Plan Zagospodarowania Przestrzennego Krzemionki - opinie na forum

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
Emka
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2017, 15:59

Plan Zagospodarowania Przestrzennego Krzemionki - opinie na forum

Postautor: Emka » 16 lis 2017, 9:31

Myślę, że może się przydać - oficjalny plan zagospodarowania dla naszego rejonu:

bip.krakow.pl/zalaczniki/dokumenty/n/186905

Wynikają z niego dwie kwestie - poprawcie mnie jeśli źle się dopatrzyłam):
-jest całkiem spora część terenu (na przeciwko inwestycji Matejek) przeznaczona pod parking!
- cmentarz podgórski może się rozrosnąć na to wzgórze nad naszymi blokami :(


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Plan Zagospodarowania Przestrzennego Krzemionki - opinie na forum

Postautor: Nowy » 16 lis 2017, 21:39

Faktycznie tak by z tego wychodziło, dobrze, że ktoś pomyślał o parkingu, przyda się w okolicy na pewno, ciekawe czy będzie ogólnodostępny, czy wjazd na niego będzie jakoś ograniczony. Cmentarz, no cóż, można się było spodziewać, że może się rozrosnąć, ale to chyba nie powinno być jakieś bardzo uciążliwe sąsiedztwo. W planie zagospodarowania Krzemionki, widziałem też takie pozycje, jak zieleń nieurządzona - czyżby pod takim ładnym określeniem kryły się zwykłe krzaki i chaszcze? :)

Max
Posty: 24
Rejestracja: 21 cze 2017, 18:18

Re: Plan Zagospodarowania Przestrzennego Krzemionki - opinie na forum

Postautor: Max » 17 lis 2017, 6:31

Nowy pisze:Faktycznie tak by z tego wychodziło, dobrze, że ktoś pomyślał o parkingu, przyda się w okolicy na pewno, ciekawe czy będzie ogólnodostępny, czy wjazd na niego będzie jakoś ograniczony. Cmentarz, no cóż, można się było spodziewać, że może się rozrosnąć, ale to chyba nie powinno być jakieś bardzo uciążliwe sąsiedztwo. W planie zagospodarowania Krzemionki, widziałem też takie pozycje, jak zieleń nieurządzona - czyżby pod takim ładnym określeniem kryły się zwykłe krzaki i chaszcze? :)

Parking docelowo ma służyć do obsługi turystów przyjeżdżających zwiedzać teren dawnego obozu


Emka
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2017, 15:59

Re: Plan Zagospodarowania Przestrzennego Krzemionki - opinie na forum

Postautor: Emka » 17 lis 2017, 9:13

to dziwne - bo spory plac jest nieco wyżej przy wejściu na teren b. obozu.
Ale to by też przeczyło rzekomym planom zamknięcia wjazdu w Jerozolimską o których tu dyskutowano.. a to dobrze.

ciekawe czy te plany odnosnie architektury krajobrazu Krzemionek maja szanse realizacji bo calkiem są przyjemne:
architekturakrajobrazu.info/projekty-glowna/58-przestrzen-publiczna/2119-projekt-zagospodarowania-poudniowej-czci-krzemionek-podgorskich-jako-kompleksu-parkow-tematycznych

matw
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:44

Re: Plan Zagospodarowania Przestrzennego Krzemionki - opinie na forum

Postautor: matw » 18 lis 2017, 9:14

Miejmy nadzieję, że dojdzie do skutku, bo faktycznie wygląda to całkiem ładnie. Ja z kolei pytałem Panie z Atala czy zamierzają na inwestycji posadzić drzewa np od strony ul. Wielickiej i dodatkowo w miejscach zielonych, ale powiedziały, że deweloper zasadzi tylko krzaczki, a drzewa może zasadzić wspólnota. To jest dość ważne zwłaszcza w naszym mieście. Podobnie było także na bagrach, ale z tego co wiem tam wspólnota też sama musiała je sadzić... Szkoda

grzegorzb
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2018, 14:47

Re: Plan Zagospodarowania Przestrzennego Krzemionki - opinie na forum

Postautor: grzegorzb » 19 maja 2018, 15:43

Cmentarz to żaden problem, spokojni sąsiedzi, i nie robią problemów :)
Dużo większym problemem by był w tamtym miejscu wysoki budynek...



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości