Wykonczenie mieszkania

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
Kogut
Posty: 9
Rejestracja: 01 lis 2017, 22:39

Wykonczenie mieszkania

Postautor: Kogut » 17 lut 2018, 20:41

Hej
Może ktoś polecić jakiegoś dobrego względnie taniego projektanta wnętrz?


Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Wykonczenie mieszkania

Postautor: Scout_RB » 19 lut 2018, 7:07

Obawiam się, że nie można na tym forum umieszczać tego typu informacji i inków do ogłoszeń
Ostatnio zmieniony 19 lut 2018, 10:15 przez slwk, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Chodzi o to, żeby nie zamieszczać samych linków, bez opisu, albo informacje zamieszczane przez dopiero co zarejestrowanych użytkowników - często zakrawa to na spam

Sora
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 9:49

Re: Wykonczenie mieszkania

Postautor: Sora » 20 maja 2018, 21:56

W kwestii wykończenia - czy ktoś z I etapu byłby skłonny się podzielić, jak wyglądają klatki schodowe?


pawel1991
Posty: 21
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:19

Re: Wykonczenie mieszkania

Postautor: pawel1991 » 08 lut 2019, 11:38

Cześć, czy któs wie w jakim sklepie lub jakies firmy mamy kontakty bo dokładam 1 i chciałbym zeby był identyczny:)

Puszka
Posty: 13
Rejestracja: 16 paź 2018, 18:18

Re: Wykonczenie mieszkania

Postautor: Puszka » 08 lut 2019, 21:01

pawel1991 pisze:Cześć, czy któs wie w jakim sklepie lub jakies firmy mamy kontakty bo dokładam 1 i chciałbym zeby był identyczny:)


Legrand :) Pisze na kontaktach.

Paulinta91
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2019, 9:32

Re: Wykonczenie mieszkania

Postautor: Paulinta91 » 28 lut 2019, 9:38

Mam dwa pytania co do wykończeń mieszkania z II etapu:
1. Instalacje natynkowe w łazience. Co robicie? Wkuwacie? Czy jakaś ścianka zabudowac? Większość już zaczęła wykańczanie mieszkań więc może podzielcie się jakimś sensownym rozwiązaniem :)
2. Co robicie z balkonami? Płytki? Czy może jakieś inne rozwiązania?

mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Wykonczenie mieszkania

Postautor: mor3nko » 28 lut 2019, 11:43

Paulinta91 pisze:Mam dwa pytania co do wykończeń mieszkania z II etapu:
1. Instalacje natynkowe w łazience. Co robicie? Wkuwacie? Czy jakaś ścianka zabudowac? Większość już zaczęła wykańczanie mieszkań więc może podzielcie się jakimś sensownym rozwiązaniem :)
2. Co robicie z balkonami? Płytki? Czy może jakieś inne rozwiązania?

Ad.1 Ponieważ instalacje w łazience mam na ścianach "wewnętrznych" nic nie stoi na przeszkodzie aby je wkuć i tak też robię :) Jeśli ktoś chce się delikatnie podkuć w szacht to należy uważać, aby się nie przebić na wylot.
Ad.2 Teoretycznie, zgodnie z instrukcją użytkowania nie można nic położyć na balkonie, ponieważ zmniejszy się wysokość do barierki poniżej wymaganego Warunkami Technicznymi 1,1 m. Oczywiście nikt tego nie będzie sprawdzał, ale uważam że płytki to kiepski pomysł na taki prefabrykowany balkon. Osobiście chyba pójdę w stronę a'la deski kompozytowe np. Runnen Ikea.

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Wykonczenie mieszkania

Postautor: Michał » 28 lut 2019, 13:58

1. Zdecydowanie lepiej wkuć w ścianę
2. Z tego co mierzyłem to do wysokości 1,1m jest spory zapas, a instrukcja użytkowania zabezpiecza tylko dewelopera. Też odradzam płytki bo chyba nie ma nic gorszego na balkon niż płytki na kleju...
Ja akurat mam taką mozaikę drewnianą z Ikei, ale jak ktoś bardzo chce płytki to polecam gresowe, gr 2cm na podkładkach z tworzywa, bez klejenia (płytki trzymają się na rogach).



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości