Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Hiroshima » 24 sty 2018, 21:21

Czy ktoś ma już określoną wysokość opłat lub składał już wniosek? Do kiedy należy to zrobić i gdzie się udać? Dziś sobie przypomniałam o tym fakcie, słyszałem o zniesieniu tych opłat, ale podejrzewam że jeszcze nic się nie zmieniło.


ka.ter
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2016, 19:36

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: ka.ter » 24 sty 2018, 21:44

Wniosek składa się w Wydziale Skarbu UMK. Wzór wniosku do wypełnienia deweloper dawał wraz z innymi dokumentami na pendrivie. Termin płatności jest do 31 marca. Lepiej od razu złożyć, bo dość długo się czeka na decyzję (u mnie 2 miesiące), pozdrowienia

crazyhorse
Posty: 9
Rejestracja: 29 wrz 2016, 11:11

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: crazyhorse » 26 sty 2018, 10:03

Wybaczcie moje niezorientowanie i prawdopodobnie głupie pytanie, ale czy ta opłata jest obowiązkowa dla wszystkich? Myślałem, że podatek od nieruchomości załatwia sprawę a tu taki zonk jeszcze :-P


Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Hiroshima » 26 sty 2018, 10:20

No niestety nie. Jakie są obecnie stawki u nas? Deweloper obiecywał 5zł za metr, ale śmiem wątpić.

crazyhorse
Posty: 9
Rejestracja: 29 wrz 2016, 11:11

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: crazyhorse » 26 sty 2018, 10:30

To w takim razie Hiroshima dzieki za topic. Trwalbym sobie w błogiej niewiedzy do czasu przyjścia wezwania do zapłaty razem z odsetkami. :roll:

Sora
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 9:49

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Sora » 19 kwie 2018, 9:51

5,12 zł/m2 - tak mi ostatnio podała pani w BS.

sabinaS
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2018, 11:02

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: sabinaS » 21 maja 2018, 11:12

cześć,
mam pytanie dotyczące tej opłaty, bo spotkałam się ze sprzecznymi informacjami w sieci. Czy przy zakupie mieszkania musimy zapłacić ok.10-15% ceny mieszkania, czy to już jest "w cenie" mieszkania? bo jeśli nie to przy np.310k za mieszkanie, koszty wzrastają o 30-45k, a to już całkowicie zmienia postać rzeczy :( :( :(

Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Hiroshima » 22 maja 2018, 19:33

Jakichś dziwnych rzeczy Ci naopowiadali. Płaci się po prostu za mieszkanie, a później raz do roku te 200-300zł.


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: kwk » 22 maja 2018, 19:48

Jest opłata początkowa przy użytkowaniu wieczystym w podobnym wymiarze procentowym, przy czym płaci to deweloper przy "zakupie" działki

mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: mor3nko » 25 maja 2018, 10:03

Wg najnowszych doniesień prasowych jest duża szansa że od przyszłego roku przestanie obowiązywać użytkowanie wieczyste. Osoby które już nabyły mieszkania będą przez kolejne 20 lat płacić ostatnią roczną opłatę (ktoś wspomniał wcześniej około 5 zł/m2).
Jeśli wspomniane prawo wejdzie w życie i użytkowanie wieczyste przestanie obowiązywać, ktoś się orientuje jak sprawa będzie wyglądać w kolejnych etapach? Czy osoby nabywające mieszkania w przyszłym roku z etapu 3 nie będą musiały już ponosić takiej opłaty rocznej?



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości