[Bud. B] Zwrot kosztów za opóźnienia w oddaniu mieszkania przez dewelopera - Nowy Targówek

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie w inwestycji Nowy Targówek, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

[Bud. B] Zwrot kosztów za opóźnienia w oddaniu mieszkania przez dewelopera - Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 07 gru 2017, 8:22

Czy ktoś z Was kierował już do Atal prośbę /żądanie zwrotu kosztów za opóźnienie w oddaniu kluczy? Ja mam już pierwsze koszty - aneks w banku do umowy kredytu hipotecznego (zmiana terminu wypłaty transzy i zmiana harmonogramu). Zostałam poinstruowana, iż mam skierować oficjalne pismo do Atal.


MagdaMak.
Posty: 6
Rejestracja: 10 sie 2017, 11:47

Re: [Bud. B] Zwrot kosztów za opóźnienia w oddaniu mieszkania przez dewelopera - Nowy Targówek

Postautor: MagdaMak. » 07 gru 2017, 10:11

Ja również poniosłam opłaty w związku ze zmianą terminu wypłaty transzy i też jestem ciekawa czy można żądać od Atala zwrotu kosztów z tego tytułu...

Pio
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2017, 14:50

Re: [Bud. B] Zwrot kosztów za opóźnienia w oddaniu mieszkania przez dewelopera - Nowy Targówek

Postautor: Pio » 08 gru 2017, 11:16

W moim przypadku musiałem wykonać dwukrotne przeniesie wypłaty transzy (Wrzesien - >grudzien i teraz grudzień -> marzec) Parę miesięcy temu pisałem do Atala jak ustosunkowują się do kosztów poniesionych z tytułu opóźnienia w odddaniu lokalu dając przykład właśnie koszty banku i otrzymałem taką informację:

Po wydaniu stosownej decyzji dopuszczającej inwestycję do użytkowania, będziemy mogli określać i zamykać katalog roszczeń wynikających z zawartych umów deweloperskich. Do tego czasu, bez ustalenia finalnego terminu wydania lokali, Spółka nie będzie podejmować żadnych decyzji w przedmiocie pytania dotyczącego powstałych ewentualnych kosztów.


AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

Re: [Bud. B] Zwrot kosztów za opóźnienia w oddaniu mieszkania przez dewelopera - Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 08 gru 2017, 16:05

Pio pisze:W moim przypadku musiałem wykonać dwukrotne przeniesie wypłaty transzy (Wrzesien - >grudzien i teraz grudzień -> marzec) Parę miesięcy temu pisałem do Atala jak ustosunkowują się do kosztów poniesionych z tytułu opóźnienia w odddaniu lokalu dając przykład właśnie koszty banku i otrzymałem taką informację:

Po wydaniu stosownej decyzji dopuszczającej inwestycję do użytkowania, będziemy mogli określać i zamykać katalog roszczeń wynikających z zawartych umów deweloperskich. Do tego czasu, bez ustalenia finalnego terminu wydania lokali, Spółka nie będzie podejmować żadnych decyzji w przedmiocie pytania dotyczącego powstałych ewentualnych kosztów.


bardzo cenna wiadomość - dzięki



Wróć do „Nowy Targówek od Atal Warszawa - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości