Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: kokos » 10 paź 2016, 14:06

Czy ktoś z Państwa posiada informację, co dokładnie znajdzie się na terenie dawnej cegielni Bonarka przy ul. Fredry? Dzisiaj rozpoczęto wyburzanie budynków.

Kiedyś na stronie był plan osiedla, teraz chodzą słuchy o jakiejś galerii Bonarka 2 (aktualnie strona internetowa cegielni przechodzi prace konserwacyjne).

Może ktoś z forumowiczów posiada precyzyjne informacje.


arczimm@o2.pl
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2018, 19:30

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: arczimm@o2.pl » 05 cze 2018, 19:32

A ktoś coś wie o tym co ma być tam? bo jakieś prace tam się już zaczęły.

grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: grazynka » 06 cze 2018, 15:07

A to nie ma być "Łagiewnickie Wzgórze"?
Łagiewnickie Wzgórze

Strona 37
gielda.sbdim.pl/pliki/katalog_127.pdf


kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: kokos » 06 cze 2018, 15:56

grazynka pisze:A to nie ma być "Łagiewnickie Wzgórze"?
Łagiewnickie Wzgórze

Strona 37
gielda.sbdim.pl/pliki/katalog_127.pdf

Łagiewnickie wzgórze będzie przy skrzyżowaniu Fredry? Roi. Na terenach TRUD. Natomiast na terenach Cegielni Budimex będzie stawiał swoje osiedle. Na początek mają być budynki. Obecnie prowadzone są jakieś prace przygotowawcze (może pod kontenery dla pracowników?),a sama budowa chyba jeszcze nie ma docelowego pozwolenia.
Wiem, że głównym powodem który jeszcze wstrzymywał budowę była kwestia drogi, która miałaby przechodzić przez teren tego osiedla i łączyć się z planowanym rondem przy ulicy Przyjaźni polsko- węgierskiej.

yogmen
Posty: 87
Rejestracja: 06 lut 2018, 8:47

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: yogmen » 07 cze 2018, 11:20

Zgadza się - łagiewnickie wzgórze to terenu trudu (ul. Roi) inwestycja też miała zacząć się dużo wcześniej bo końcem zeszłego roku ale okazało się że są pewne problemy natury formalnej.

Cegielnia to rzeczywiście będzie inwestycja budimexu z tego co obiło mi się o uszy ma być około 14-16 budynków - nie wiem ile w tym prawdy ale znając kreatywność to wcale bym się nie zdziwił a i owszem problemem jest infrastruktura drogowa a to dlatego że Fredry już obecnie w godzinach szczytu jest zakorkowana 7:30-8:00 i korek zaczyna się czasami już na wysokości ul Roi - jak ktoś zna to chce ominąć kawałek Zakopiańskiej.

kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: kokos » 07 cze 2018, 12:03

yogmen pisze:Zgadza się - łagiewnickie wzgórze to terenu trudu (ul. Roi) inwestycja też miała zacząć się dużo wcześniej bo końcem zeszłego roku ale okazało się że są pewne problemy natury formalnej.

Cegielnia to rzeczywiście będzie inwestycja budimexu z tego co obiło mi się o uszy ma być około 14-16 budynków - nie wiem ile w tym prawdy ale znając kreatywność to wcale bym się nie zdziwił a i owszem problemem jest infrastruktura drogowa a to dlatego że Fredry już obecnie w godzinach szczytu jest zakorkowana 7:30-8:00 i korek zaczyna się czasami już na wysokości ul Roi - jak ktoś zna to chce ominąć kawałek Zakopiańskiej.

Na początek mają być cztery budynki, a docelowo z tego co słyszałem ok. 10. Nie wiem czy są Państwo mieszkańcami okolicy, ale chciałbym poinformować, że istnieje realne "zagrożenie", iż ulica Fredry po uruchomieniu SKA stanie się ulicą ślepą (tj. przejazd kolejowy będzie zlikwidowany, a zostanie zachowany tylko ruch pieszy). Alternatywą ma się stać nowa ulica (obecnie jest to skrót do Bonarki przez płyty betonowe obok tych baraków). Ma to być droga 7 m z chodnikiem i pasem ruchu w każdą stronę i łączyć ul. Fredry z rondem przy ul. Przyjaźni polsko- węgierskiej. Druga droga która ma powstać ma biec wzdłuż ulicy Turowicza ( od wspomnianego Wzgórza Łagiewnickiego do nowego ronda przy ul. Przyjaźni polsko- węgierskiej).

yogmen
Posty: 87
Rejestracja: 06 lut 2018, 8:47

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: yogmen » 07 cze 2018, 12:17

Tak są takie wersje o likwidacji przejazdu przez tory kolejowe i jak mam być szczery to nie wyobrażam sobie wyjadu z ul. Fredry w kierunku centrum wyjazd ze wspomnianych okolic Cegielni czy też Łagiewnickiego wzgórza będzie wiązał się ze zjazdem w dół potem pod górę i znowu w dół żeby znaleźć się w tym samym miejscu - co obecnie. Nawet nie wiem czy wybudowanie wiaduktu nad torami jest technicznie możliwe.

kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: kokos » 07 cze 2018, 14:49

yogmen pisze:Tak są takie wersje o likwidacji przejazdu przez tory kolejowe i jak mam być szczery to nie wyobrażam sobie wyjadu z ul. Fredry w kierunku centrum wyjazd ze wspomnianych okolic Cegielni czy też Łagiewnickiego wzgórza będzie wiązał się ze zjazdem w dół potem pod górę i znowu w dół żeby znaleźć się w tym samym miejscu - co obecnie. Nawet nie wiem czy wybudowanie wiaduktu nad torami jest technicznie możliwe.

Informacje o tym, iż ulica Fredry ma być ślepa pochodzą od rady dzielnicy. Nad torami miałaby być zrobiona tylko pewnie jakaś kładka dla pieszych, skoro ruch pieszy ma być zachowany. Niestety trzeba będzie dojeżdżać do Matecznego obok Bonarki, a do Tischnera przez Turowicza. Jest pozytyw dla ślepej Fredry taki, iż tą ulicą będą jeździć już prawie tylko mieszkańcy, a nie będzie ona już raczej wykorzystywana jako skrót.


kokos
Posty: 59
Rejestracja: 14 lip 2016, 12:46

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: kokos » 08 cze 2018, 10:08

Plan pierwszego etapu:

Obrazek

arczimm@o2.pl
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2018, 19:30

Re: Fredry 6 Kraków od Budimex - inwestycja mieszkaniowa (Bonarka) - forum i opinie

Postautor: arczimm@o2.pl » 10 cze 2018, 15:01

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi. Co do zamknięcia przejazdu kolejowego to chyba nie taka prosta sprawa, z racji choćby tego, ze jest tam linia autobusowa i min. szkoła, dzieci muszą jakoś dojechać, odetną w ten sposób ogrom ludzi od dobrego dojazdu do centrum, nie tylko nowe osiedla.

A do tego jest stacja na Faustyny, gdzie tez jest przejazd kolejowy, zamkniecie ich obu ma sens, ale tylko na Fredry jaki? jak pociąg jedzie np. towarowy co się na stacji nie zatrzymuje i tak, zamykają oba przejazdy wtedy. Moim zdaniem wybudowanie ronda kolo bonarki i jednocześnie zamkniecie przejazdu na Fredry to własnie spowoduje dużo większe korki , bo będzie tylko jeden wyjazd z tego miejsca zamiast dwóch.

Kokos a skąd masz taki ładny plan I etapu? :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości