Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
bylekto
Posty: 8
Rejestracja: 04 sie 2018, 23:24

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: bylekto » 04 sie 2018, 23:34

Witam!
Poważnie zastanawiam się nad kupnem mieszkania w tej inwestycji. Nie wiem jednak czy jest sens czekać do nowego etapu, który powinien ruszyć jeszcze w tym roku (takie były plany, nie wiem jak to wygląda na ten moment). Liczę trochę, że w przedsprzedaży te ceny będą jeszcze niższe niż obecne. Tym bardziej, że z pierwszego etapu nie zostało sprzedanych zbyt wiele mieszkań. Poza tymi z najmniejszym metrażem i w promocyjnych cenach z budynków 3.4 i 4.2 "poszło" zaledwie kilkanaście. Jak myślicie, dlaczego zainteresowanie jest tak małe? Ceny chyba nie są najgorsze, mieszkanie ok. 49 m2 można kupić za ok. 300 tys. zł.
Czy polecacie jakieś inne inwestycje? Mi zależy na w miarę sprawnym dojeździe do ul. Lea, bo w tej okolicy muszę być codziennie.


megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: megi » 05 sie 2018, 13:08

Mnie ta lokalizacja specjalnie nie zachwyca, jest jednak dosyć daleko od centrum, z komunikacją publiczną też nie ma tam specjalnego szału, jest teoretycznie blisko do Ronda Ofiar Katynia, ale jednak są często korki tam na wjeździe do Krakowa, czy dalej w ciągu Opolskiej (oczywiście dużo zależy od godziny, o której się jedzie). Może będzie lepiej, jak już skończy się budowa północnej obwodnicy Krakowa i część ruchu na warszawę / z kierunku Warszawy, zostanie przekierowana na S7. Ale to wiadomo, jeszcze sporo czasu to wszystko zajmie. Choć rozumiem też, że dla wielu osób np. niewielka odległość od wjazdu na autostradę jest tu dla niektórych osób sporą zaletą.

A jeżeli chodzi o alternatywy, to w tym budżecie, bliżej centrum, nie będzie łatwo, ale poszukaj na forum, jest na nim sporo inwestycji mieszkaniowych w Krakowie opisanych.

yorke
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2016, 16:10

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: yorke » 17 sie 2018, 17:11

Wcześniej to Grupa 3D - robili m. in. inwestycję na Woli Justowskiej. Należę do nieszczęśliwych posiadaczy jednego z mieszkań.
Po pięciu latach nie są w stanie usunąć usterek.


Petra78
Posty: 10
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:06

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Petra78 » 21 sie 2018, 11:53

Zastanawiam się nad tym osiedlem. Poniżej moja analiza tego osiedla, na podstawie kilku odwiedzin w ostatnich miesiącach tego osiedla, oraz rozmów z mieszkańcami osiedla sąsiadującego.

PLUSY:
+ Bardzo dobra cena,
+ Bliskość lasu od wschodu poligonie. Co prawda jest tam zakaz wstępu, ale daje nam to bufor. Raczej go nie wytną, ale wcale bym się nie zdziwił jakby jakimś dziwnym trafem tak się stało, tak jak z działką od wschodu gdzie też był las.
+ Cisza, spokój.
+ Garaż podziemny (dodatkowo płatny)
+ Winda mimo niskiej zabudowy
+ Bliskość wjazdu na autostradę i obwodnicę. Nie jeżdżę za często w tą stronę, ale wydaje mi się że ogromne korki są tylko w kierunku ronda przy IKEI, a w stronę autostrady jest luz.
+ Prze zjazdem z drogi DK7 wybudowali komunikację świetlną dzięki czemu najprawdopodobniej nie ma takiego problemu z wyjazdem, ale z drugiej przez te dodatkowe światła w godzinach szczytu wracając z Krakowa mamy dodatkowy korek, przez zjazdem na osiedle.
+ Nowa droga dojazdowa z DK7.
+ Mały ruch tj. Do czasu jak zgodnie z planem nie połączą drogi, będzie tu mały ruch. (Wg. Informacji od mieszkańców istniejącego osiedla, ta inwestycja jest zablokowana, przez działki na których się coś pobudowało, ale informacja do zweryfikowania)
+ Mili, życzliwi i otwarci mieszkańcy istniejącego osiedla, który chętnie udzielali informacji na temat jakości życia w tym miejscu.

MINUSY:
- Deweloper nie przewidział miejsc do parkowania których naliczyłem ~55 + 20 miejsc zarezerwowanych dla inwalidów. Czyli 1 miejsce na 3 mieszkania, na osiedle gdzie nie ma obecnie sklepu… to największy funkcjonalny problem tego osiedla. Osiedlu obok już są problemy z parkowaniem, rozmawiałem z mieszkańcami i jak wybuduje się następny etap planują odciąć się szlabanem, słusznie obawiając się o swoje miejsca. Nie bardzo na tą chwilę widzę miejsce w sąsiedztwie osiedla by awaryjnie zaparkować. Z rysunku ze strony inwestycji naliczyłem na całe osiedle 55 miejsc parkingowych!!
- Wyższe koszta czynszy ze względu na brak gazu. Na obecnym sąsiednim osiedlu i nowym rozwiązane jest to wspólną kotłownią zasilaną olejem opałowym cały rok (ciepła woda w kranach w leci). Z rozmów z mieszkańcami sąsiedniego osiedla roczna średnia kwota czynszu + ogrzewania wody, w zimie wynosi ~700zł na miesiąc.
- Kanał podejścia samolotów nad głowami. Pytałem mieszkańców istniejącego osiedla i np. Jednej Pani to nie przeszkadza twierdzi że ma twardy sen. Jej partner w nocy często był budzony, ale od czasu kiedy założyli klimatyzacje i zamykają w nocy okna twierdzi że budzi się bardzo rzadko. Z drugiej strony do hałasu idzie się przyzwyczaić, mieszkałem kiedyś na 1 piętrze przy torach tramwajowych i po roku mi to nie przeszkadzało. Dla bardziej wrażliwych mogą mieć jeszcze znaczenie spaliny z podchodzących do lądowania samolotów, ale chyba nie jest to tak intensywne bo tym kanałem samoloty lądują a nie startują, do tego zależy to od kierunku wiatru.
Film:
youtu.be/9R-T9Aq0uSk
- Strzelnica w sąsiedztwie - wyraźnie słychać strzały. Wg. Godzin otwarcia na sronie: shootingcracow.com otwarta jest 7 dni w tygodniu od 8-20, w weekend od 9:00. Czytałem że ludzie się boją przypadkowego postrzelenia, ale bez przesady, przecież kierunek strzału nadzoruje obsługa, a za strzelnicą muszą mieć zabezpieczenia np. przed ciekawskimi dziećmi, które wymyślą zabawę by zbliżyć się do niej sąsiednim lasem. Można to też zamieni na plus np. może to dobra okazja by zrobić sobie pozwolenie na broń sportową i zamienić to w nasze hobby.
Film:
youtu.be/j8pokzPnjOg
- Aktualnie trwa wycinka pasa lasu na sąsiedniej działce. Z czego była afera: krakow.naszemiasto.pl/artykul/krakow-bronia-200-drzew-w-lesie-ktory-ma-stac-sie-osiedlem,4300712,art,t,id,tm.html W rezultacie powstanie tam pewnie następna mieszkaniówka. Mam wielką nadzieję że po ustaleniu nowego planu zagospodarowania nie wytną lasu z północy… w proponowanych planach zagospodarowania z przed kilku lat wycięte właśnie drzewa były lasem , a teraz widać że już nie są…
Film z z nagraniem wycinanego lasu:
youtu.be/plnf6CobZgY
- Inwestycja graniczy bezpośrednio z linią wysokiego napięcia, są to duże słupy o mocy 110kV. Widać ja nad drogą dojazdową do osiedla. Może mieć to wpływ ale tylko na budynki w najbliższym sąsiedztwie sieci. Są różne normy bezpiecznej odnośnie szkodliwości odległości ja słyszałem o 25m jak i o 250m, czy faktycznie będzie to miało wpływ na moje dzieci, pytałem znajomych z politechniki, doradzili przeprowadzenie pomiarów specjalnymi miernikami, ale dokładne kosztują fortunę. Przeprowadziłem badanie mało dokładnym:
Film z pomiaru (w tle ktoś strzela z jakiegoś dużego kalibru):
youtu.be/TEMSPNRMTyM
- Jeden wyjazd dla wszystkich mieszkańców, może to być wąskim gardłem w godzinach szczytu. Na tą chwilę nie ma innej drogi do wydostania się nawet rowerami. Pieszo tylko przez krzaki można przebić się do wydreptanych ścieżek przez pole. Mieszkańcy twierdzą że o drogę była afera, wymieniona w linku artykule o wycince drzew i obecnie nie ma możliwości połączenia tej drogi z kwartałem gdzie są sklepy, przedszkole i szkoła. Ale trzeba by to sprawdzić, bo to opinia niepotwierdzona mieszkańców.
- W chwili jak jednak połączą w/w drogę dojazdową do osiedla, stanie się ona skrótem, co wygeneruje ruch samochodowy. Ale myślę że wtedy progi zwolnią zbyt szybkich kierowców.
- Brak jakiegokolwiek sklepu i usług. Najbliższy sklep to 3,7km Ojcowska 80. Obecni mieszkańcy zaraz po strzelnicy uważają to za jeden z większych problemów.
- Najbliższa Szkoła Podstawowa nr 50 to 4km. Nie wiem jak wygląda dojazd czasowo w godzinach szczytu przez DK7.
- Brak komunikacji miejskiej, jedynie komunikacją pośrednia pareset metrów od osiedla. W godzinach szczytu DK7 stoi 1 wielkim korkiem.
- Brak połączenia z infrastrukturą rekreacyjną. Oprócz planowanego placu zabaw, nie za bardzo jest co robić z dziećmi. Jeśli chcemy iść na spacer z dzieckiem, pozostaje tylko po uliczkach osiedlowych. Wszelkie piłki większe zabawy, wchodzą w grę tylko dojazd samochodem.
Ruch samochodowy na DK7. Osiedle znajduje się na wzgórzu więc z obu stron pojazdy muszą pokonać wzgórze co i tak przy takim natężeniu ruchu generuj sporą ilość spalin + hałas z drogi głównie przez ciężarówki, oraz w dni kiedy nawierzchnia jest mokra (opinia mieszkańców istniejącego osiedla)
- Brak planu Zagospodarowania, więc nie pewność co może powstać na sąsiednich działkach.
- Jeden z istniejących mieszkańców zauważył że nie izolowano fundamentów podziemnych parkingów, folia pojawiła się dopiero jak budynek zaczął wychodzić z ziemi. Ale nie znam się i może użyta technologia na to pozwala. Jak ktoś poruszy ten temat z deweloperem, proszę niech dopisze tu odpowiedź.

PODSUMOWANIE:
Wg. mnie największymi wadami jest ta strzelnica, szczególnie jak strzelają z czegoś dużego, samoloty w nocy no i brak parkingów. Codzienna walka o miejsce do parkowania będzie irytująca. Minusy powinny odstraszyć, ale cena jest do nich adekwatna. Jeśli komuś uda się z nim zbić cenę do tej, którą wymienił ktoś wcześniej w tym poście tj. 5400zł/m2 (post w tym temacie napisany na stronie 2 tego wątku przez autor: adam123 » 09 lut 2018, 13:39) to wciąż uważam to za dobrą ofertę. Z założeniem że po wykonaniu budynków nie będzie niedoróbek, które podwyższą koszty, jego utrzymania i przyszłych napraw.

bylekto
Posty: 8
Rejestracja: 04 sie 2018, 23:24

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: bylekto » 21 sie 2018, 21:01

Petra78 pisze:Z

PODSUMOWANIE:
Wg. mnie największymi wadami jest ta strzelnica, szczególnie jak strzelają z czegoś dużego, samoloty w nocy no i brak parkingów. Codzienna walka o miejsce do parkowania będzie irytująca. Minusy powinny odstraszyć, ale cena jest do nich adekwatna. Jeśli komuś uda się z nim zbić cenę do tej, którą wymienił ktoś wcześniej w tym poście tj. 5400zł/m2 (post w tym temacie napisany na stronie 2 tego wątku przez autor: adam123 » 09 lut 2018, 13:39) to wciąż uważam to za dobrą ofertę. Z założeniem że po wykonaniu budynków nie będzie niedoróbek, które podwyższą koszty, jego utrzymania i przyszłych napraw.

Świetna analiza, bardzo za nią dziękuję!
Minusów jest dość sporo, chyba nawet zbyt dużo i obecnie bardziej jestem na nie niż na tak. Cena 5400zł/m2 wydaje się już nierealna, bo dotyczyła tylko przedsprzedaży w pierwszym etapie. Przy mieszkaniu 48m2 usłyszałem cenę 6105 zł/m2, nie wiem czy komuś udało się zejść z nią niżej. Miejsce w parkingu podziemnym to 24 tys. zł.
Z tego co mówiła osoba z biura sprzedaży, to niebawem powinna ruszyć przedsprzedaż w kolejnym etapie, ale ceny nie będą już tak atrakcyjne, w każdym razie raczej nie 5400zł/m2. Nie wiem oczywiście czy mówiła prawdę.

A czy Pani się ostatecznie zdecydowała kupować albo nie kupować czy jednak jeszcze decyzja nie została podjęta? I co ewentualnie skłania Panią do czekania?

Petra78
Posty: 10
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:06

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Petra78 » 21 sie 2018, 23:13

bylekto pisze:
Petra78 pisze:Z

Świetna analiza, bardzo za nią dziękuję!
Minusów jest dość sporo, chyba nawet zbyt dużo i obecnie bardziej jestem na nie niż na tak. Cena 5400zł/m2 wydaje się już nierealna, bo dotyczyła tylko przedsprzedaży w pierwszym etapie. Przy mieszkaniu 48m2 usłyszałem cenę 6105 zł/m2, nie wiem czy komuś udało się zejść z nią niżej. Miejsce w parkingu podziemnym to 24 tys. zł.
Z tego co mówiła osoba z biura sprzedaży, to niebawem powinna ruszyć przedsprzedaż w kolejnym etapie, ale ceny nie będą już tak atrakcyjne, w każdym razie raczej nie 5400zł/m2. Nie wiem oczywiście czy mówiła prawdę.

A czy Pani się ostatecznie zdecydowała kupować albo nie kupować czy jednak jeszcze decyzja nie została podjęta? I co ewentualnie skłania Panią do czekania?

Decyzji jeszcze brak, zanim ona nastąpi jeszcze trochę wizyt na tym osiedlu będzie trzeba złożyć + może dowiemy się czegoś nowego od aktualnych mieszkańców dowiadując się nowych rzeczy. No nie wiem jak z tym podnoszeniem cen skoro osiedle które nazywa się Park Leśny Bronowice właśnie straciło od strony wschodniej cały las. Poczekam aż go całkiem wytną, wtedy echo ze strzałów będzie jeszcze bardziej spotęgowane. Ciekawe ile osób które kupiło mieszkania z widokiem na ten las o tym nie wiedziało? Lato się kończy więc efekt wow znika. Stąd myślę że raczej zainteresowanie będzie spadać i cena pójdzie w dół.
Mnie do tego miejsca najbardziej przyciąga cena, stąd jej ostateczna wysokość jest głównym wyznacznikiem czy się zdecydujemy.

bylekto
Posty: 8
Rejestracja: 04 sie 2018, 23:24

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: bylekto » 23 sie 2018, 15:37

Petra78 pisze:Decyzji jeszcze brak, zanim ona nastąpi jeszcze trochę wizyt na tym osiedlu będzie trzeba złożyć + może dowiemy się czegoś nowego od aktualnych mieszkańców dowiadując się nowych rzeczy. No nie wiem jak z tym podnoszeniem cen skoro osiedle które nazywa się Park Leśny Bronowice właśnie straciło od strony wschodniej cały las. Poczekam aż go całkiem wytną, wtedy echo ze strzałów będzie jeszcze bardziej spotęgowane. Ciekawe ile osób które kupiło mieszkania z widokiem na ten las o tym nie wiedziało? Lato się kończy więc efekt wow znika. Stąd myślę że raczej zainteresowanie będzie spadać i cena pójdzie w dół.
Mnie do tego miejsca najbardziej przyciąga cena, stąd jej ostateczna wysokość jest głównym wyznacznikiem czy się zdecydujemy.

Widzę, że dzisiaj podnieśli ceny o 150 zł na m2 - przynajmniej w przypadku mieszkań 48-49 m2. Także na ceny, o których Pan wspominał, nie ma raczej co liczyć. Ja im podziękowałem za współpracę. Wszystko, co przyciągało do tego miejsca znika. Wydawało się, że jest tu cicho i trochę "nie po krakowsku". Skoro jednak od strony wschodniej ma ruszyć kolejna inwestycja, to będzie to plac budowy przez następnych kilka lat. Do tego samoloty, strzelnica, brak sklepu na osiedlu (ma się pojawić po realizacji etapu B, ale kiedy to będzie?), problemy z parkowaniem, wysoki czynsz - za dużo tych minusów jak dla mnie. Dodatkowo pisał do mnie człowiek, który ma wątpliwą przyjemność być w posiadaniu mieszkania, którego budową zajmowała się grupa 3D, a teraz usterki "usuwają" ludzie z Quelle Locum i mówi, że trwa to w nieskończoność (już 5 lat z nimi walczą).
Szkoda mi tylko układów tych mieszkań, bo 3 pokoje przy 49m2 + balkon 6m2 to rzadko spotykane zjawisko.
No ale dobry układ to za mało. Tym bardziej, że zieleni też będzie coraz mniej.

Petra78
Posty: 10
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:06

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Petra78 » 25 sie 2018, 16:13

bylekto pisze:
Petra78 pisze:Dodatkowo pisał do mnie człowiek, który ma wątpliwą przyjemność być w posiadaniu mieszkania, którego budową zajmowała się grupa 3D, a teraz usterki "usuwają" ludzie z Quelle Locum i mówi, że trwa to w nieskończoność (już 5 lat z nimi walczą).

A poda mi Pan nicka tego użytkownika może być na priva? Jeśli się zdecyduje chce się ustrzec takich problemów.


bylekto
Posty: 8
Rejestracja: 04 sie 2018, 23:24

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: bylekto » 25 sie 2018, 18:09

Petra78 pisze:A poda mi Pan nicka tego użytkownika może być na priva? Jeśli się zdecyduje chce się ustrzec takich problemów.

Nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości, nie wiem dlaczego ;/
Ostatnio zmieniony 26 sie 2018, 15:23 przez slwk, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę spróbować z PW jeszcze raz

mieszko
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2018, 18:31

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: mieszko » 31 sie 2018, 18:58

Petra78 pisze:Zastanawiam się nad tym osiedlem. Poniżej moja analiza tego osiedla, na podstawie kilku odwiedzin w ostatnich miesiącach tego osiedla, oraz rozmów z mieszkańcami osiedla sąsiadującego.

PODSUMOWANIE:
Wg. mnie największymi wadami jest ta strzelnica, szczególnie jak strzelają z czegoś dużego, samoloty w nocy no i brak parkingów. Codzienna walka o miejsce do parkowania będzie irytująca. Minusy powinny odstraszyć, ale cena jest do nich adekwatna. Jeśli komuś uda się z nim zbić cenę do tej, którą wymienił ktoś wcześniej w tym poście tj. 5400zł/m2 (post w tym temacie napisany na stronie 2 tego wątku przez autor: adam123 » 09 lut 2018, 13:39) to wciąż uważam to za dobrą ofertę. Z założeniem że po wykonaniu budynków nie będzie niedoróbek, które podwyższą koszty, jego utrzymania i przyszłych napraw.

Ciekawa analiza, byłem osobiście sprawdzić ja to wygląda z hałasem i powiem tak:

Obrazek

O ile w pobliżu mieszkań 1.1, 1.2 i 1.3 faktycznie słychać strzały jak na załączonym filmie to już im bardziej w prawo tym ciszej (w okolicy 3.3 nie słychać i prawie wcale),a las po stronie lewej od nich jest już teren z zakazem wstępu więc prawdopodobnie nikt go nie ruszy wiec tłumienie drzew pozostanie. Samoloty przelatują nieco bokiem więc słuchać lekki szum, najgłośniej jest przy dużym wietrze jak walczą o utrzymanie ścieżki, ale wydaje mi się, że na obecnie Azorach jakoś głośniej je słyszę :lol:

Ja dla mnie w tej cenie te bolączki są do zniesienia.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości