[Bud. A] Czy możliwa jest zamiana kuchni na pokój i aneks kuchenny w salonie - Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku A Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
karolinaka
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2018, 14:07

[Bud. A] Czy możliwa jest zamiana kuchni na pokój i aneks kuchenny w salonie - Dobrego Kraków

Postautor: karolinaka » 08 sie 2018, 14:14

Dzień Dobry ,

Czy jest ktoś z pierwszego etapu który ma rozkład mieszkania taki jak w załączniku ?

Kupiłam mieszkanie w II etapie i chciałabym kuchnie zamienić na mały pokój , a w salonie zrobić aneks kuchenny :) Myślicie że jest to możliwe ?
Załączniki
mm.JPG
mm.JPG (95.2 KiB) Przejrzano 11520 razy


filipetrus
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:15

Re: [Bud. A] Czy możliwa jest zamiana kuchni na pokój i aneks kuchenny w salonie - Dobrego Kraków

Postautor: filipetrus » 09 sie 2018, 10:11

Nie mierzyłem się z takim problemem, ale myślę, że główne wyzwanie będzie stanowić doprowadzenie wentylacji i przyłączy wody do pokoju obok. Patrząc na lokalizację szachtu, skończy się na prowadzeniu rur pod sufitem małego pokoju (w zakresie went.) i w posadzce (w zakresie wody). Sporo prac do wykonania, ale pewnie jest to możliwe. Dużo zależy od tego, gdzie chcesz zlokalizować aneks. Jeżeli w miejscu wnęki (gdzie obecnie jest szafa) - myślę, że będzie to mocno utrudnione (nie wyobrażam sobie zygzaka, jakim trzeba by poprowadzić wentylację do szachtu w obecnej kuchni). Nie wiem też, czy przy takiej odległości od pionowego kanału wentylacyjnego w grę wchodzi wentylacja grawitacyjna ...

Podsumowując, żaden ze mnie ekspert, ale wydaje mi się to karkołomne (choć niemożliwe nie istnieje). Najlepiej dopytać jakiegoś architekta, on oceni, czy to jest możliwe pod kątem przepisów i czy da się to w ogóle wykonać.



Wróć do „[Bud. A] (etap I) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości