[Etap II] Odwlekania z umowa developerska / zmiana cen mieszkań - Piasta Park

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Fahura
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2018, 23:35

[Etap II] Odwlekania z umowa developerska / zmiana cen mieszkań - Piasta Park

Postautor: Fahura » 13 lip 2018, 23:41

Witam wawel serwis odwleka z podpisaniem umow na etap 2 piasta park i zaproponowal spotkanie z dyrektorem poniewaz nie moga dostac kredytu z banku na dokonczenie etapu 2 bo podobno cena m2 mieszkania jest za niska. W jakim celu to spotkanie??
Czy ktos byl na takim spotkaniu??? Chca podnieść cene mieszkania?


ister
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2016, 11:36

Re: [Etap II] Odwlekania z umowa developerska / zmiana cen mieszkań - Piasta Park

Postautor: ister » 14 lip 2018, 19:46

Jakaś dziwna sprawa, że bank mówi im, że sprzedają za tanio i przez to nie dostaną kredytu. Inna sprawa, że przy rachunkach powierniczych otwartych, inwestycja (o ile dobrze się sprzedaje), jest finansowana przez wpłaty klientów, zwykle w transzach, co 10%. No nic, pewnie warto się udać na to spotkanie i dowiedzieć o co chodzi, miejmy nadzieję, że nie o podniesienie cen mieszkań, bo jeśli tak, to nieładne byłoby nieładne postępowanie.

rosek
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2016, 9:31

Re: [Etap II] Odwlekania z umowa developerska / zmiana cen mieszkań - Piasta Park

Postautor: rosek » 14 lip 2018, 19:48

W pierwszym etapie sprzedawali za mniej niż 5000zł za metr więc trochę dziwne tłumaczenie. Pewnie chcą wyciągnąć więcej kasy.


Tomaszek
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2018, 18:36

Re: [Etap II] Odwlekania z umowa developerska / zmiana cen mieszkań - Piasta Park

Postautor: Tomaszek » 17 lip 2018, 18:37

Cześć o co dokładnie chodzi ? tzn budowa zostanie wstrzymana czy jak? skad wogole można sie dowiedzieć o takich newsach? Chodzi panu o Piasta park 2?

Lokatorka
Posty: 26
Rejestracja: 25 paź 2017, 14:41

Re: [Etap II] Odwlekania z umowa developerska / zmiana cen mieszkań - Piasta Park

Postautor: Lokatorka » 17 lip 2018, 20:58

Moim zdaniem to jakieś nieporozumienie. Przecież wiele osób ma podpisane umowy notarialne na II etap z info o udzielonym kredycie (z tego co pamiętam). Może chodzi o III etap?

impreza
Posty: 68
Rejestracja: 07 mar 2018, 15:00

Re: [Etap II] Odwlekania z umowa developerska / zmiana cen mieszkań - Piasta Park

Postautor: impreza » 17 lip 2018, 23:07

Przecież bank który jest wspomniany w umowie deweloperskiej musiał miec wczesniej podane dane ile mieszkan/za ile WS bedzie budowal/sprzedawal.
Zapewne jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi ;)
Dajcie znac jak ta sytuacja sie skonczyla prosze.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2018, 15:45 przez impreza, łącznie zmieniany 1 raz.

atenan
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2018, 9:50

Re: [Etap II] Odwlekania z umowa developerska / zmiana cen mieszkań - Piasta Park

Postautor: atenan » 23 lip 2018, 10:01

Witam. Ja mam podpisaną umowę developerską pod koniec maja. 5 min przed odczytaniem podpisaniem umowy developerskiej dowiadujemy się, że jest DROBNA zmiana, polegające na dodaniu zapisu, że jeżeli nastąpi wzrost usług budowlanych i materiałów powyżej 3% ogłoszona przez jakieś tam pismo (nie przez GUS), to po zakończeniu inwestycji trzeba będzie dopłacić różnicę...I co nagle w przeciągu 5 min trzeba podjąć decyzję czy podpisać czy nie. Kiedy to spotkanie z Dyrektorem ma się odbyć? Nikt nas o tym nie informował...może chodzi o Piasta Park III?

jamal_07
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2018, 14:55

Re: [Etap II] Odwlekania z umowa developerska / zmiana cen mieszkań - Piasta Park

Postautor: jamal_07 » 25 lip 2018, 15:20

Witam. Podpisaliśmy umowę rezerwacyjną w listopadzie na mieszkanie 73 m2. Cena 4400 za m2. Bardzo atrakcyjna. Nagle okazuje się że do podpisania umowy u notariusza nie dojdzie ponieważ cena wzrosła do 5500 zł. za m2. Dyrektor zasłania się umową kredytową z bankiem i twierdzi że taką sytuację mają po raz pierwszy. Zaproponował kupno mieszkania mniejszego lub dopłatę. Twierdził iż nie chodzi tutaj o cenę za metr ale jak zaproponowaliśmy aby w tej wyższej cenie wykończyli nam mieszkanie to 3 dni się zastanawiali i oczywiście nie raczyli oddzwonić no bo przecież im się to nie będzie opłacać. Już od wielu osób słyszałem że współpraca z nimi to porażka i faktycznie się to potwierdza. Pani w biurze sprzedaży niekompetentna. O wszystko trzeba było dzwonić i pisać po 3 razy. Reklamują się jako tanie mieszkania od 3999 zł i ja się pytam gdzie te mieszkania ??. Powinni natychmiast zdjąć te banery z ulic.
Z mieszkania zrezygnowaliśmy i teraz musimy się upominać o zwrot zaliczki. Osobiście szczerze odradzam współpracę z nimi. Kupowaliśmy kilka lat temu nowe mieszkanie w Dasta Invest i to była zupełnie inna bajka. Straciliśmy ponad pół roku czasu. Przez ten okres ceny mieszkań poszły znacząco w górę. Jeśli są tutaj osoby które mają podobną sytuację to może rozsądnie było by się zastanowić na pozwem do sądu o odszkodowanie ???

Pozdrawiam


Mateo7
Posty: 9
Rejestracja: 25 lip 2018, 17:30

Re: [Etap II] Odwlekania z umowa developerska / zmiana cen mieszkań - Piasta Park

Postautor: Mateo7 » 25 lip 2018, 17:41

Witam mam taką samą sytuację zarezerwowałem mieszkanie 73m w tamtym roku i teraz okazuje się że będzie droższe mogę zrezygnować lub dopłacić zastanawiam się co zrobić bo różnica jest spora ale z drugiej strony teraz ciężko znaleźć cos tańszego w podobnej lokalizacji sam nie wiem co robić może ktoś zna jakieś inne podobne inwestycje w dobrych cenach?

kolo19
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2018, 8:58

Re: [Etap II] Odwlekania z umowa developerska / zmiana cen mieszkań - Piasta Park

Postautor: kolo19 » 25 lip 2018, 17:56

Witam ,
mamy podobny problem też umowa rezerwacyjna podpisana w tamtym roku chcą dodatkowej dopłaty i co ciekawe stosują zapis w umowie deweloperskiej o waloryzacji. Jakaś spółka z.oo nawet nie GUS ma im to wyliczyć. Dopuszczenie waloryzacji ceny oraz określenie zasad waloryzacji Cena może ulec zmianie w przypadku wzrostu wskaźnika ceny budowy budynku mieszkalnego wielokondygnacyjnego publikowanego przez Ośrodek Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych Budownictwa PROMOCJA sp. z o.o. w Biuletynie Cen Obiektów Budowlanych BCO cz. I - Obiekty Kubaturowe (SEKOCENBUD) dla kategorii obiektów 1122-302(1123 D) o więcej niż 3% w okresie pomiędzy pierwszym kwartałem 2018 roku, a drugim kwartałem 2020 roku – Cena zostanie zwiększona o wartość równą procentowemu wzrostowi wskaźnika ceny budowy budynku mieszkalnego wielokondygnacyjnego publikowanego przez Ośrodek Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych Budownictwa PROMOCJA sp. z o.o. w Biuletynie Cen Obiektów Budowlanych BCO cz. I - Obiekty Kubaturowe (SEKOCENBUD) dla kategorii obiektów 1122-302(1123 D) w okresie pomiędzy pierwszym kwartałem 2018 roku, a drugim kwartałem 2020 roku. Znalezione w necie na temat takiej waloryzacji na wcześniejszej ich inwestycji
forum.borkowska.info/index.php?topic=797.0;nowap
Podpisać coś takiego jest wielce ryzykowne,trzeba się liczyć z kolejną dopłatą w 2020r.



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości