Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
przyszła sąsiadka
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2018, 12:11

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: przyszła sąsiadka » 01 paź 2018, 12:33

Mieszkam obok planowanej inwestycji, więc może komuś pomogą w podjęciu decyzji o ewentualnym kupnie moje spostrzeżenia o okolicy. Strzelnica i samoloty nie są wg mnie żadnym problemem (ale jestem osobą młodą, w nocy dobrze śpię, a na tygodniu cały dzień przebywam w pracy poza osiedlem). Dokuczliwym jest brak jakiegokolwiek sklepu, bo nawet po chleb trzeba jechać samochodem, oraz kiepska komunikacja miejska (do Ronda można dojechać tyko autobusem strefowym, brak nocnych autobusów, a przejazd taxi kosztuje dużo, bo od stacji Arge zaczyna się już II strefa, więc zostaje Uber lub Ikar). Jeśli deweloper nie przewiduje odpowiedniej ilości miejsc parkingowych to będzie masakra, bo bez samochodu na Pasterniku jest po prostu trudno i wiele rodzin ma u nas po 2 auta.
Wielka zaletą mieszkania na Pasterniku jest cisza i spokój, ale czy tak będzie dalej jak powstaną obok 2 nowe inwestycje to trudno przewidzieć...

Pozdrawiam!


Lokator998
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2018, 23:38

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Lokator998 » 04 lis 2018, 23:50

przyszła sąsiadka pisze:Wielka zaletą mieszkania na Pasterniku jest cisza i spokój, ale czy tak będzie dalej jak powstaną obok 2 nowe inwestycje to trudno przewidzieć...

Pozdrawiam!


Witam,
Z żoną zastanawiamy się nad zakupem mieszkania na Starego Dębu, dzięki za cenne wskazówki.
Wiesz o które inwestycje w pobliżu chodzi, są jakieś materiały prasowe/ informacja dewelorepra? Byłem dziś na miejscu ale na miejscu tablica informacyjna nadal jest pusta, ktoś coś wie?
https://zapodaj.net/0e3799b7dc844.jpg.html
https://zapodaj.net/3c68c4a3795c3.jpg.html

Mts197x
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2018, 14:50

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Mts197x » 29 lis 2018, 14:54

Witam, również razem z żoną zastanawiamy się nad kupieniem tam mieszkania. Uzyskaliśmy informacje że ogrzewanie będzie tam na olej opałowy a czynsz będzie wynosił 8zl/m2. Czyli przy mieszkaniu 50 m daje to ok 400 (w tym ogrzewanie, woda i cała reszta (prąd oddzielnie)). Czy to możliwe że będzie tyle wynosił biorąc pod uwagę to że jednak ogrzewanie olejem jest stosunkowo drogie?


Mlody123
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2018, 16:50

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Mlody123 » 12 gru 2018, 10:07

Witam!
Nam też tyle mówiono - 8 do 10 zł za m2 za czynsz i się zdecydowaliśmy, tymbardziej, że od stycznia 2019 roku zniesione zostanie użytkowanie wieczyste gruntu:)

Pozdrawiam

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Nowy » 12 gru 2018, 11:20

Mts197x pisze:Uzyskaliśmy informacje że ogrzewanie będzie tam na olej opałowy

Jak często trzeba wymieniać taki piec i ile to kosztuje?

Lokator998
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2018, 23:38

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Lokator998 » 12 gru 2018, 22:05

Nowy pisze:
Mts197x pisze:Uzyskaliśmy informacje że ogrzewanie będzie tam na olej opałowy

Jak często trzeba wymieniać taki piec i ile to kosztuje?


Otrzymaliśmy też informacje od developera o możliwości podciągnięcia gazu do osiedla w bliżej nieokreślonej przyszłości. Tak podobno dostawca gazu planue.

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: mac_kow » 13 gru 2018, 9:54

Nie chcę trollować za bardzo- chociaż na takim forum to chyba i tak nie wchodzi w grę z racji zasięgu, ale... ludzie kochani...

Piec na olej opałowy? "Las" w tamych okolicach? Zero komunikacji, którą można by nazwać miejską. Strzelnica. Samoloty. Zadupie.

Dokładnie wszystkie wady lokalizacji de facto pseudowiejskiej- bo niby zadupie, ale spokoju nie daje. Wszystkie wady miasta- tzn. po prostu bloki, czy też "apartamenty". A zalet zero, bo ani to prawdziwa, spokojna i przestronna wieś, ani prawdziwe miasto.
Że o wspomnianym braku miejsc parkingowych- przy tych wszystkich wadach, które zrobią z Was typowych suburbanizacyjnych samochdoowych dojeżdżaczy- nie wspomnę.

I olej opałowy.

Szanujcie się, please. Miarą tego, jak beznadziejnym jesteśmy społeczeństwem jest to, że takie inwestycje w ogóle powstają i wchodzą do oferty, bo ktoś takie nieruchomości oczywiście nabędzie. Olej opałowy.

***

W podobnych cenach można kupić mieszkania w mieście. O ironio. Dopłaćcie te 1000zł za metr i kupcie na Wizjonerów. Albo gdziekolwiek, gdzie jest tramwaj, sklep i nie ma strzelnicy.

Mts197x
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2018, 14:50

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Mts197x » 16 gru 2018, 18:56

mac_kow pisze:Nie chcę trollować za bardzo- chociaż na takim forum to chyba i tak nie wchodzi w grę z racji zasięgu, ale... ludzie kochani...

Piec na olej opałowy? "Las" w tamych okolicach? Zero komunikacji, którą można by nazwać miejską. Strzelnica. Samoloty. Zadupie.

Dokładnie wszystkie wady lokalizacji de facto pseudowiejskiej- bo niby zadupie, ale spokoju nie daje. Wszystkie wady miasta- tzn. po prostu bloki, czy też "apartamenty". A zalet zero, bo ani to prawdziwa, spokojna i przestronna wieś, ani prawdziwe miasto.
Że o wspomnianym braku miejsc parkingowych- przy tych wszystkich wadach, które zrobią z Was typowych suburbanizacyjnych samochdoowych dojeżdżaczy- nie wspomnę.

I olej opałowy.

Szanujcie się, please. Miarą tego, jak beznadziejnym jesteśmy społeczeństwem jest to, że takie inwestycje w ogóle powstają i wchodzą do oferty, bo ktoś takie nieruchomości oczywiście nabędzie. Olej opałowy.

***

W podobnych cenach można kupić mieszkania w mieście. O ironio. Dopłaćcie te 1000zł za metr i kupcie na Wizjonerów. Albo gdziekolwiek, gdzie jest tramwaj, sklep i nie ma strzelnicy.

Trolowanie czy nie ale jednak coś w tym jest i my właśnie z tych powodów zrezygnowaliśmy z tego miejsca + kilka niejasności jeśli chodzi o inwestora jak i osoby zajmujące się sprzedażą.


Mlody123
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2018, 16:50

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Mlody123 » 20 gru 2018, 8:26

przyszła sąsiadka pisze:Mieszkam obok planowanej inwestycji, więc może komuś pomogą w podjęciu decyzji o ewentualnym kupnie moje spostrzeżenia o okolicy. Strzelnica i samoloty nie są wg mnie żadnym problemem (ale jestem osobą młodą, w nocy dobrze śpię, a na tygodniu cały dzień przebywam w pracy poza osiedlem). Dokuczliwym jest brak jakiegokolwiek sklepu, bo nawet po chleb trzeba jechać samochodem, oraz kiepska komunikacja miejska (do Ronda można dojechać tyko autobusem strefowym, brak nocnych autobusów, a przejazd taxi kosztuje dużo, bo od stacji Arge zaczyna się już II strefa, więc zostaje Uber lub Ikar). Jeśli deweloper nie przewiduje odpowiedniej ilości miejsc parkingowych to będzie masakra, bo bez samochodu na Pasterniku jest po prostu trudno i wiele rodzin ma u nas po 2 auta.
Wielka zaletą mieszkania na Pasterniku jest cisza i spokój, ale czy tak będzie dalej jak powstaną obok 2 nowe inwestycje to trudno przewidzieć...

Pozdrawiam!

A ja mam takie pytanie do Ciebie: czytam, że w ostatnim czasie samorządy wysyłały pisma o zwiększeniu opłaty z tytułu użytkowania wieczystego. Czy można byłoby się dowiedzieć jak wysoka jest ta podwyżka? Jak procentowo się to zwiększy w 2019 roku w stosunku do 2018 roku?

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Petra78
Posty: 10
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:06

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Petra78 » 03 sty 2019, 17:48

Mlody123 pisze:
przyszła sąsiadka pisze:
Pozdrawiam!

A ja mam takie pytanie do Ciebie: czytam, że w ostatnim czasie samorządy wysyłały pisma o zwiększeniu opłaty z tytułu użytkowania wieczystego. Czy można byłoby się dowiedzieć jak wysoka jest ta podwyżka? Jak procentowo się to zwiększy w 2019 roku w stosunku do 2018 roku?

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Wypytywaliśmy cenę dyktuje miasto, może podnieć tą opłatę nawet o kilkaset %... TO JEST NAJWIĘKSZA NIEWIADOMA TEGO MIEJSCA!! Miesiąc temu Warszawa postanowiła podnieść opłatę o 700%!!!!
innpoland.pl/148793,podwyzki-oplat-za-miejsca-garazowe-jak-miasta-przygotowuja-sie-do-zmian



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości