy :)

Obrazek
Status na dziś


bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: bambik » 01 wrz 2023, 18:01

Tuzinek pisze:
bambik pisze:No robię się ciekawie, w szczególności że kiedyś widziałam gdzieś wpis jakoby mieli nawet przyspieszyć zakończenie budowy.
Zaczęli sprzedaż na Przewozie, więc pytanie czy faktycznie tam też ruszają z robota czy potrzebują kasy na dokończenie innych inwestycji. Podobno oni nie finansują budow z kredytów (pewnie, lepiej żeby się przyszły właściciel mieszkania zadłużył aż kopnie w kalendarz). Maszyna naganiajaca do podpisywania umów deweloperskich "ma pan 3 dni bo mam na pana miejsce 5ciu innych klientów" pewnie też ma przyspieszyć wpływ środków.
Jak teraz o tym myślę, i podoba mi się mieszkanie które wybrałam, to drugi raz nie poszłabym w aktualnej sytuacji w tak długi czas oddania. Koniec budowy, pozwolenie na użytkowanie, odbiory (przy których podobno też trzeba się z nimi użerać), podpisanie aktu not .... Jeszcze minimum rok do wejścia, a kredyt leci...


Ja żałuje że zwlekałem z zakupem tak długo aż Develia podniosła ceny o 1200-1500 zł na m2 kiedy proins od poczatku maja trzymał cenę bez zmian. Obsługa, podejście do klienta i opinie pozwalają sądzić że Develia to jednak dużo pewniejsza firma.

Oni na pewno nie finansują z kredytów tylko środki własne + wpłaty klientów. Specyficzne podejście jak na taki rynek, aczkolwiek nie uważam tego za minus. Obsługa kredytów przez wysokie stopy jest obecnie bardzo droga przez co niektórzy deweloperzy mogą mieć problemy finansowe.
Inna sprawa że gdyby mieli widmo płacenia odsetek za pożyczony kapitał tak długo jak nie ukończą budowy to może poszłoby to wtedy szybciej.

Co do trzech dni rezerwacji to standard na rynku obdzwaniając deweloperów niektórzy nawet i z tym robią problem i nie chcą rezerwować nawet na tyle. Nie ma się co dziwić skoro są klienci na zakup, to po co trzymać dla jednego niepewnego mieszkanie przez 2 tygodnie?

U ciebie od kiedy podpisana umowa? A z odbiorami skąd takie info? Co do odbiorów to chyba też wielu deweloperów często próbuje się wykręcać i zwlekać z naprawami więc i tu by mnie to nie zdziwiło.


Ja kupiłam mieszkanie niedawno, więc już po podniesionych cenach, ale były z tym tematem pewne przeboje - dluga historia :? Info o ciężkich odbiorach - od firm które to robimy na ich innych inwestycjach i od właścicieli mieszkań mięsień w tych lokalizacjach. Gdy ja podejmowałam decyzję, Proins był jedynym który tak bardzo naciskał, i za każdym razem dostawałam info że na moje miejsce jest 5 chętnych i "przed chwila" dzwonił ktos z kolejki pytać czy się nie zwolnilo. W kontekście budowania bez kredytu - teraz rozumiem to podejście.

Tuzinek
Posty: 105
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: Tuzinek » 13 wrz 2023, 12:58

Wiecie jaka ma być wysokość mieszkań? W umowie nie ma o tym nic a na stronie proinsu też nie mogę znaleźć tej informacji.


bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: bambik » 14 wrz 2023, 17:59

Tuzinek pisze:Wiecie jaka ma być wysokość mieszkań? W umowie nie ma o tym nic a na stronie proinsu też nie mogę znaleźć tej informacji.


Ja mam 1,80 cm i jak podskocze to nie dotykam sufitu :D

argon
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2022, 22:56

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: argon » 18 paź 2023, 9:40

Jakoś mam wrażenie, że bardzo powoli się tam to wszystko zmienia.

Obrazek

Niby robią, ale ma się wrażenie, że strasznie wolno idzie im to robienie elewacji.

Obrazek

A swoją drogą, to tu część mieszkań będzie miało taki sobie widok, na parking. Może lepiej niż na inny blok, ale parking i ulica, to też nie tak kolorowo. Plus, że są te krzaki wzdłuż ogrodzenia.

argon
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2022, 22:56

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: argon » 18 paź 2023, 9:41

I jeszcze jedno ujęcie osiedla Centralna Kraków od Proinsu.

Obrazek

Ciekawe, ile jeszcze będą to kończyć.

Tuzinek
Posty: 105
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: Tuzinek » 19 paź 2023, 0:58

To że idzie to powoli to mało powiedziane. Idzie jak krew z nosa, jedną ścianę elewacji robić 3 tygodnie…

Do października wg umowy powinny być wykonane wszystkie elewacje w segmencie A czyli te niebieskie, ciekawe czy zdążą.

bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: bambik » 19 paź 2023, 7:15

Tuzinek pisze:To że idzie to powoli to mało powiedziane. Idzie jak krew z nosa, jedną ścianę elewacji robić 3 tygodnie…

Do października wg umowy powinny być wykonane wszystkie elewacje w segmencie A czyli te niebieskie, ciekawe czy zdążą.


Dokładnie, według mnie też elewacje robione są bardzo wolno, na budowie małe ekipy jakby z przypadku, czasem sami nie wiedzący co się dzieje. Deweloper zawsze będzie mówił że wszystko jest w porządku i będzie ok i na czas, ale patrząc na to ile sie zmieniło w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, to mam wątpliwości czy koniec lutego będzie aktualny na koniec budowy :/


scr4tchi
Posty: 154
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: scr4tchi » 19 paź 2023, 8:26

bambik pisze:
Tuzinek pisze:To że idzie to powoli to mało powiedziane. Idzie jak krew z nosa, jedną ścianę elewacji robić 3 tygodnie…

Do października wg umowy powinny być wykonane wszystkie elewacje w segmencie A czyli te niebieskie, ciekawe czy zdążą.


Dokładnie, według mnie też elewacje robione są bardzo wolno, na budowie małe ekipy jakby z przypadku, czasem sami nie wiedzący co się dzieje. Deweloper zawsze będzie mówił że wszystko jest w porządku i będzie ok i na czas, ale patrząc na to ile sie zmieniło w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, to mam wątpliwości czy koniec lutego będzie aktualny na koniec budowy :/


Przechodzę codziennie obok tych budynków i myślę, że te bloki z niebieskimi kwadracikami skończą do końca października, bo został im ostatni. Jeszcze muszą pomalować barierki i po sprawie. Co nie zmienia faktu, że takie bloczki budują tle czasu. Develia za chwile będzie oddawać kolejne dwa bloki, które zaczęli robić później niż rozpoczęcie budowy od Proinsu także coś jest nie tak z tą firma. Przecież jeszcze jest zagospodarowanie terenu wokół bloków, które jeszcze nie nastąpiło.

bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: bambik » 19 paź 2023, 10:12

scr4tchi pisze:
bambik pisze:
Tuzinek pisze:To że idzie to powoli to mało powiedziane. Idzie jak krew z nosa, jedną ścianę elewacji robić 3 tygodnie…

Do października wg umowy powinny być wykonane wszystkie elewacje w segmencie A czyli te niebieskie, ciekawe czy zdążą.


Dokładnie, według mnie też elewacje robione są bardzo wolno, na budowie małe ekipy jakby z przypadku, czasem sami nie wiedzący co się dzieje. Deweloper zawsze będzie mówił że wszystko jest w porządku i będzie ok i na czas, ale patrząc na to ile sie zmieniło w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, to mam wątpliwości czy koniec lutego będzie aktualny na koniec budowy :/


Przechodzę codziennie obok tych budynków i myślę, że te bloki z niebieskimi kwadracikami skończą do końca października, bo został im ostatni. Jeszcze muszą pomalować barierki i po sprawie. Co nie zmienia faktu, że takie bloczki budują tle czasu. Develia za chwile będzie oddawać kolejne dwa bloki, które zaczęli robić później niż rozpoczęcie budowy od Proinsu także coś jest nie tak z tą firma. Przecież jeszcze jest zagospodarowanie terenu wokół bloków, które jeszcze nie nastąpiło.


Zgadzam się z Tobą. Jak na taką (wydawałoby się niezbyt wymagająca inwestycje, patrząc na inne bloki czy osiedla w mieście), to powiedzialabym że przez ostatnie pół roku mało co tam się dzieje.

Pocieszam się trochę tym że bloki już stoją więc to kwestia wykończenia, co nie zmienia faktu że skoro nie sprzedali najdroższych lokali (jeden uzytkowy i kilka tych 2poziomowych), to za nie kasy nie będzie. Kto wie czy nie dlatego ruszyli z budową na Przewozie, żeby już zacząć zbierać kasę na dokonanie Centralnej. Jeśli ktoś kupował tam mieszkania na 2%, to przez długie procesy kredytowe deweloper kasę klienta też dostanie później, co powoduje kolejne opóźnienie. Btw wie ktos z Was jak wygląda sytuacja na Przewozie? Czy coś tam już kopią? Chyba deweloper ma świadomość, że ta inwestycja jest jego priorytetem.

No nic, na razie możemy jedynie monitować jak to wygląda - widzę że ten harmonogram prac to raczej jest taki ... Ramowy.

Jak budowa ma być skończona w lutym to i tak będzie ciężko dokończyć tereny wokół osiedla/zobaczyć jak to ostatecznie będzie wyglądał.



Wróć do „Centralna Kraków od Proins - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości