Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w inwestycji Centralna w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Proins. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: bambik » 24 cze 2023, 8:07

jalef pisze:
bambik pisze:
jalef pisze:No bez przesady. Bloki nie wychodza na droge. Widzialem skrajniejsze przypadki.


@jalef - chciałabym się z Tobą skontaktować w temacie zdjęcia, które wkleiles, ale nie mogę wysłać wiadomości prywatnej - jak możemy pogadać?


Podobno nie mam uprawnien do wysylania wiadomosci. Prawdopodobnie rowniez bez prawa odbioru.
Moze ktos doradzi co mozna w takiej sytuacji zrobic?


@slwk pomożesz? Widzę w ustawieniach że mam uprawnienia do wysyłania wiadomości prywatnych, jednocześnie w sekcji Tworzenie wiadomosci mam komunikat: Przepraszamy, ale nie masz uprawnień do używania tej funkcji. Aby używać tej i innych funkcji, musisz się zarejestrować.


argon
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2022, 22:56

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: argon » 24 cze 2023, 10:02

Ale podzielcie się na forum, jeśli macie coś ciekawego. Może informacje się jeszcze komuś przydadzą.

bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: bambik » 24 cze 2023, 18:45

argon pisze:Ale podzielcie się na forum, jeśli macie coś ciekawego. Może informacje się jeszcze komuś przydadzą.


Ja się chciałam dowiedzieć czy macie zdjęcia dachu. To zdjęcie w poście jest całkiem dobre, ale szukam czegoś jeszcze bardziej dokladnego.


argon
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2022, 22:56

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: argon » 08 lip 2023, 17:18

Jak to teraz wygląda, doszły kolejne skończone elewacje na blokach?

kierowik
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2023, 9:46

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: kierowik » 25 sie 2023, 9:50

Czy ktoś ma jakieś info z budowy albo orientuje się dlaczego tak długo trwają pracę związane z elewacją na niektórych budynkach? Rusztowanie było już ustawione w kwietniu, teraz zbliża się wrzesień a progresu brak. Jak to się ma do prac wykonywanych w środku ?

central
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2022, 9:31

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: central » 25 sie 2023, 9:59

Cała budowa tego osiedla, to mocno wydłużony proces. Wygląda na to, jakby całe osiedle było realizowane przez relatywnie niewielkiego wykonawcę, z niewielka liczbą pracowników. Ale jeśli ktoś chciał zaczekać, to chyba nie powinien to być problem. Zresztą widać, że budowa zmierza do końca powoli. Ciekawe, jak długo będą realizować kolejny etap.

bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: bambik » 25 sie 2023, 19:39

Poziom zaawansowania inwestycji widoczny od strony drogi trochę wprowadza w błąd i sugeruje że oddanie będzie już niedługo. Chyba też taki był zamysł dewelopera - żeby te najbardziej widoczne bloki wykańczać jak najwczesniej i zachęcać klientów do zakupu. Patrzac na poziomy zaawansowania prac w różnych blokach to uważam że jest to się zaplanowane, no ale cóż zrobić - skoro rozkopali jeden teren i się porwali na 6 bloków, trzeba to ogarnąć jako całość. Przejeżdżam tam od czasu do czasu i też mam wrażenie że ludzi pracujących jest mało albo są jakaś taka zbieranina przypadkowych małych ekip. To też na pewnie nie przyspiesza prac. Kiedyś spotkałam tam pracownika Ukraińca, pytałam gdzie tu jest kierownik budowy, a on łamana polszczyzna mówi że nie wie bo pracuje od wczoraj ... (zresztą ta buda kierownika z rowalajacym się wszystkim w środku i kontenery dla pracowników, w porównaniu z Develia obok - do której przypadkowo kiedyś weszłam - to przepaść). Może będę w okolicy w weekend to coś podeślę

Tuzinek
Posty: 105
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: Tuzinek » 26 sie 2023, 2:38

Ilekroć tam nie byłem a jestem co najmniej raz w tygodniu to dzieje się tam niewiele. Mam nadzieję że terminy zostaną dotrzymane bo w porównaniu z innymi budowami które się ogląda to tutaj mam wrażenie że siedzi na budowie pięciu pracowników o ile w ogóle.


bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: bambik » 26 sie 2023, 9:18

No robię się ciekawie, w szczególności że kiedyś widziałam gdzieś wpis jakoby mieli nawet przyspieszyć zakończenie budowy.
Zaczęli sprzedaż na Przewozie, więc pytanie czy faktycznie tam też ruszają z robota czy potrzebują kasy na dokończenie innych inwestycji. Podobno oni nie finansują budow z kredytów (pewnie, lepiej żeby się przyszły właściciel mieszkania zadłużył aż kopnie w kalendarz). Maszyna naganiajaca do podpisywania umów deweloperskich "ma pan 3 dni bo mam na pana miejsce 5ciu innych klientów" pewnie też ma przyspieszyć wpływ środków.
Jak teraz o tym myślę, i podoba mi się mieszkanie które wybrałam, to drugi raz nie poszłabym w aktualnej sytuacji w tak długi czas oddania. Koniec budowy, pozwolenie na użytkowanie, odbiory (przy których podobno też trzeba się z nimi użerać), podpisanie aktu not .... Jeszcze minimum rok do wejścia, a kredyt leci...

Tuzinek
Posty: 105
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: Tuzinek » 26 sie 2023, 15:16

bambik pisze:No robię się ciekawie, w szczególności że kiedyś widziałam gdzieś wpis jakoby mieli nawet przyspieszyć zakończenie budowy.
Zaczęli sprzedaż na Przewozie, więc pytanie czy faktycznie tam też ruszają z robota czy potrzebują kasy na dokończenie innych inwestycji. Podobno oni nie finansują budow z kredytów (pewnie, lepiej żeby się przyszły właściciel mieszkania zadłużył aż kopnie w kalendarz). Maszyna naganiajaca do podpisywania umów deweloperskich "ma pan 3 dni bo mam na pana miejsce 5ciu innych klientów" pewnie też ma przyspieszyć wpływ środków.
Jak teraz o tym myślę, i podoba mi się mieszkanie które wybrałam, to drugi raz nie poszłabym w aktualnej sytuacji w tak długi czas oddania. Koniec budowy, pozwolenie na użytkowanie, odbiory (przy których podobno też trzeba się z nimi użerać), podpisanie aktu not .... Jeszcze minimum rok do wejścia, a kredyt leci...


Ja żałuje że zwlekałem z zakupem tak długo aż Develia podniosła ceny o 1200-1500 zł na m2 kiedy proins od poczatku maja trzymał cenę bez zmian. Obsługa, podejście do klienta i opinie pozwalają sądzić że Develia to jednak dużo pewniejsza firma.

Oni na pewno nie finansują z kredytów tylko środki własne + wpłaty klientów. Specyficzne podejście jak na taki rynek, aczkolwiek nie uważam tego za minus. Obsługa kredytów przez wysokie stopy jest obecnie bardzo droga przez co niektórzy deweloperzy mogą mieć problemy finansowe.
Inna sprawa że gdyby mieli widmo płacenia odsetek za pożyczony kapitał tak długo jak nie ukończą budowy to może poszłoby to wtedy szybciej.

Co do trzech dni rezerwacji to standard na rynku obdzwaniając deweloperów niektórzy nawet i z tym robią problem i nie chcą rezerwować nawet na tyle. Nie ma się co dziwić skoro są klienci na zakup, to po co trzymać dla jednego niepewnego mieszkanie przez 2 tygodnie?

U ciebie od kiedy podpisana umowa? A z odbiorami skąd takie info? Co do odbiorów to chyba też wielu deweloperów często próbuje się wykręcać i zwlekać z naprawami więc i tu by mnie to nie zdziwiło.



Wróć do „Centralna Kraków od Proins - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość