[Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
prad
Posty: 29
Rejestracja: 04 lut 2017, 13:41

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: prad » 12 gru 2017, 10:35

Świetnie, że pomyśleli o ogrzewaniu podłogowym, niby prosta i mała rzecz, a cieszy. Choć szkoda, że nie dało się zrobić tradycyjnego, wodnego, bo pewnie takie byłoby tańsze, ale elektryczne ogrzewanie podłogowe też powinno być całkiem ok., mam nadzieję. Ciekawe jaką to moc będzie miało (ile prądu będzie zużywało).


Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: Ani » 12 gru 2017, 11:43

Możesz pokazać rysunek gdzie zaznaczone jest to podpięcie do ogrzewania?

p.s. montaż rolet zewnętrznych to ingerencja w elewację budynku dlatego.... nie liczyłbym, że Budimex przychylnie będzie patrzył na tą sprawę.

strawa60
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:49

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: strawa60 » 12 gru 2017, 21:19

Ja się dopytywałem o co chodzi z tą instalacją i jedynie się dowiedziałem nic więcej poza tym że jest :). Ja się zastanawiam nad czymś takim

emultimax.pl/pl/p/Zestaw-ogrzewanie-podlogowe-Warmtec-PRESTIGE-DS2-20CTS-2%2C0m2-170Wm2-DOZYWOTNIA-GWARANCJA/1287

łazienka ma nieco ponad 4m2 gdzie pod szafki kibelek i prysznic się tego nie kładzie więc myślę że 2-2,5 m2 wystarczy. Zależy mi bardziej na sterowniku aby dało się programować godzinę grzania np na rano. Nie droga rzecz do montażu a może sie przydać


andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: andziakretka » 10 sty 2018, 10:49

Hej, czy któras z osób posiada e-mail, pod który mozna sie kontaktowac z Budimexem w zwiazku z pytaniami technicznymi w etapie 1 budowy? :)

yarOo_krk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:43

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: yarOo_krk » 10 sty 2018, 11:22

andziakretka pisze:Hej, czy któras z osób posiada e-mail, pod który mozna sie kontaktowac z Budimexem w zwiazku z pytaniami technicznymi w etapie 1 budowy? :)

Tutaj są kontakty dot. 1 etapu: budimex-nieruchomosci.pl/obsluga-klienta-krakow,bok,pradnik-czerwony--osiedle-dobrego.html
Zawsze też możesz wysłać na maila recepcja.krakow@budimex.pl - potem biuro wysyła maila do odpowiedniej osoby :)

andziakretka
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:41

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: andziakretka » 10 sty 2018, 11:52

Dzięki! Napisałam do recepcji , bo żaden dział wymieniony na stronie nie spełniał mojego kryterium :D

Ani
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:13

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: Ani » 12 sty 2018, 11:11

Będąc w temacie spraw technicznych i ogrzewania podłogowego....

Miejmy wszyscy świadomość (także jeśli zauważymy tego typu fakt), że podpinanie się z ogrzewaniem podłogowym do instalacji CO - opcja wodna (na lewo oczywiście, bo nie ma możliwości zrobić tego legalnie) jest całkowicie zabronione.
Pomijając kwestie utraty gwarancji na instalacje itp. , może mieć to opłakane skutki w postaci awarii lub strat ciepła NA CAŁYM BLOKU / pionie.
Zwróćmy wszyscy na to uwagę, żeby potem latami nie borykać się z problemami z ciepłem lub wymianą instalacji tłocznych CO w bloku co nie mało kosztuje.

Santom
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2018, 11:37

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: Santom » 18 maja 2018, 11:41

Witam
Czy ta podłogówka elektryczna w łazience to pewna sprawa. W materiałach które ja otrzymałem od Budimexu nie ma o tym mowy (mam rzuty wszystkich instalacji). Wie ktoś coś więcej?


strawa60
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2017, 9:49

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: strawa60 » 18 maja 2018, 17:46

Santom pisze:Witam
Czy ta podłogówka elektryczna w łazience to pewna sprawa. W materiałach które ja otrzymałem od Budimexu nie ma o tym mowy (mam rzuty wszystkich instalacji). Wie ktoś coś więcej?

Tak, robiłem rozeznanie w biurze, co prawda jak kupowałem mieszkanie ponad rok temu, ale potwierdzili temat u kierownika budowy. Na planie instalacji jest zaznaczone

P- doprowadzenie zasilania dla ogrzewania podłogowego

Jeżeli można spytać w której kondygnacji sąsiad kupił mieszkanie? Może nie w każdym jest zaplanowane, np. w tych mniejszych mieszkaniach.

Trochę się też orientowałem w temacie i prawdopodobnie zdecydujemy się na na takie coś emultimax.pl/pl/p/Zestaw-ogrzewanie-podlogowe-Warmtec-PRESTIGE-DS2-20ITS-2-m-170Wm-z-WiFi-DOZYWOTNIA-GWARANCJA-/1287 Taką matę instaluje się tylko tam gdzie w zasadzie się stąpa więc 2m powinno wystarczyć. Nie kładzie się pod toaletę, prysznic/wannę pralkę itp.

Obrazek

Santom
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2018, 11:37

Re: [Bud. A] Instalacja ogrzewania podłogowego w łazience - Budimex #Dobrego Kraków

Postautor: Santom » 18 maja 2018, 22:26

Dzięki za info, faktycznie też mam taki punkt na planie instancji elektrycznej.
Ta mata grzewcza, którą proponujesz wydaje się niezła, zwłaszcza w kontekście sterownika. Też mam podobną powierzchnię łazienki - 2 m2 maty w zupełności wystarczą:) Mamy mieszkanie na 5 piętrze.



Wróć do „[Bud. A] (etap I) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości