Rozbudowa kolei / modernizacja kolejowej obwodnicy Krakowa - Prądnik Nowy

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
kaja
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2018, 19:41

Rozbudowa kolei / modernizacja kolejowej obwodnicy Krakowa - Prądnik Nowy

Postautor: kaja » 03 mar 2018, 19:48

Witajcie,
czy słyszeliście o planach modernizacji linii kolejowej 95 biegnącej koło nas? Brzmi nieciekawie...podsyłam linki:

dziennikpolski24.pl/region/wiadomosci-krakow/a/za-piec-lat-szybka-koleja-po-krakowie-rekomendowana-linia-z-nowej-huty-do-lotniska,12773288

rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/do-100-kmh-po-kolejowej-obwodnicy-krakowa-79460.html

Co o tym myślicie?


robtomas
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2017, 8:10

Re: Rozbudowa kolei / modernizacja kolejowej obwodnicy Krakowa - Prądnik Nowy

Postautor: robtomas » 03 mar 2018, 20:35

Jestem za, pasuje mi to

kaja
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2018, 19:41

Re: Rozbudowa kolei / modernizacja kolejowej obwodnicy Krakowa - Prądnik Nowy

Postautor: kaja » 03 mar 2018, 20:41

a co myślisz o natężeniu hałasu w związku z tym?


robtomas
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2017, 8:10

Re: Rozbudowa kolei / modernizacja kolejowej obwodnicy Krakowa - Prądnik Nowy

Postautor: robtomas » 04 mar 2018, 8:43

No to jest jednak miasto. Jakbym zwracał uwagę na takie rzeczy to należało by się przenieść na jakieś zadupie. Mieszkając w mieście do takich rzeczy trzeba się przyzwyczaić. Czy będzie przeszkadzać? Myślę, że nie. Od lat mieszkam nieopodal przy ul. Jasnej i na samoloty nie zwracam uwagi. Pociąg też słyszę nocą gdy jest cisza i nie śpię, ale to dźwięki jakby naturalne. Przystanek kolejowy jest w planach od lat i zaplanowany przy pierwszym gotowym bloku osiedla Prądnik Nowy. Studiowałem plany zagospodarowania przestrzennego jeszcze przed nabyciem mieszkania w drugim etapie.Znakomity dojazd do Huty i do Bronowic. Jadnak nici z tego będą jak osoby pokroju pana Trzmiela będą stawiać tylko na komunikacje miejską nie wspierając przy okazji komunikacji aglomeracyjnej a nawet ja torpedując.

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Rozbudowa kolei / modernizacja kolejowej obwodnicy Krakowa - Prądnik Nowy

Postautor: Scout_RB » 04 mar 2018, 15:35

O tym że ruch na tej linii będzie się zwiększał wiadomo od zawsze...
O hałas bym się nie martwił, modernizacja linii jeszcze bardziej wycisza tory, a i nowe pociągi są coraz cichsze.
Ja mam tylko nadzieję, że miasto/kolej pomyśli o budowie łącznic z głównymi liniami kolejowymi! bo było by super gdyby zza naszego bloku (będzie tam kiedyś przystanek kolejowy) dało się dojechać nie tylko do Balic czy Huty, ale i do centrum…

Obrazek

robtomas
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2017, 8:10

Re: Rozbudowa kolei / modernizacja kolejowej obwodnicy Krakowa - Prądnik Nowy

Postautor: robtomas » 04 mar 2018, 16:19

Żeby takie łączniki powstały musiały by je sfinansować mieszkańcy Prądnika Białego i Górki Narodowej

Anonim2211
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2018, 11:38

Re: Rozbudowa kolei / modernizacja kolejowej obwodnicy Krakowa - Prądnik Nowy

Postautor: Anonim2211 » 05 mar 2018, 11:44

Hej,
A co myslicie o halasie? Mysle nad kupnem mieszkania w etapie 2. Slysze bardzo rozne opinie na ten temat. Wiadomo, ze kazdy ma inna tolerancje na halas ale w zwiazku z ta zakladana inwestycja kolejowa myslicie ze trasa moze stac sie wykorzystywana w duzo wiekszym zakresie przez pociagi towarowe? To jednak molochy ktore generuja potezny halas. Jakies info ktos ma na ten temat? Wiem ze aktualnie ruch towarowy na tej linii jest znikomy.
Pzdr

crazyhorse
Posty: 9
Rejestracja: 29 wrz 2016, 11:11

Re: Rozbudowa kolei / modernizacja kolejowej obwodnicy Krakowa - Prądnik Nowy

Postautor: crazyhorse » 05 mar 2018, 18:34

Cześć,

Mieszkam w północnej części bloku z oknami na tory i powiem tak: podczas gdy zadowoleni jesteśmy z żoną z każdego innego aspektu mieszkania tutaj, to pociągi towarowe to jest to do czego nam jest sie najtrudniej przyzwyczaić. Rozumiem, że to miasto i zawsze bedzie coś sie tłuc, szumieć, stukać, tupać itp. to jednak pociągi potrafią obudzić zmarłego nawet. Nie ma mowy o spaniu przy otwartych oknach w lecie. Muszę przyznać jednak, że ostatnio jest nawet niezle bo od stycznia może ze 3-4 razy nas pociągi wybudziły więc albo jeżdzą mniej albo sie pomału przyzwyczajamy. Pociągi które sobie jadą spokojnie nie są problemem. Problem jest tylko jeśli sobie maszynista zechce potrąbić. I to tylko jeśli pociąg jedzie w kierunku zachodnim. Nie sądze żeby wraz z modernizacją linii zwiększył sie ruch towarowy. A nowszych pociągów osobowych prawie nie słychać, no chyba że trąbią. Mam nadzieje, że wraz z poprawą infrastruktury poprawią też oznakowanie rogatek i pracę szlabanów tak że zniknie potrzeba trąbienia :D ale jak wiadomo, nadzieja jest matką glupich i moze byc zupelnie odwrotnie :-P Pozdrawiam!


Anonim2211
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2018, 11:38

Re: Rozbudowa kolei / modernizacja kolejowej obwodnicy Krakowa - Prądnik Nowy

Postautor: Anonim2211 » 05 mar 2018, 20:11

Dzieki za szybka odpowiedz :) nie myslalem, ze az tak bardzo te pociagi moga byc uciazliwe
Pozdrawiam

crazyhorse
Posty: 9
Rejestracja: 29 wrz 2016, 11:11

Re: Rozbudowa kolei / modernizacja kolejowej obwodnicy Krakowa - Prądnik Nowy

Postautor: crazyhorse » 05 mar 2018, 20:36

Nie zrozum mnie źle, nie twierdzę, że wybór mieszkania tutaj to zły pomysł. Poza tym nie wiem jak twardo sypiasz :D Deweloper wg mnie godny zaufania, standard wykończenia jak dla mnie bardzo dobry. Po prostu zawsze coś sie znajdzie. Albo to będzie ciągły szum od samochodów przy ruchliwej ulicy, drag racing o 4 rano i dotlenianie się ołowiem, albo czasem przejedzie towarowy :D taki urok mieszkania w mieście jak jeden z użytkowników tu na forum zauważył.

Ja tylko osobiście mam nadzieję, że nie będzie gorzej w związku z rozbudową ale to jeszcze różnie może być :-)

Życzę trafionego wyboru :-)



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość