Podwieszany sufit a wentylacja w mieszkaniu - Apartamenty Bajeczna Kraków

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Apartamenty Bajeczna w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
masterbudo
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2018, 22:58

Podwieszany sufit a wentylacja w mieszkaniu - Apartamenty Bajeczna Kraków

Postautor: masterbudo » 04 mar 2018, 23:02

Hej, czy ktoś z was planuje w kuchni robić szafki do samej góry? Zastanawiam się jak rozwiązać temat wentylacji. Może ktoś z was obgadywał to ze swoimi wykonawcami. Czy można zrobić tak, że przedłuży się kanał wentylacyjny w zabudowie karton gips obniżającej sufit? I wtedy szafki dojdą do tej obniżanej zabudowy? Myślałem, żeby w takiej zabudowie schować rurę od okapu jak również przedłużyć ze ściany kratkę od wentylacji przenosząc ją nad zabudowę - czyli wydłużając poziomom rurą długości około 60cm.
Dajcie znać czy ktoś to robi podobnie i czy dowiadywał się czy technicznie to będzie działać.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2018, 0:48 przez masterbudo, łącznie zmieniany 1 raz.


Mieszkaniec76
Posty: 38
Rejestracja: 05 lis 2017, 8:45

Re: Podwieszany sufit a wentylacja w mieszkainu - Apartamenty Bajeczna Kraków

Postautor: Mieszkaniec76 » 05 mar 2018, 0:02

masterbudo pisze:Hej, czy ktoś z was planuje w kuchni robić szafki do samej góry? Zastanawiam się jak rozwiązać temat wentylacji. Może ktoś z was obgadywał to ze swoimi wykonawcami. Czy można zrobić tak, że przedłuży się kanał wentylacyjny w zabudowie karton gips obniżającej sufit? I wtedy szafki dojdą do tej obniżanej zabudowy? Myślałem, żeby w takiej zabudowie schować rurę od okapu jak również przedłużyć ze ściany kratkę od wentylacji przenosząc ją nad zabudowę - czyli wydłużając poziomom rurą długości około 60cm.
Dajcie znać czy ktoś to robi podobnie i czy dowiadywał się czy technicznie to będzie działać.

Rurę do okapu można dać w szafkach lub suficie. Najlepiej bez zakrętów. Kratkę można zrobić w drzwiach szafki, która znajduje się przy wentylacji

masterbudo
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2018, 22:58

Re: Podwieszany sufit a wentylacja w mieszkainu - Apartamenty Bajeczna Kraków

Postautor: masterbudo » 05 mar 2018, 0:37

Akurat myślałem żeby zrobić takie podwieszenie na całą długość kuchni w kształcie litery L. Tak ze długość tego podwieszenia wyjdzie tak jak lodówka, a górne szafki wyjdą płyciej. W tym schować sobie rurę od okapu jak również kratkę wentylacji i jakieś oświetlenie.

Jedyne co nie byłem pewny to czy do mechanicznej wentylacji można dołożyć ze ściany jakaś rurę zabudowana w k/G i przenieść wtedy kratkę. Coś jak to co zaznaczyłem na zdjęciu.

A w takim rozwiązaniu jak proponujesz nie będzie się kisić powietrze w tej jednej szafce mimo kratki?
Załączniki
949CFDC2-ED4B-49E5-8724-D79939C3E256.jpeg
949CFDC2-ED4B-49E5-8724-D79939C3E256.jpeg (51.41 KiB) Przejrzano 5420 razy


Mieszkaniec76
Posty: 38
Rejestracja: 05 lis 2017, 8:45

Re: Podwieszany sufit a wentylacja w mieszkainu - Apartamenty Bajeczna Kraków

Postautor: Mieszkaniec76 » 05 mar 2018, 5:30

masterbudo pisze:Akurat myślałem żeby zrobić takie podwieszenie na całą długość kuchni w kształcie litery L. Tak ze długość tego podwieszenia wyjdzie tak jak lodówka, a górne szafki wyjdą płyciej. W tym schować sobie rurę od okapu jak również kratkę wentylacji i jakieś oświetlenie.

Jedyne co nie byłem pewny to czy do mechanicznej wentylacji można dołożyć ze ściany jakaś rurę zabudowana w k/G i przenieść wtedy kratkę. Coś jak to co zaznaczyłem na zdjęciu.

A w takim rozwiązaniu jak proponujesz nie będzie się kisić powietrze w tej jednej szafce mimo kratki?

To o czym pisałem tzn kratka na drzwiach równoległa do kratki w ścianie jest często stosowane.

Mieszkaniec76
Posty: 38
Rejestracja: 05 lis 2017, 8:45

Re: Podwieszany sufit a wentylacja w mieszkainu - Apartamenty Bajeczna Kraków

Postautor: Mieszkaniec76 » 05 mar 2018, 5:33

Mieszkaniec76 pisze:
masterbudo pisze:Akurat myślałem żeby zrobić takie podwieszenie na całą długość kuchni w kształcie litery L. Tak ze długość tego podwieszenia wyjdzie tak jak lodówka, a górne szafki wyjdą płyciej. W tym schować sobie rurę od okapu jak również kratkę wentylacji i jakieś oświetlenie.

Jedyne co nie byłem pewny to czy do mechanicznej wentylacji można dołożyć ze ściany jakaś rurę zabudowana w k/G i przenieść wtedy kratkę. Coś jak to co zaznaczyłem na zdjęciu.

A w takim rozwiązaniu jak proponujesz nie będzie się kisić powietrze w tej jednej szafce mimo kratki?

Myślę, że dorobienie rury tak jak na zdjęciu też jest możliwa opcją. U nas będzie kratka w drzwiach (konsultowane ze znajomym architektem).

Angrrr
Posty: 102
Rejestracja: 21 kwie 2017, 9:41

Re: Podwieszany sufit a wentylacja w mieszkaniu - Apartamenty Bajeczna Kraków

Postautor: Angrrr » 05 mar 2018, 13:41

Nie znam sie na budowlance ale z regulaminu jednoznacznie nie wynika jakoby nie mozna profesjonalnie przeniesc kratki na sciane przedpokoju ??



Wróć do „Bajeczna Apartamenty Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości