Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - zdjęcia osiedla i opinie

Forum mieszkańców inwestycji Reduta od Dom-Bud Kraków. Zapraszamy do dyskusji o nowych budynkach, wyrażania tego, jakie są o nich opinie i załatwiania spraw sąsiedzkich.
terens
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2016, 1:31

Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - zdjęcia osiedla i opinie

Postautor: terens » 30 sty 2017, 0:57

A ja zrobiłem dzisiaj kilka zdjęć osiedla, może ktoś, kto nie widział go nigdy na żywo chciałby zobaczyć trochę zdjęć nowych bloków, które wybudował deweloper Dom-Bud przy ulicy Reduta :) Jak dla mnie, to nasze osiedle prezentuje się całkiem ładnie. Jak macie jakieś swoje fotki, które lubicie, to podzielcie się nimi na forum.

Obrazek

Do tego też można wrzucić opinie, co myślicie o tym, jak budynki zostały wykonane, widzicie z nimi jakieś problemy, bo ja jak na razie nie, ale całości nie obejrzałem oczywiście. Może gdybym miał się do czegoś przyczepić, to te jaskrawe kolory na elewacji, ale i tak myślę, że całościowo nie wygląda to źle :)

Obrazek

Podwórko także zostało całkiem przyjemne zagospodarowane, są alejki, są ławeczki, trochę zieleni - nieźle, choć też trzeba przyznać, że jest ono dosyć ciemne.

Obrazek

Zostały też posadzone drzewka - tu jedno z nich, choć nie ma ich wiele. Mam nadzieję, że będą ładnie rosły, bo raczej akurat tam, to dużo słońca nie będzie na osiedlu.

Obrazek

No i wygląda na to, że pełną parą idą już prace wykończeniowe w nowych mieszkaniach :) Miejmy nadzieję, że szybko się skończą i w bloku zapanuje cisza i spokój. No i miejmy nadzieję na to, że skończą także wkrótce ulicę Reduta i nie będzie tam już związanego z jej przerabianiem bałaganu. Wtedy tylko pozostanie czekać na nowy park po sąsiedzku ;)


lukrecja
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2016, 19:05

Re: Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - zdjęcia osiedla i opinie

Postautor: lukrecja » 30 sty 2017, 17:19

Też uważam, że osiedle jest całkiem przyjemne. Mam nadzieję, że będzie nam Wszystkim dobrze się mieszkać :) Dla mnie jedynym minusem jest to, że blok 46 (B) jest w kształcie litery L. Gdyby był prostokątny jak 44 (A) to byłoby więcej światła na podwórku i wtedy bloki mogłyby być wyższe o np. 3 piętra.

danutak
Posty: 33
Rejestracja: 28 lip 2016, 11:21

Re: Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - zdjęcia osiedla i opinie

Postautor: danutak » 31 sty 2017, 9:01

Uważam, że tak niskie bloki są zaletą i to dużą - duża odmiana wśród pobliskich wielopiętrowców. Ile światła w ciągu dnia mieliby mieszkańcy parteru? Poza tym nie przepadam za typowymi blokowiskami po kilkanaście pięter. I ta L-ka powoduje że nie wchodzi między budynki tak bardzo hałas z ulicy - przynajmniej potencjalnie tak to lekko ustronność buduje.


bil
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2017, 21:30

Re: Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - zdjęcia osiedla i opinie

Postautor: bil » 09 mar 2017, 9:19

Hałasu z ulicy może nie będzie ale za to jak ktoś będzie słuchał głośniej muzyki w nocy przy otwartym oknie to będą wszyscy słyszeć, nie wspomnę o libacjach jak się jakieś towarzystwo zbierze wiec chyba wolałbym hałas z ulicy, obecnie buduje się w bardzo gestwj zabudowie i to jest minus. ja osobiście zastanawiam się nad m od wschodu w nowo stawianym bloku c

lukrecja
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2016, 19:05

Re: Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - zdjęcia osiedla i opinie

Postautor: lukrecja » 09 mar 2017, 12:19

Gdyby nie blok w kształcie L byłoby więcej światła i te 3 piętra w górę by nie miały jakoś większego znaczenia. Ale zgadzam się z tym co bil
napisał. Wielkim minusem jest to, że te dwa bloki są tak blisko siebie. Wychodząc na balkon mam wrażenie, że wyciągnę rękę i podam ją sąsiadowi z bloku na przeciwko. Na chwilę obecną tylko te 2 mankamenty (według mnie) zauważyłam.

Maxonia
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2017, 13:29

Re: Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - zdjęcia osiedla i opinie

Postautor: Maxonia » 11 paź 2017, 13:34

Mam pytanie do mieszkańcow inwestycji Reduta Dom-Bud, mianowicie: jak Wam sie mieszka? :)

Polecacie tę inwestycję?

Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam,

bil
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2017, 21:30

Re: Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - zdjęcia osiedla i opinie

Postautor: bil » 16 kwie 2018, 12:56

Widocznie tak dobrze się mieszka ze nikt tu nie zagląda :D , mnie ciekawi park reduta czy w ogole powstanie ? A może jest jakieś inne forum mieszkańców reduta dombud i tam się wszyscy udzielają ?

LeifErikson
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:30

Re: Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - zdjęcia osiedla i opinie

Postautor: LeifErikson » 01 lip 2018, 19:41

Hej!
Rozważamy zakup mieszkania na osiedlu Reduta Dom-Budu. Czy ktoś z obecnych lokatorów mógłby podzielić się kilkoma informacjami? :)

- akustyka i wyciszenie mieszkań - czy niesie się hałas z innych mieszkań nad/pod/obok?
- samoloty - całkiem sporo ich podchodzi do lądowania prawie że nad samym osiedlem (co 10-15 minut) - czy hałas nie jest uciążliwy?
- pociągi - niedaleko jest dość uczęszczana linia - jak z hałasem?
- parking za szlabanem - czy te miejsca są ogólnodostępne dla mieszkańców, czy dodatkowo płatne? Jak z dostępnością miejsc?
- "studenciaki" - osiedle jest dość oddalone od uczelni, ale jak wygląda sytuacja z imprezowiczami?

Jeśli są też jakieś inne rzeczy, o których ewentualni przyszli lokatorzy powinni wiedzieć, bardzo prosimy o podzielenie się! :)


Ravel
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2019, 19:40

Re: Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - zdjęcia osiedla i opinie

Postautor: Ravel » 11 kwie 2019, 19:49

Cześć, jestem zainteresowany kupnem mieszkania na tym osiedlu i chciałbym zasięgnąć opinii obecnych mieszkańców na temat komfortu życia w tym miejscu. Interesują mnie zarówno pozytywy jak i negatywy.
Z góry dziękuję za każda opinię.

Mil
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2018, 10:13

Re: Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - zdjęcia osiedla i opinie

Postautor: Mil » 16 kwie 2019, 9:16

Z dużych negatywów - miejsca parkingowe. Zakup garażu to konieczność, chyba, że ktoś pracuje w niestandardowych godzinach - wtedy ma szansę na upolowanie wolnego miejsca bez denerwowania się, że go nie będzie. Niestety ale deweloper szacuje zapotrzebowanie na miejsca parkingowe na jakieś 0,7 - chyba w bloku J będą one około 1 per mieszkanie. Na chwilę obecną auta parkują na stanowiskach równoległych ale prostopadle do drogi zajmując całość chodnika i część samej drogi. Po oddaniu bloku E i D może się to skończy. Z drugiej strony to trochę myślenie życzeniowe, bo aut wtedy przybędzie a miejsc parkingowych będzie zdecydowanie zbyt mało. Co jest bardzo kiepskim kierunkiem - już teraz dzieciaki nie mają jak bezpiecznie przemieszczać się wewnątrz osiedla.
Z plusów - blisko dobre połączenia komunikacyjne, w przyszłości tramwaj (o ile dotrzymają tego planu), park, blisko wyjazd na wylotówkę na północ.

Akustyka - słychać, szczególnie w łazience, ale nie jest to jakoś bardzo uciążliwe, czy odbiegające od standardów starszych bloków (tylko tak mogę porównać), więc nie traktuję tego jako minus.
Samoloty - cicho, bardziej jako atrakcja niż coś uciążliwego.
Pociągi - kompletnie nie słychać.
Studenci - póki co problemu z głośnymi imprezami nie było.



Wróć do „Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości