Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: slawek » 18 gru 2017, 22:50

Jeśli ktoś chciałby kupić mieszkanie w Bronowicach, to pojawiała się jeszcze jedna propozycja Apartamenty "Filtry" Kraków, który prawdopodobnie powstanie przy ulicy Filtrowej. Może ktoś kojarzy coś więcej na temat tej inwestycji, bo to chyba jednak zupełne novum w tej okolicy, a i architektura jest całkiem ciekawa. Wie może ktoś, kto jest tam deweloperem / inwestorem, bo zdaje się, że za sam projekt odpowiada dosyć znana pracownia architektoniczna. Budynki faktycznie mogą mieć coś z filtrów, więc może taka nazwa apartamentowca nie jest zła :)

Obrazek

Plus też za to, że bloczki nie są specjalnie wysokie, choć chyba to jest jednak taka specyfika tej okolicy, bowiem znajdujące się niedaleko osiedle Lazurowy Park Atal. Plusem tego miejsca jest też na pewno sąsiedztwo parku Młynków Królewska, który w ostatnim czasie przechodzi spore zmiany i jest rewitalizowany - to na pewno plus inwestycji "Filtry" - ciekawe jak te elewacje będą wyglądały na żywo, bo jeśli chodzi o moje opinie, to może być interesująco. Jest może ktoś, kto ma jakieś dodatkowe informacje na temat tego projektu i podzieli się nimi na forum :?: To ciekawe, jakie będą tam też ceny metra kwadratowego w tym projekcie, ale pewnie specjalnie tanio nie będzie ;)


Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Apartamenty Filtry Kraków (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: Nowy » 20 gru 2017, 10:41

Całkiem ciekawie to wygląd, zastanawia mnie tylko to, jaki będzie rzut tego budynku, czy to będzie jeden budynek i pomiędzy jego częściami będą "studnie", czy może jednak będą to niezależne budynki :) Ale ul. Filtrowa w Krakowie, to całkiem przyjemna okolica i też do centrum nie jest bardzo daleko. Ktoś wie, jakie mają być tam ceny metra kwadratowego :?:

adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Re: Apartamenty Filtry Kraków (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: adam123 » 20 gru 2017, 13:09

Nowy pisze:Całkiem ciekawie to wygląd, zastanawia mnie tylko to, jaki będzie rzut tego budynku, czy to będzie jeden budynek i pomiędzy jego częściami będą "studnie", czy może jednak będą to niezależne budynki :) Ale ul. Filtrowa w Krakowie, to całkiem przyjemna okolica i też do centrum nie jest bardzo daleko. Ktoś wie, jakie mają być tam ceny metra kwadratowego :?:

trzy budynki, niezależne, ceny od 7.000 do 9.500 PLN, oglądałem to, ale uważam że ceny powinny się kończyć na 7,5 za tę lokalizację. nawet standard dość wysoki, nie rekompensuje ceny. otoczenie też nie najlepsze od wschodu i zachodu. troszke na północ od tego miejsca spokojnie za 6.000 + da się kupić coś fajnego.


mateusz
Posty: 57
Rejestracja: 13 lip 2016, 22:24

Re: Apartamenty Filtry Kraków (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: mateusz » 20 gru 2017, 19:34

Ile 7-9? Rozumiem, bloczki ładne.. Ale liczy się lokalizacja i otoczenie.. Nie wiem skąd takie wysokie ceny za tę okolicę.. jest dobre 15 minut na pętle tramwają.. do okoła słupy wysokiego napięcia. Hale i magazyny, mleczarnia.. Jednak bum na mieszkania w Krakowie jest tak wysoki, że ludzie wszystko kupią i za każde pieniądze.. więc czemu nie..

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Apartamenty Filtry Kraków (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: pozdro » 21 gru 2017, 9:31

To sa okolice armii krajowej. To jest najdrozsza lokalizacja w miescie. 7500-8000zl jest zasadne czy 9500 to juz nie wiem. Choc wolalbym w tej cenie Atala na Przybyszewskiego. Ogolnie miejsce super bo blisko na AGH i na Blonia. Kiedys jak powstanie Trasa Zwierzyniecka bedzie tez blisko na Ruczaj. Wiec spoko miejsce. Aczkolwiek fakt 8000zl/m2 to maks. Natomiast inwestycje po polnocnej stronie torow kolejowych to juz nie to samo. One sa jednak odciete od miasta. Pytanie czy jak wladze wybuduja tam trase zwierzyniecka w skali trasy lagiewnickiej to czy armii krajowej nie przerobia w zaekranowana autostrade z wezlami i rowniez zachodnie Bronowice nie zostana odciete od Krakowa. Zdecydowanie lepsze sa apartamenty na przybyszewskiego od atala.

mateusz
Posty: 57
Rejestracja: 13 lip 2016, 22:24

Re: Apartamenty Filtry Kraków (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: mateusz » 21 gru 2017, 9:40

Swojego czasu rozważałem kupono mieszkania w inwestycji Atal - Lazurowy Park - inwestycji która jest vis a vis tej.. Bronowice są drogie to fakt, ale ceny były 6500-7500. Nie jest to w końcu Przybyszewskiego czy inwestycja Małe Błonia. Co do bliskości AGH.. kwestia względna jest 30min.. 40minut pieszo na Błonia. O estakadzie i obowodnicach ciężko mówić.. na razie nic nie jest zaczęte a za nim będzie to minie 5 lat jak nie więcej.. więc jestem . na te opowieści deweloperów ;)

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Apartamenty Filtry Kraków (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: a_lec » 29 gru 2017, 14:44

Nowy pisze:Całkiem ciekawie to wygląd, zastanawia mnie tylko to, jaki będzie rzut tego budynku, czy to będzie jeden budynek i pomiędzy jego częściami będą "studnie", czy może jednak będą to niezależne budynki :) Ale ul. Filtrowa w Krakowie, to całkiem przyjemna okolica i też do centrum nie jest bardzo daleko. Ktoś wie, jakie mają być tam ceny metra kwadratowego :?:

Lokalizacja jest vis a vis Lazurowego Parku, do pętli tramwajowej można dojść bez problemu w 10 minut. Natomiast problemem może być włączenie się autem do ruchu z Filtrowej w Na Błonie. Już dziś bywa tam ciężko. Jest to trzecia już inwestycja w tym miejscu, a z tego co wiem - nie ostatnia.

Obrazek

bart
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2017, 7:15

Re: Apartamenty Filtry Kraków (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: bart » 06 sty 2018, 14:06

Szkoda tylko, że jest wieczyste użytkowanie gruntu, a nie własność. Zapewne wpłynie to na wysokość opłat.

EDIT:
a_lec pisze:
Nowy pisze:Jest to trzecia już inwestycja w tym miejscu, a z tego co wiem - nie ostatnia.

Trzecia? A co tam się jeszcze buduje/budowało oprócz Lazurowego Parku?
Możesz podać więcej szczegółów odnośnie planowanych inwestycji?


MCN
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:55

Re: Apartamenty Filtry Kraków (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: MCN » 07 sty 2018, 18:01

Cześć,
szukajac informacji o tej inwestycji trafilem na to forum. Czy ktoś z kolegów wie, czy sprzedaz mieszkan sie juz zaczela?
Byłem na miejscu na filtorwej i ta lokazliacja mocno traci przez usytuowanie - w zasadzie z kazdej strony stoja hale, budy i garaze, ktore nie wygladaja jakby mialy byc w najblizszych latach wyburzone.

iti
Posty: 1133
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Apartamenty Filtry Kraków (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: iti » 07 sty 2018, 23:36

MCN pisze:Cześć,
szukajac informacji o tej inwestycji trafilem na to forum. Czy ktoś z kolegów wie, czy sprzedaz mieszkan sie juz zaczela?

Skoro byłeś na miejscu, to może zrobiłeś zdjęcie tablicy informacyjnej inwestycji Filtry Kraków i wrzucisz na forum jej zdjęcie? Może tam są jakieś informacje i kontakt do inwestora / dewelopera?

A jeśli chodzi o garaże i hale, to faktycznie, z tego co pamiętam, to było tam tego sporo, pewnie wszystko szybko nie zniknie, ale raczej obstawiałbym, że okolica będzie się porządkowała, choć trudno powiedzieć, czy nie będzie oznaczało to kolejnych bloków przy Młynówce, bo jednak to dosyć atrakcyjne tereny dla deweloperów. Ale chyba jest teraz konsultowany i uchwalany Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla Młynówki Królewskiej w rejonie ulicy Filtrowej, więc pewnie warto na to spojrzeć, żeby przekonać się tak tą okolicę widzieliby planiści pracujący nad dokumentem oraz mieszkańcy biorący udział w konsultacjach.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości