Strona 1 z 2

Budowa osiedla Skwer Harmonia w Krakowie przez dewelopera Atal - zdjęcia / informacje / opinie

: 09 cze 2023, 12:41
autor: Master
Okolicę kojarzyłem, ale na własne oczy chciałem się przekonać, jak ta budowa idzie i w którym to dokładnie miejscu.

Obrazek

I faktycznie, rośnie spore osiedle w polu, pomiędzy zakładami i drogami.

Obrazek

Komunikacja publiczna pewnie nie jest tam szałowa, ale jednak widziałem tam po sąsiedzku jakieś przystanki autobusowe.

Re: Budowa osiedla Skwer Harmonia w Krakowie przez dewelopera Atal - zdjęcia / informacje / opinie

: 09 cze 2023, 12:44
autor: Master
Jak widać budują z pustaków silikatowych, o grubości ścian się nie wypowiem, bo nie zmierzyłem.

Obrazek

Za to dla znawców trochę styropianu:

Obrazek

Ale nie wiem czy to do ocieplenia podziemnej kondygnacji, czy to będzie na ściany.

Re: Budowa osiedla Skwer Harmonia w Krakowie przez dewelopera Atal - zdjęcia / informacje / opinie

: 09 cze 2023, 12:47
autor: Master
Budynki nie są jakieś specjalnie wysokie, więc pewnie do stanu surowego otwartego dużo im nie zostało.

Obrazek

I tu widać, że tym styropianem, to faktycznie poniżej gruntu obkładają, więc to nie ten, co będzie wyżej.

Re: Budowa osiedla Skwer Harmonia w Krakowie przez dewelopera Atal - zdjęcia / informacje / opinie

: 15 cze 2023, 13:39
autor: magiera
Tak, teraz takie budynki błyskawicznie budują, a styropian to chyba ok? Nie wiem jaka powinna być grubość ale zakładam że wszystko jest zgodne z normami

Re: Budowa osiedla Skwer Harmonia w Krakowie przez dewelopera Atal - zdjęcia / informacje / opinie

: 03 cze 2024, 15:19
autor: Master
No i osiedle prawie gotowe.

Obrazek

Muszę przyznać, że zabawnie wygląda ta uliczka przywodząca na myśl jakieś portowe miasteczka... tyle, że w krakowskich polach.

Obrazek

A od drugiej strony są niewielkie bloki, zgodnie z zapowiedziami.

Re: Budowa osiedla Skwer Harmonia w Krakowie przez dewelopera Atal - zdjęcia / informacje / opinie

: 03 cze 2024, 15:22
autor: Master
Moim zdaniem całkiem przyzwoicie wyszły te elewacje na budynkach.

Obrazek

Są zróżnicowane, cześć jest wykończona płytkami, fajnie wyszło.

Obrazek

Szkoda, że w takiej lokalizacji, ale na pewno jedno z bardziej oryginalnych osiedli w Krakowie ostatnich lat. Widziałbym takie domko-kamieniczki gdzieś bardziej w śródmieściu.

Re: Budowa osiedla Skwer Harmonia w Krakowie przez dewelopera Atal - zdjęcia / informacje / opinie

: 05 cze 2024, 16:17
autor: Krakua
Pamiętam jak oglądałem jakieś wizualizacje to wyglądało jakby miedzy blokami było że 150m
Teraz to fatalnie wygląda taka wąska ulica ?

Re: Budowa osiedla Skwer Harmonia w Krakowie przez dewelopera Atal - zdjęcia / informacje / opinie

: 05 cze 2024, 16:35
autor: fjrc
Podobają mi się te "kamieniczki", coś oryginalnego w Krakowie w końcu, jednak lokalizacja nie jest przyjazna do mieszkania.
Uliczka osiedlowa powinna być wyłączona z ruchu samochodowego i widzę tam alejkę spacerową pośród roślin, no ale koszta...

Re: Budowa osiedla Skwer Harmonia w Krakowie przez dewelopera Atal - zdjęcia / informacje / opinie

: 25 maja 2026, 19:45
autor: Iwona Bodziony
Byłam ostatnio przy Skwer Harmonia i mam do tej inwestycji mieszane odczucia.

Same budynki robią całkiem dobre wrażenie. Architektura jest atrakcyjna, nowoczesna - coś innego niż typowy blok ale bez przesadnych udziwnień. Elewacje wyglądają schludnie, więc na pierwszy rzut oka - z zewnątrz osiedle prezentuje się naprawdę dobrze.

Natomiast dużo gorzej wypada przestrzeń pomiędzy budynkami. Wewnętrzna uliczka jest bardzo wąska - tworzy klaustrofobiczne uczucie. Brakuje mi tam przede wszystkim zieleni - choćby kilku drzew, które przełamałyby tę betonową przestrzeń. Trzeba trochę poczekać aż posadzona zieleń urośnie a na razie dominuje kostka, elewacje, garaże i ciąg komunikacyjny.

Rozumiem, że przy takich inwestycjach deweloperzy często optymalizują układ pod liczbę lokali, dojazdy, miejsca postojowe. Tylko tutaj ta optymalizacja trochę odbija się na komforcie odbioru całości.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Budowa osiedla Skwer Harmonia w Krakowie przez dewelopera Atal - zdjęcia / informacje / opinie

: 15 cze 2026, 15:10
autor: wst102
Iwona Bodziony pisze:Byłam ostatnio przy Skwer Harmonia i mam do tej inwestycji mieszane odczucia.

Same budynki robią całkiem dobre wrażenie. Architektura jest atrakcyjna, nowoczesna - coś innego niż typowy blok ale bez przesadnych udziwnień. Elewacje wyglądają schludnie, więc na pierwszy rzut oka - z zewnątrz osiedle prezentuje się naprawdę dobrze.

Natomiast dużo gorzej wypada przestrzeń pomiędzy budynkami. Wewnętrzna uliczka jest bardzo wąska - tworzy klaustrofobiczne uczucie. Brakuje mi tam przede wszystkim zieleni - choćby kilku drzew, które przełamałyby tę betonową przestrzeń. Trzeba trochę poczekać aż posadzona zieleń urośnie a na razie dominuje kostka, elewacje, garaże i ciąg komunikacyjny.

Rozumiem, że przy takich inwestycjach deweloperzy często optymalizują układ pod liczbę lokali, dojazdy, miejsca postojowe. Tylko tutaj ta optymalizacja trochę odbija się na komforcie odbioru całości.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


W moim odczuciu i tak to osiedle ma przyzwoitą przestrzeń. Budynki nie są zbyt wysokie, elewacja schludna a i łąki w pobliskiej okolicy. Widziałem i mieszkałem w większej „betonozie”.

Bądź co bądź to osiedle wielorodzinne. Z resztą oglądałem osiedla szeregówek i domków jednorodzinnych i tam też jest klaustrofobicznie - może nieco mniej, ale nadal .