Osiedle Bohaterów Września Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik nowe mieszkania Kraków forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Supernorby
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:59

Re: Osiedle Bohaterów Września Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik nowe mieszkania Kraków forum

Postautor: Supernorby » 14 lut 2018, 13:57

Ruszył drugi etap inwestycji.

Na klatkach schodowych pojawiła się informacja, że zarząd wspólnoty mieszkaniowej działając "dla dobra mieszkańców" wynajął prawnika, bo nie podoba się komuś budowa drogi dojazdowej do placu budowy i przyszłej drogi do nowych budynków.
Chciałbym zapytać, KTO ZA TEGO PRAWNIKA zapłaci, bo np. ja nie mam ochoty roztrwaniać na to pieniędzy wspólnoty mieszkaniowej.
Dlaczego niektórzy udają zdziwionych lub niedoinformowanych? SM Hutnik informowała uczciwie i wyraźnie, że planuje drugi etap budowy tego miniosiedla. Kupowałem mieszkanie w kwietniu 2016 roku i już wtedy dokładnie poinformowano mnie o głównym zarysie i planach budowy. Wystarczyło tylko zapytać lub zainteresować się tematem.


patarek
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2018, 14:32

Re: Osiedle Bohaterów Września Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik nowe mieszkania Kraków forum

Postautor: patarek » 16 kwie 2018, 14:38

Witam.
Przeglądając forum natrafiłem między innymi na tę inwestycję. Wydaje się atrakcyjnie zlokalizowana, ładnie wygląda, w drugim etapie posiada całkiem fajne rozkłady większości mieszkań. W sumie może byłbym zainteresowany. Czy są tutaj mieszkańcy dwóch pierwszych bloczków? Jak się mieszka? Jak wyglądają opłaty? Co Was zaskoczyło pozytywnie i negatywnie?
Pozdrawiam.

Ila
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2018, 17:41

Re: Osiedle Bohaterów Września Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik nowe mieszkania Kraków forum

Postautor: Ila » 01 lip 2018, 11:27

Witam j.w. proszę o info od mieszkańców i osób które kupiły mieszkanie w tej inwestycji :)


bil
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2017, 21:30

Re: Osiedle Bohaterów Września Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik nowe mieszkania Kraków forum

Postautor: bil » 09 lip 2018, 23:17

Mam tam znajomych i bardzo chwala sobie mieszkanie w tej okolicy , duzo zieleni ,park minusem brak windy ale w nowych dwoch blokach juz maja windy byc :D

Gazomlek
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2018, 17:53

Re: Osiedle Bohaterów Września Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik nowe mieszkania Kraków forum

Postautor: Gazomlek » 10 lip 2018, 8:53

czy orientujecie się jaka tam jest cena za metr? Czy jest własność gruntu? I co najważniejsze: kiedy planują oddać budynek?

Ila
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2018, 17:41

Re: Osiedle Bohaterów Września Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik nowe mieszkania Kraków forum

Postautor: Ila » 11 lip 2018, 13:23

Cena ok 6200 a budynek inwestycja jest ze spółdzielni mieszkaniowej wiec grunt raczej nie wlasnosc..

Gazomlek
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2018, 17:53

Re: Osiedle Bohaterów Września Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik nowe mieszkania Kraków forum

Postautor: Gazomlek » 11 lip 2018, 15:24

Udało mi się z nimi skontaktować, rzeczywiście grunt jest na użytkowaniu wieczystym, a WSTĘPNE ceny mieszkań to ok 6300...Bacząc na podatek, który trzeba płacić przy użytkowaniu wieczystym i jednorazową opłatę w wysokości 15-25% nieruchomości, mieszkania te są kosmicznie drogie.

Supernorby
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:59

Re: Osiedle Bohaterów Września Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik nowe mieszkania Kraków forum

Postautor: Supernorby » 18 lip 2018, 14:14

Gazomlek pisze:Udało mi się z nimi skontaktować, rzeczywiście grunt jest na użytkowaniu wieczystym, a WSTĘPNE ceny mieszkań to ok 6300...Bacząc na podatek, który trzeba płacić przy użytkowaniu wieczystym i jednorazową opłatę w wysokości 15-25% nieruchomości, mieszkania te są kosmicznie drogie.

1.
Użytkowanie wieczyste kończy się prawdopodobnie w tym roku i od 01.01.2019 będzie opłata przekształceniowa.
Wysokość tych opłat nie jest wysoka.
Za około 50m2 mieszkanie z garażem wynosi rocznie około 100 zł , płatnych w 4 ratach.

2.
Cena za 1m2: 6130 do 6500 zł To rzeczywiście około 700 - 1000 zł więcej za metr niż w 79C

3.
Garaże i komórki lokatorskie są dodatkowo płatne, co jeszcze podnosi koszt nabycia nieruchomości

4.
Nie ma żadnej opłaty jednorazowej w wys. 15-25% , chyba, że masz na myśli wkład własny przy braniu kredytu hipotecznego.

Fakt, faktem, mieszkania w tych nowych blokach będą średnio o 15-20% droższe niż w I etapie inwestycji.
Pocieszeniem dla nabywców powinien być fakt, że są trochę bardziej ustawne.


Supernorby
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:59

Re: Osiedle Bohaterów Września Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik nowe mieszkania Kraków forum

Postautor: Supernorby » 26 lip 2018, 22:13

W ostatnich dniach ktoś zniszczył w naszym bloku płytki na schodach na parterze i na I piętrze.
Blok prawie nowy a klatka zaczyna wyglądać na zdezelowaną. Ściany odrapane i brudne a schody poniszczone.
Uważam, że osoba lub osoby, które dokonały tych uszkodzeń powinny je we własnym zakresie naprawić.
Wymiana 2 płytek nie jest ani droga ani skomplikowana.

Szanujmy naszą współną własność

Obrazek

Obrazek

kasik
Posty: 115
Rejestracja: 01 sie 2018, 15:57

Re: Osiedle Bohaterów Września Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik nowe mieszkania Kraków forum

Postautor: kasik » 01 sie 2018, 16:03

Dzień dobry.
Mam pytanie czy na forum jest osoba która posiada mieszkanie nad wjazdem do garażu w boku 79c?
Czy słychać bramę, wibracje,czy jest zimno od podłogi?
Bedę wdzięczna za wszelkie informacje :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 46 gości