[Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie w inwestycji Nowy Targówek, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
pawerez
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2017, 12:18

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: pawerez » 10 mar 2018, 12:32

z tym podatkiem dochodowym od sprzedaży to chyba trochę na wyrost, należy przeznaczyć kasę na nowe cele mieszkaniowe w ciągu dwóch pełnych lat podatkowych czyli faktura i ewentualnie akt notarialny muszą być z 2018r, nawet wpadł mi gdzieś w necie wyrok sądu który zaliczał do tych wydatków samą umowę deweloperską bo też właśnie ktoś nie zdążył z odbiorem.


jaromyre
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2017, 16:55

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: jaromyre » 10 mar 2018, 15:23

Bardzo chętnie się dowiem od kogoś mądrzejszego jak interpretuje pismo, które wszyscy zapewne otrzymali.. Jak rozumieć przekazanie kluczy przed pozwoleniem na użytkowanie?

xz_666
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2017, 16:09

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: xz_666 » 10 mar 2018, 17:38

jaromyre pisze:Bardzo chętnie się dowiem od kogoś mądrzejszego jak interpretuje pismo, które wszyscy zapewne otrzymali.. Jak rozumieć przekazanie kluczy przed pozwoleniem na użytkowanie?

przyłączam się do pytania i dołączam zapytanie jak to się ma w przypadku wypłaty transzy kredytu, czy bank do wypłaty kolejnej transzy kredytu potrzebuje jedynie informacji o przekazaniu kluczy czy pozwolenia na użytkowanie??


jaromyre
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2017, 16:55

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: jaromyre » 13 mar 2018, 11:30

xz_666 pisze:
jaromyre pisze:Bardzo chętnie się dowiem od kogoś mądrzejszego jak interpretuje pismo, które wszyscy zapewne otrzymali.. Jak rozumieć przekazanie kluczy przed pozwoleniem na użytkowanie?

przyłączam się do pytania i dołączam zapytanie jak to się ma w przypadku wypłaty transzy kredytu, czy bank do wypłaty kolejnej transzy kredytu potrzebuje jedynie informacji o przekazaniu kluczy czy pozwolenia na użytkowanie??

Proszę dajcie znać kredytobiorcy jak się Wasze banki do tego odniosły

RaV
Posty: 17
Rejestracja: 09 lis 2017, 13:11

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: RaV » 13 mar 2018, 14:34

Myślę, że nie każdy bank będzie chciał wypłacić w takim wypadku II transzę.

AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 13 mar 2018, 15:21

W mojej umowie kredytowej nie ma warunku do wypłaty transzy w postaci pozwolenia na użytkowanie i wątpię, by stanowiło to warunek innych umów kredytowych na finansowanie zakupu lokalu.

jo_jo
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2018, 17:05

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: jo_jo » 28 mar 2018, 12:03

A ja dzwoniłam dzisiaj do dewelopera z pytaniem czy mogę już uruchamiać kredyt, czy czeka nas kolejne opóźnienie i powiedzieli że w tym i w przyszłym tygodniu będą wysyłać maile i listy polecone z terminami odbiorów :-D wygląda na to że w końcu się doczekamy :-)

AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 29 mar 2018, 8:18

jo_jo pisze:A ja dzwoniłam dzisiaj do dewelopera z pytaniem czy mogę już uruchamiać kredyt, czy czeka nas kolejne opóźnienie i powiedzieli że w tym i w przyszłym tygodniu będą wysyłać maile i listy polecone z terminami odbiorów :-D wygląda na to że w końcu się doczekamy :-)

You made my day!!!!


ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: ZET » 29 mar 2018, 17:49

Otrzymałem @ z ATAL;u z terminem odbioru (trzecia dekada kwietnia) wraz z następującymi dokumentami:
1) Kartą lokalu uwzględniającą obmiar powykonawczy.
2) Szacunkowe rozliczenie uwzględniające nowy metraż mieszkania.
3) Oficjalne zawiadomienie ze wskazaniem dnia oraz godziny wyznaczonego terminu odbioru.
Wreszcie coś pozytywnego zaczyna się dziać w kwestii inwestycji.
Mieszkanie jest w Etapie II zakupione w czerwcu 2016 r.
PS
W rozliczeniu, w rubryce kary za opóźnienie Atal wpisał 0 zł :evil:

AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 29 mar 2018, 20:31

ZET pisze:Otrzymałem @ z ATAL;u z terminem odbioru (trzecia dekada kwietnia) wraz z następującymi dokumentami:
1) Kartą lokalu uwzględniającą obmiar powykonawczy.
2) Szacunkowe rozliczenie uwzględniające nowy metraż mieszkania.
3) Oficjalne zawiadomienie ze wskazaniem dnia oraz godziny wyznaczonego terminu odbioru.
Wreszcie coś pozytywnego zaczyna się dziać w kwestii inwestycji.
Mieszkanie jest w Etapie II zakupione w czerwcu 2016 r.
PS
W rozliczeniu, w rubryce kary za opóźnienie Atal wpisał 0 zł :evil:

w końcu jakieś konkrety z ich strony.
faktycznie niepokojący jest brak kar za opóźnienie, choć może przyjęli taktykę że sami wychylać sie nie będą. Mam nadzieję, że po przywołaniu odpowiednich zapisów umowy wypłacą co trzeba.

Ja zamierzam oprócz kar umownych rościć prawo do zwrotu kosztów bankowych (koszt aneksów, odsetki)



Wróć do „Nowy Targówek od Atal Warszawa - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości