Ile kosztują zmiany lokatorskie w budowanym mieszkaniu i jaka jest procedura - Domosfera 2 (Bryksy)

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Domosfera w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Bryksy. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
3stronny
Posty: 59
Rejestracja: 01 sie 2023, 17:32

Ile kosztują zmiany lokatorskie w budowanym mieszkaniu i jaka jest procedura - Domosfera 2 (Bryksy)

Postautor: 3stronny » 04 sie 2023, 15:14

Ktoś może się już orientował, ile kosztuje wprowadzenie zmian lokatorskich w budowanym mieszkaniu na tym etapie?

Czyli np.:
Ile kosztuje przeniesienie gniazdka w budowabym mieszkaniu.
Ile kosztuje dodanie dodatkowego kontaktu w budowanym mieszakniu?
Ile kosztuje dodanie punktu świetlnego w budowanym mieszkaniu?
Ile kosztuje przeniesienie grzejnika?
Ile kosztuje przeniesienie przyłącza do wody w łazience?
Ile kosztuje przeniesienie odpływu do pralki w łazience?

A może ktoś z pierwszego etapu Domosfery podzieli się tu doświadczeniami związanymi z takimi zmianami w mieszkaniu? Jak to wyglądało i ile kosztowało?


bohom
Posty: 132
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Ile kosztują zmiany lokatorskie w budowanym mieszkaniu i jaka jest procedura - Domosfera 2 (Bryksy)

Postautor: bohom » 21 sie 2023, 13:55

Podbijam, może ktoś się orientuje, czy już coś wiadomo, o koszcie zmian lokatorskich, ile kosztują zmiany takich elementów w mieszkaniu?

Nie wiecie czy jest możliwość zamontowania podłogówki?

bohom
Posty: 132
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Ile kosztują zmiany lokatorskie w budowanym mieszkaniu i jaka jest procedura - Domosfera 2 (Bryksy)

Postautor: bohom » 07 lut 2024, 15:05

Dostał ktoś jakąś wycenę zmian lokatorskich i da znać, jak to wygląda?


mpn
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2024, 8:48

Re: Ile kosztują zmiany lokatorskie w budowanym mieszkaniu i jaka jest procedura - Domosfera 2 (Bryksy)

Postautor: mpn » 08 lut 2024, 12:57

Drogo i nie opłacalnie. Z tego co wiem, zmiany można było zgłaszać do końca tamtego roku.

bohom
Posty: 132
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Ile kosztują zmiany lokatorskie w budowanym mieszkaniu i jaka jest procedura - Domosfera 2 (Bryksy)

Postautor: bohom » 19 lut 2024, 21:54

mpn pisze:Drogo i nie opłacalnie. Z tego co wiem, zmiany można było zgłaszać do końca tamtego roku.

Tak z ciekawości, to pytałeś o ceny? Znasz może jakieś przykłady?

mpn
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2024, 8:48

Re: Ile kosztują zmiany lokatorskie w budowanym mieszkaniu i jaka jest procedura - Domosfera 2 (Bryksy)

Postautor: mpn » 20 lut 2024, 8:41

Każda zmiana wymaga projektu przez architekta. W grudniu pytałem, to Pan z biura sprzedaży wprost powiedział, że to 2x drożej niż ceny rynkowe. Dokładnej kwoty nie mam.

bohom
Posty: 132
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Ile kosztują zmiany lokatorskie w budowanym mieszkaniu i jaka jest procedura - Domosfera 2 (Bryksy)

Postautor: bohom » 20 lut 2024, 10:46

mpn pisze:Każda zmiana wymaga projektu przez architekta. W grudniu pytałem, to Pan z biura sprzedaży wprost powiedział, że to 2x drożej niż ceny rynkowe. Dokładnej kwoty nie mam.

Dzięki za info., wydawać by się mogło, że skoro jeszcze nie ma mieszkania i ścian, to w tej sytuacji tylko kwestia projektu, a czy wykonawca zrobi gniazdko albo przyłącze w tym, czy w innym miejscu, to już nie powinno robić różnicy w kosztach wykonania, poza sytuacjami, kiedy się coś dokłada dodatkowego. Przynajmniej tak bym zakładał, ciekawe jak to faktycznie będzie wyglądało. Tak czy inaczej dzięki za info., spoko, że przynajmniej w biurze sprzedaży dostałeś informację, bo mnie nikt od czegoś takiego tam nie odwodził.

Stregoborr
Posty: 19
Rejestracja: 16 lip 2023, 15:39

Re: Ile kosztują zmiany lokatorskie w budowanym mieszkaniu i jaka jest procedura - Domosfera 2 (Bryksy)

Postautor: Stregoborr » 23 lut 2024, 15:12

bohom pisze:
mpn pisze:Każda zmiana wymaga projektu przez architekta. W grudniu pytałem, to Pan z biura sprzedaży wprost powiedział, że to 2x drożej niż ceny rynkowe. Dokładnej kwoty nie mam.

Dzięki za info., wydawać by się mogło, że skoro jeszcze nie ma mieszkania i ścian, to w tej sytuacji tylko kwestia projektu, a czy wykonawca zrobi gniazdko albo przyłącze w tym, czy w innym miejscu, to już nie powinno robić różnicy w kosztach wykonania, poza sytuacjami, kiedy się coś dokłada dodatkowego. Przynajmniej tak bym zakładał, ciekawe jak to faktycznie będzie wyglądało. Tak czy inaczej dzięki za info., spoko, że przynajmniej w biurze sprzedaży dostałeś informację, bo mnie nikt od czegoś takiego tam nie odwodził.


Rzeczywiście procedura zmian lokatorskich u Bryksego jest tak skonstruowana żeby odwieźć Klienta od ich wykonania - my niestety z uwagi na dużą zmianę zdecydowaliśmy się na wykonanie zmian lokatorskich, jeżeli ktoś jest ciekaw cen to zapraszam do prywatnych wiadomości :)


korniszon
Posty: 23
Rejestracja: 26 lis 2023, 23:00

Re: Ile kosztują zmiany lokatorskie w budowanym mieszkaniu i jaka jest procedura - Domosfera 2 (Bryksy)

Postautor: korniszon » 28 lut 2024, 23:42

Stregoborr pisze:jeżeli ktoś jest ciekaw cen to zapraszam do prywatnych wiadomości :)

Jeśli to nie problem, to wrzuć jakieś przykładowe ceny, ile przeniesienie grzejnika, ile przeniesienie gniazka, nowe gniazdko czy dodatkowy punkt świetlny.



Wróć do „Domosfera etap 2 Kraków (ul. Bohomolca) od Bryksy - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość