Deweloper Galinvest - opinie o firmie budującej mieszkania na forum

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Deweloper Galinvest - opinie o firmie budującej mieszkania na forum

Postautor: ragar » 08 lip 2018, 23:12

Mam pytanie, może ktoś kto kupi mieszkanie od tej firmy, podzieli się zdaniem o tym, jakie ma opinie deweloper Galinvest, który wybudował już w Krakowie kilka osiedli mieszkaniowych i cały czas buduje nowe inwestycje :) Z zewnątrz budowane przez nich bloki wyglądają całkiem dobrze, niektóre nawet dosyć oryginalne, jak na przykład Osiedle Riverside na Zabłociu, a inne naprawdę pokaźne, ja na przykład bloki na Polonijnej. Jak radzą sobie z obsługą klienta przy zakupie lokalu, w jakim standardzie oddają mieszkania i czy ewentualne usterki (co nie jest w tej działalności niczym niecodziennym), naprawiają szybko i bez wymyślania powodów, żeby tego nie zrobić :?:


oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Deweloper Galinvest - opinie o firmie budującej mieszkania na forum

Postautor: oleo » 15 lip 2018, 14:30

Ja też jestem ciekawy tego, jak się kupuje mieszkania od tego dewelopera :) Może znajdzie się ktoś, kto opowie coś więcej o tym, jak się kupuje od nich nowe mieszkania i jak radzą sobie później z wywiązywania się z obowiązków dewelopera względem klientów :?: Jeżeli są jakieś usterki, to czy usuwają je w miarę sprawnie. Mnie też podobają się budowane przez nich inwestycje, ale ciekawe jak to wygląda w szczegółach, do tej pory nikt nie zgłaszał na forum, że ma jakieś negatywne opinie, więc pewnie nie jest źle. Ale wiadomo, że przydałaby się opinia z pierwszej ręki.

bulkas
Posty: 169
Rejestracja: 16 mar 2019, 20:27

Re: Deweloper Galinvest - opinie o firmie budującej mieszkania na forum

Postautor: bulkas » 19 lut 2020, 23:41

Jakie opinie o galinvest macie jako deweloperze?


bulkas
Posty: 169
Rejestracja: 16 mar 2019, 20:27

Re: Deweloper Galinvest - opinie o firmie budującej mieszkania na forum

Postautor: bulkas » 23 lut 2020, 22:12

również proszę o opinie

MarcinJ
Posty: 435
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Deweloper Galinvest - opinie o firmie budującej mieszkania na forum

Postautor: MarcinJ » 27 lut 2020, 23:53

bulkas pisze:Jakie opinie o galinvest macie jako deweloperze?

Znajomi wynajmowali mieszkanie zbudowane przez nich, osiedle kilkuletnie. Pytali właściciela, czy nie chciałby odsprzedać, więc chyba byli całkiem zadowoleni z budynku.

klient123
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2020, 0:08

Re: Deweloper Galinvest - opinie o firmie budującej mieszkania na forum

Postautor: klient123 » 19 wrz 2020, 0:19

Organizują odbiór wstępny, tak, żeby ewentualnie wskazane usterki zostały do odbioru ostatecznego usunięte. Ja w swoim lokalu usterek nie stwierdziłam, zatem nie było problemu z ich usuwaniem. W trakcie użytkowania mieszkania zaszła konieczność wyregulowania okien, wystarczyło zgłoszenie, dość szybko zorganizowali przyjazd podwykonawcy. Wiem, że w części wspólnej była jakaś wada, ale ja usuwali, także generalnie mam wrażenie, że nie lawiruja, nie unikają odpowiedzialności. W porównaniu do mniejszych pseudo-powiatowych deweloperów, budujących małe osiedla w zabudowie jednorodzinnej, to paradoksalnie serwis pozakupowy i w ogóle kontakt z dużym deweloperem, jakim jest Galinvest, zdecydowanie na plus - szybką odpowiedź na mejle, nie uchylaja się od oczywistej odpowiedzialności (co robią mniejszego plazu pseudo-deweloperzy, bo nie mają podwykonawców, którzy usuwają wady w ramach gwarancji, a płacą na lewo panu Kaziu na wykonawstwo i wady muszą usuwać na własny koszt). Z doświadczenia mojego wynika, że nie sotsuja w umowie deweloperskiej (nie wiem, czy to standard na każdej ich inwestycji, ale było to moim przypadkiem) klauzul niedozwolonych w umowie deweloperskiej, szczególnie wpływających na cenę mieszkania - płaci się dokładnie tyle, ile m2 wybudowali, a nie za metraz z projektu. Na tych wszystkich niedozwolonych klauzulach typu "metraż może się różnić +/-2% bez zmiany ceny" deweloperzy zbijaja nielegalnie kasę, a Galinvest mnie zwracał nadpłatę. Generalnie mam takie wrażenie, że mają co robić, więc zależy im na jak najszybszym zakończeniu inwestycji i rozpoczęciu nowej, więc raczej się nie "bujaja" z klientem :) w porównaniu do gehenny z aktualnym deweloperem powiatowym, to współpraca z Galinvest to bajka :)



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości