Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: bartusstw » 22 maja 2016, 15:00

Witam,

Posiada ktoś rzetelne informacje odnośnie terminu odbioru ?Wiadomo, że w umowie wpisany jest grudzień, ale prace wyglądają na całkiem zaawansowane - może ktoś, coś ? Ciekaw jestem czy był ktoś już w środku ?


Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Hiroshima » 23 maja 2016, 15:54

Zawsze można zadzwonić do pani z biura i dostać informacje z pierwszej ręki :) Jak 31 grudnia będzie można usiąść na worku z gładzią z kluczami w ręku to będzie można być zadowolonym. Skończenie budynku to jedno, reszta spraw to drugie. Z tego co wiem i co ktoś również tu pisał to bardziej grudzień. Do środka planuję zaglądnąć za kilka tygodni, jak już na 100% będą tynki, kilka wymiarów ściągniętych na szybko bardzo by mi ułatwiło zakupy.

mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: mmm » 23 maja 2016, 18:39

Hiroshima pisze:Zawsze można zadzwonić do pani z biura i dostać informacje z pierwszej ręki :) Jak 31 grudnia będzie można usiąść na worku z gładzią z kluczami w ręku to będzie można być zadowolonym. Skończenie budynku to jedno, reszta spraw to drugie. Z tego co wiem i co ktoś również tu pisał to bardziej grudzień. Do środka planuję zaglądnąć za kilka tygodni, jak już na 100% będą tynki, kilka wymiarów ściągniętych na szybko bardzo by mi ułatwiło zakupy.

Nie mogę napisać do ciebie wiadomości prywatnej, czy nie orientujesz się może w jaki sposób można wczesniej obejrzeć mieszkanie?


Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Hiroshima » 23 maja 2016, 22:06

Zapewne trzeba skontaktować się z biurem sprzedaży. Jeżeli ustaliłby ktoś jakiś termin to dajcie znać, nie ma co fatygować pracownika dla jednego mieszkania. Choć tak jak wspominałem lepiej chyba jeszcze dać fachowcom jeszcze ze 2-3 tygodnie, ledwo okna wstawili, w środku cudów raczej jeszcze nie ma. Skoda by było trafić na nieotynkowane pustaki na mieszkaniu i czekać następne 3-4 miesiące na wstępny odbiór aż się zobaczy finalny efekt.

bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: bartusstw » 25 maja 2016, 17:55

Rozmawiałem z biurem i jeżeli ktoś jest bardzo niecierpliwy może umawiać się już na oglądanie, ale aktualnie wykonywane są tynki oraz wylewki i nie ma gwarancji, że akurat w "naszych" mieszkaniach są gotowe. Tak więc istnieje ryzyko, że wybierze się ktoś na darmo. Pani zaproponowała, żeby zadzwonić za jakieś 3 tygodnie i wtedy już umawiać się na oglądanie - przełom czerwca/lipca. Wg Pani słów odebranie kluczy w grudniu nie zagrożone, ale nie chciała się wypowiadać czy uda się coś wcześniej ;-)

MarianŁącz
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:53

Re: Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: MarianŁącz » 27 lip 2016, 20:21

Widzę że wszyscy spokojnie wyczekują końca budowy :) Mam informację, iż będziemy zapraszani prawdopodobnie na koniec sierpnia na wstepne odbiory. Mieszkanko już widziałem osobiście, są sprawy, które mnie zaniepokoiły więc biorę profesjonalne wsparcie. Macie jakieś nowe informacje? Ktoś jakieś postępy zaobserwował? Niekoniecznie w elewacji, bo ta już skończona w sumie od pewnego czasu.

bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: bartusstw » 29 lip 2016, 0:24

Ja tam codziennie odwiedzam forum i czekam z niecierpliwoscia. Niestety ostatnimi czasy nie bylem w okokicy. Marian opisz prosze co Cie zaniepokoilo. Kiedy widziales mieszkanie?:)

didiona
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2016, 16:23

Re: Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: didiona » 31 lip 2016, 14:34

Mam pytanie do osób, które już były oglądać mieszkanie, macie zamiar robić gładzie? Po obejrzeniu tynków jestem dość pozytywnie zaskoczona, jak dla mnie wyszły całkiem gładkie, dlatego zastanawiam się czy nie darować sobie gładzi ?


bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: bartusstw » 02 sie 2016, 12:10

rozmawiałem z biurem i Pani nic nie wiedziała nt. wstępnych odbiorów na przełomie sierpnia/września. bez problemu można się umawiać na oglądanie mieszkań - w tym momencie na klatce B kładzione są płytki w częściach wspólnych (wczoraj na 4 piętrze). we wrześniu cpre planuje zakończyć prace budowlane i zgłaszać do odbioru -są realne szanse, że klucze będą przekazywane w listopadzie, ale to okaże się bliżej pażdziernika ;-)

pawel1991
Posty: 21
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:19

Re: Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: pawel1991 » 15 maja 2018, 15:36

Cześć,
Mam pytanie co do zapisów w wzorze umowy deweloperskiej.
Są tam dwa zapisy odnosnie odbioru/przeniesienia praw z datami a mianowicie:

punkt 1 - o terminie odbioru Spółka zawiadomi Nabywcę w terminie od dnia 01 listopada 2018 r. do dnia 15 stycznia 2019 r. w sposób określony w ust. .; odbiór zostanie wyznaczony w terminie nie krótszym niż 7 (siedem) dni od powiadomienia Nabywcy o odbiorze,

punkt 2 - Zawarcie umowy przenoszącej własność Lokalu mieszkalnego (przeniesienie na Nabywcę własności Lokalu mieszkalnego w wykonaniu niniejszej umowy deweloperskiej) i przyrzeczonej umowy sprzedaży Udziału [dalej łącznie zwanych: „Umowami”], które zostaną objęte jednym aktem notarialnym, nastąpi – po uzyskaniu przez Spółkę ostatecznego pozwolenia na użytkowanie Budynku [dalej zwanego: „Pozwoleniem”] – do dnia 29 marca 2019 r.; termin i miejsce zawarcia Umów zostaną wyznaczone Nabywcy przez Spółkę.

i moje pytanie jak to wyglądało w pierwszym etapie
Czy odbiorem kluczy będzie data 29 marca 2019 czy wtedy podpisanie aktu, a odbiór kluczy wcześniej?? jak to wyglądało w pierwszym etapie bo domyślam się że umowy są podobne
Pani z CanPacka twierdzi, że zakończenie budowy jest planowane na ostatni dzień roku.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości