Hałas samolotów przelatujących nad os. Oświecenia w Krakowie / czy jest lub będzie uciążliwy dla mieszkańców

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Domosfera w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Bryksy. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
fredo
Posty: 167
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Hałas samolotów przelatujących nad os. Oświecenia w Krakowie / czy jest lub będzie uciążliwy dla mieszkańców

Postautor: fredo » 12 cze 2023, 13:59

Orientuje się ktoś, jak jest z hałasem samolotów przelatujących nad ta okolicą w stronę lotniska w Balicach albo wylatujących z niego? Samoloty latają tam już jednak dosyć nisko i wydają się być dosyć głośne. A jak to wygląda z perspektywy mieszkańców? Dodatkowo jak bardzo się to zmieni, po ewentualnej budowie nowej drogi startowej na lotnisku w Balicach, ktoś to może sprawdzał? Wydaje mi się, że z informacji, jakie do mnie docierają, że droga podejścia do lotniska przesunie się bardziej na północ, w stronę ul. Powstańców i dalej od osiedla Domosfera czy os. Oświecenia, ale mogę się tu mylić. Czy to może być uciążliwe dla mieszkańców, czy problem można uznać za pomijalny?


MarcinJ
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Hałas samolotów przelatujących nad os. Oświecenia w Krakowie / czy jest lub będzie uciążliwy dla mieszkańców

Postautor: MarcinJ » 20 lip 2023, 11:05

Ostatnio byłem na Górce Narodowej, tam samoloty latają już znacznie niżej i faktycznie przekłada się to na to, że są o wiele głośniejsze. W porównaniu do tego, okolica Bohomolca jest raczej cichsza pod tym względem. Słuchać samoloty, ale nie przesadzałbym, że to będzie jakieś mega uciążliwe.

korniszon
Posty: 23
Rejestracja: 26 lis 2023, 23:00

Re: Hałas samolotów przelatujących nad os. Oświecenia w Krakowie / czy jest lub będzie uciążliwy dla mieszkańców

Postautor: korniszon » 16 sty 2024, 9:34

Wydaje mi się, że samoloty nie są tam specjalnym problemem, są jeszcze dosyć wysoko, ja to nawet lubię na nie popatrzyć.

Możliwe, że większym problemem będzie kiedyś tramwaj zaplanowany w tej okolicy. Ciekawe jakie sposoby na jego wygłuszenie zastosują projektanci. No ale ma być chyba na tyle cichy, że ma się nie montować tam ekranów akustycznych - ciekawe, jak to będzie.

No i jeszcze w ramach budowy metra w Krakowie planowali puszczenie go po estakadzie na Dobrego Pasterza - oby to w takiej formie nie powstało.



Wróć do „Domosfera etap 2 Kraków (ul. Bohomolca) od Bryksy - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość