Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w inwestycji Centralna w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Proins. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
argon
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2022, 22:56

Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: argon » 16 cze 2023, 11:23

Są pierwsze elewacje na budynkach osiedla Centralna w Czyżynach:

Obrazek

Tu budynek z akcentem czerwonym - jak się Wam podoba?


argon
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2022, 22:56

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: argon » 16 cze 2023, 11:24

I tu budynek od strony ul. Centralnej, z niebieskimi akcentami.

Obrazek

Jak się Wam podoba. W sumie bloki są całkiem proste, to malowanie trochę je rozwesela.

bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: bambik » 16 cze 2023, 12:17

argon pisze:Są pierwsze elewacje na budynkach osiedla Centralna w Czyżynach:

Obrazek

Tu budynek z akcentem czerwonym - jak się Wam podoba?


Ładniejszy niż ten z niebieskim ;)

Zastanawiam się jak długo taka jasna elewacja wytrzyma, bo akcent kolorystyczny swoją drogą, ale biel elewacji jest po prostu mało praktyczna.


argon
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2022, 22:56

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: argon » 16 cze 2023, 12:48

bambik pisze:Zastanawiam się jak długo taka jasna elewacja wytrzyma, bo akcent kolorystyczny swoją drogą, ale biel elewacji jest po prostu mało praktyczna.

Elewacja szybko stanie się szara... sporo bloków w Krakowie buduje się białych, a po kilku latach stają się szare, ale to nic nowego. Źle nie powinno być, ale na to, że będzie to takie jasne i czyste długo, to nie ma co liczyć.

blue
Posty: 34
Rejestracja: 02 cze 2023, 15:50

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: blue » 20 cze 2023, 19:04

Czy tylko mi wydaje sie ze 1 pietro jest strasznie nisko? Praktycznie jakis sebix moze tam komus wskoczyc na balkon :D

bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: bambik » 20 cze 2023, 19:13

blue pisze:Czy tylko mi wydaje sie ze 1 pietro jest strasznie nisko? Praktycznie jakis sebix moze tam komus wskoczyc na balkon :D



Patrzac na inne inwestycje w mieście, jest bardzo nisko - jak dla mnie to taki wyższy parter. Również drugie piętro jest nisko. W szczególności czuje się to w mieszkaniach, które wychodzą na ulice Centralna - ma się wrażenie że auta jeżdżą i ludzie chodzą zaraz pod oknami. Można też zauważyć, że lokale usługowe są położone znacznie poniżej poziomu chodnika i nie są zbyt wysokie jeśli chodzi o parametry - pewnie będą tam jakieś schody. W tej lokalizacji, a szczególnie w blokach znajdujących się tuż przy ulicy, atrakcyjne są dopiero mieszkania os 3go piętra wzwyz - jeśli ktoś chce w takim mieszkaniu sam mieszkac, a nie upchnąć do wynajmu. Inna sprawa że bloki praktycznie wychodzą na chodnik i drogę, a ma to się nijak do makiety prezentowanej w biurze - tam odległości są widocznie większe.

jalef
Posty: 15
Rejestracja: 31 gru 2021, 13:13

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: jalef » 20 cze 2023, 21:00

No bez przesady. Bloki nie wychodza na droge. Widzialem skrajniejsze przypadki.

Obrazek

bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: bambik » 21 cze 2023, 13:26

jalef pisze:No bez przesady. Bloki nie wychodza na droge. Widzialem skrajniejsze przypadki.


Każdy ma prawo do swoich opinii i odczuć. Ja po wizycie na budowie odpuściłam piętra 1 i 2, gdzie z mieszkań mozna się wręcz przyglądać kierowcom i przechodniom - z wzajemnością.


bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: bambik » 23 cze 2023, 20:58

jalef pisze:No bez przesady. Bloki nie wychodza na droge. Widzialem skrajniejsze przypadki.


@jalef - moge się z Tobą skontaktować w temacie zdjęcia, które wkleiles, ale nie mogę wysłać wiadomości prywatnej - jak możemy pogadać?
Ostatnio zmieniony 30 lip 2023, 17:20 przez bambik, łącznie zmieniany 1 raz.

jalef
Posty: 15
Rejestracja: 31 gru 2021, 13:13

Re: Elewacje na budynkach osiedla Centrlna od Proins - czy się wam podobają / opinie

Postautor: jalef » 23 cze 2023, 23:03

bambik pisze:
jalef pisze:No bez przesady. Bloki nie wychodza na droge. Widzialem skrajniejsze przypadki.


@jalef - chciałabym się z Tobą skontaktować w temacie zdjęcia, które wkleiles, ale nie mogę wysłać wiadomości prywatnej - jak możemy pogadać?


Podobno nie mam uprawnien do wysylania wiadomosci. Prawdopodobnie rowniez bez prawa odbioru.
Moze ktos doradzi co mozna w takiej sytuacji zrobic?



Wróć do „Centralna Kraków od Proins - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości