Kameralne Osiedle Kraków od Start deweloper - forum i opinie o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Kameralne Osiedle Kraków od Start deweloper - forum i opinie o inwestycji

Postautor: slawek » 01 lip 2018, 14:57

Wygląda na to, że rusza jeszcze jedna inwestycja mieszkaniowa w Krakowie, chodzi o Kameralne Osiedle w Krakowie w sąsiedztwie ulic Kurzei i Jancarza, za którego budowę odpowiada deweloper Start, który już sporo w naszym mieście zbudował. Jeżeli więc ktoś zastanawia się gdzie kupić nowe mieszkanie w Mistrzejowicach, to pojawia się kolejna opcja. Zdaje się, że projekt dopiero ruszył, więc pewnie wybór jest jeszcze całkiem spory. Może ktoś się podzieli na forum tym, jakie ma opinie o tej okolicy oraz samym osiedlu. Jest ktoś, kto ma zamiar kupić tam mieszkanie, jakie ma ono plusy i minusy, jak myślicie :?:


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Kameralne Osiedle Kraków od Start deweloper - forum i opinie o inwestycji

Postautor: slawek » 06 lip 2018, 0:14

Osiedle Kameralne wygląda całkiem nieźle na wizualizacjach zaprezentowanych przez dewelopera, ale też nie wiem czy będzie tam aż tak bardzo kameralnie, bo jednak te okolice całkiem intensywnie się zabudowują. Nie mam pewności, ale czy przypadkiem w tej okolicy nie ma już bloków :?: Nie żeby to był zarzut, bo to jednak w mieście inwestycja, a a trudno wymagać, żeby nie było w nim bloków. Natomiast lokalizacyjnie jest to trochę na uboczu jednak jest. Z komunikacji publicznej, to chyba najlepiej podejść na autobus, np. 182, którym w miarę łatwo dostać się w okolice centrum Krakowa. Poprawiło się tam chyba, jeśli chodzi o jazdę samochodem, od kiedy zakończył się remont ul. Reduta oraz zbudowano nową estakadę nad Bora Komorowskiego kiedy powstawała Galeria Serenada Kraków - to wszystko ułatwiło poruszanie się w tej okolicy.

Obrazek
Wizualizacje dewelopera Start

Zdaje się, że mają tam stanąć dwa bloki, pod adresem Kurzei 2 i Kurzei 4, co ciekawe w obu budynkach zróżnicowane są ceny metra kwadratowego mieszkania. Z racji tego, że jest to zupełnie nowy projekt, jeszcze całkiem dużo mieszkań jest tam dostępnych w sprzedaży, a więc spory jest też wybór. Deweloper Start oferuje tam na przykład najmniejsze kawalerki w Krakowie przy Kurzei, ok. 27 metrów kwadratowych - układ jest całkiem dobry, tym bardziej, że pomyślano tam nawet o wydzieleniu osobnej wnęki kuchennej, w której dodatkowo znajduje się okno. Co ciekawe, są też takie, które mają po dwa balkony, jeden co prawda ma niespełna metr kwadratowy, ale dlaczego nie :) Małe mieszkania 2-pokojowe zaczynają się tam już poniżej 32 metrów kwadratowych, choć sypialnia mająca mniej niż 8 m2, to jednak niewiele, choć jak na ten metraż, jest nieźle. W ofercie są także niewielkie mieszkania 3-pokojowe, niezłe jest w nich to, że z sypialni i z salonu są tam wyjścia na balkon.

Obrazek
Wizualizacje dewelopera Start

Jest może ktoś, kto ma zamiar kupić tam mieszkanie i podzieli się na forum tym, jakie ma opinie o projekcie Osiedle Kameralne, chętnie zobaczyłbym też jakieś zdjęcia okolicy, gdzie budynki mają powstać :) No i jeszcze może znajdą się jeszcze jakieś osoby, które już kupiły mieszkania od tej firmy i podzielą się na forum wiadomościami o tym, jakie ma opinie deweloper Start, bo zdążyli już chyba zebrać sporo doświadczenia w naszym mieście :)

Gazomlek
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2018, 17:53

Re: Kameralne Osiedle Kraków od Start deweloper - forum i opinie o inwestycji

Postautor: Gazomlek » 12 lip 2018, 18:52

Jeżeli chodzi o tą inwestycję Startu, śledzę ją intensywnie od ponad miesiąca. Na początku coś kombinowali, tu mieszkanie niby sprzedane, za chwilę rezerwacja, za chwilę jednak wolne, po czym znowu rezerwacja. Teraz widzę, że mieszkań trochę już zeszło, kto wie czy to nie kolejny ich chwyt, ale jednak ceny wysokie jak na taką lokalizację i faktu widoku na ekran dźwiękoszczelny ze wszystkich okien. Co więcej, z tego co się orientuję blok nr 4 stoi już cały z dachem, natomiast blok nr 2 - klatka B gotowa a klatka A jeszcze w ziemi, a do sierpnia mają niby zakończyć stan surowy obu :shock:


ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Kameralne Osiedle Kraków od Start deweloper - forum i opinie o inwestycji

Postautor: ragar » 13 lip 2018, 14:42

Gazomlek pisze:Jeżeli chodzi o tą inwestycję Startu, śledzę ją intensywnie od ponad miesiąca. Na początku coś kombinowali, tu mieszkanie niby sprzedane, za chwilę rezerwacja, za chwilę jednak wolne, po czym znowu rezerwacja. Teraz widzę, że mieszkań trochę już zeszło, kto wie czy to nie kolejny ich chwyt

Tu raczej bym nie podejrzewał, że to jakieś zagrywki, z tego co kojarzę, to mieszkania też u innych deweloperów często są rezerwowane na tydzień albo dwa, ale późnej do transakcji nie dochodzi - zupełnie normalna sprawa. Kiedyś byłem w kolejce chyba 7, a i tak wreszcie przyszła moja kolej (inna sprawa, że też w końcu nie kupiłem tego mieszkania).

Gazomlek
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2018, 17:53

Re: Kameralne Osiedle Kraków od Start deweloper - forum i opinie o inwestycji

Postautor: Gazomlek » 14 lip 2018, 8:33

Tak może być w przypadku rezerwacji, jednak nie w przypadku kiedy mieszkanie widnieje juz jako sprzedane. Poza tym, może jestem w błędzie, ale wtedy powinno być już roszczenie o wpis do księgi wieczystej, a takowego nie było

u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Kameralne Osiedle Kraków od Start deweloper - forum i opinie o inwestycji

Postautor: u1thar » 14 lip 2018, 16:27

Mylisz się.
W umowie końcowej (sprzedaży) u większość deweloperów jest możliwość rezygnacji.
Do momentu oddania inwestycji jest to tylko roszczenie o wpis do księgi wieczystej. To nie jest przecież jeszcze nic wiążącego tylko informacja w postaci pisma które się otrzymuje...
Nie można zrezygnować jak już oddadzą budynek i zostanie przeniesiony akt własności na kupującego. Czyli w przypadku tej Inwestycji to za niecały rok dopiero.

W moim odczuciu Start jest bardzo uczciwą firmą. Kupiłem mieszkanie w Enklawie Rodzinnej. Rezerwacja trwa miesiąć i płaci się za nią 5tys. Kwota ta jest zwrócona w przypadku kupna jak i w przypadku rezygnacji. Co warto jeszcze zaznaczyć u tego dewelopera koszty notarialne rozdzielane są 50/50 pomiędzy sprzedającego i kupującego co również jest bardzo spoko.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2018, 21:52 przez u1thar, łącznie zmieniany 1 raz.

Gazomlek
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2018, 17:53

Re: Kameralne Osiedle Kraków od Start deweloper - forum i opinie o inwestycji

Postautor: Gazomlek » 14 lip 2018, 19:35

Być może ktoś się rozmyślił, a może taka jest ich taktyka, jedno jest pewne - lepiej nie ufać niż być naiwnym. Jeżeli chodzi o koszty notarialne - zgodnie z ustawą umowa deweloperska jest płatna równo po połowie przez kupującego i dewelopera, natomiast ostateczna, przenosząca własność - tylko przez kupującego, także nie jest to jakaś ich specjalna zasługa, taki jest obowiązek ;) Natomiast 5 tys wpłacane na poczet rezerwacji jest owszem zwracane w przypadku rezygnacji (szkoda tylko, że nie trzymają się terminów), a w przypadku kupna mieszkania - wliczane po prostu jako część pierwszej wpłaty - tak jest u wszystkich deweloperów, u nikogo te pieniądze magicznie nie znikają, bo inaczej przecież nikt by nie rezerwował - więc i tutaj nie są jacyś wyjątkowi :)

u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Kameralne Osiedle Kraków od Start deweloper - forum i opinie o inwestycji

Postautor: u1thar » 14 lip 2018, 21:54

No widzisz :) człowiek się całe życie uczy. Ja swoje informacje opieram na doświadczeniu które nabyłem przy poszukiwaniu własnego mieszkania. Przemieliłem kilku Deweloperów. Różnią się kwoty rezygnacji. Grunt to dobrze wybrać pod siebie lokalizację i stabilnego dewelopera. Nie doszukiwałbym się tu jakichś kombinacji ze strony Startu, ale jak już mnie uświadomiłeś to musze cofnąć to "bardzo" z uczciwej firmy : ))
Ostatnio zmieniony 14 lip 2018, 23:17 przez u1thar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nowy
Posty: 1666
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Kameralne Osiedle Kraków od Start deweloper - forum i opinie o inwestycji

Postautor: Nowy » 14 lip 2018, 23:05

Mnie też się zdaje, że to nic dziwnego, że mieszkania znikają z oferty, a później do niej wracają. Zresztą takie prawo sprzedawcy, wystawia co mu pasuje i kiedy. Sam deweloper Start sporo mieszkań w Krakowie już zbudował i ludzie chyba zadowoleni, przynajmniej nie skarżą się na forum :)

san
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2018, 17:41

Re: Kameralne Osiedle Kraków od Start deweloper - forum i opinie o inwestycji

Postautor: san » 24 lip 2018, 17:54

Miałam zarezerwowane mieszkanie w tej inwestycji, jednak z racji tego, że stosują przestarzałą formę pomiaru metrażu mieszkania (oczywiście na niekorzyść kupującego) i z kilku innych powodów postanowiłam zrezygnować z mieszkania. Całe szczęście, jak się później okazało - bo ogromnym problemem był dla nich zwykły zwrot gotówki wpłaconej przeze mnie na poczet kaucji.
Jak dla mnie są zwykłymi oszustami, bo jak można inaczej nazwać kogoś, kto nie trzyma się napisanej przez siebie umowy? Oczywiście nie omieszkałam na ten temat napisać opinii w mediach społecznościowych ale sprytnie ją ukryli, co tym bardziej świadczy o firmie :) mogę sobie tylko wyobrazić, co by było gdyby okazało się, że w mieszkaniu są jakieś wady, które deweloper musi naprawić, skoro nie potrafią się wywiązać z takiej drobnostki.
Cieszę się, że ostatecznie nie mam z nimi nic wspólnego.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości