Deweloper Nexity - nieruchomości - opinie na forum

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
michalwrona
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2018, 13:09

Deweloper Nexity - nieruchomości - opinie na forum

Postautor: michalwrona » 23 maja 2018, 13:15

Słyszałem wiele opinii na temat dewelopera Nexity, ale uważam że jest to firma godna polecenia każdemu. Profesjonalnie podchodzi do sprawy i posiada bardzo duże doświadczenie w swojej dziedzinie. Mieszkania są unikalne i innowacyjne, a obsługa klienta na bardzo wysokim poziomie. Firma bierze pod uwagę wszelkie wymagania klientów i spełnia ich potrzeby. Więcej informacji oraz ich inwestycji znajduje się na stronie nexity.pl.


drMOHalik
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2018, 11:04

Re: Deweloper Nexity - nieruchomości - opinie na forum

Postautor: drMOHalik » 27 lip 2018, 11:09

Tak bardzo profesjonalnie podchodzą w trakcie dokonywania zakupu mieszkania. Potem kontakt, słaby nikt nie odbiera telefonów. Sam odbiór to tragedia. Już nie jesteś miłym klientem właściwie to możesz spadać najwyżej zapłacą karę jak nie odbierzesz i tak zarobią, bo ceny poszły do góry to sprzedadzą przecież drożej z zyskiem. Na uzasadnienie nie przyjęcia usterek dostałem wyjaśnienie "jest zrobione zgodnie ze standardem" i tyle. To ja muszę się teraz dopominać aby dali mi podstawy do tego stwierdzenia, że drzwi nie są płaskie i że to jest standard.
Przecież nawet nie robili oni tych drzwi. Słabe bardzo.

Adrian1975
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2018, 22:58

Re: Deweloper Nexity - nieruchomości - opinie na forum

Postautor: Adrian1975 » 01 sie 2018, 22:59

Pierwszy wpis brzmi jak reklama dewelopera


leonardosin
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2018, 22:02

Re: Deweloper Nexity - nieruchomości - opinie na forum

Postautor: leonardosin » 10 paź 2018, 22:18

Odbiory mieszkań to jedna wielka granda. Przychodzi jakiś gościu i można odnieść wrażenie, że najchętniej naplułby kupującemu w twarz. A jeśli kupujący przyjdzie z kimś do pomocy, to ta osoba jeżeli jest merytoryczna i znajduje poważne usterki to jest zwyczajnie obrażana i wyśmiewana.
W czasie odbioru negowane są wszystkie usterki. Deweloper opowiada bzdury, że w Polsce nie obowiązują żadne normy, że wytyczne Instytutu Techniki Budowlanej są nieprawomocne, neguje zapisy Ustawy Prawo Budowlane, żąda pokazywania świadectw wzorcowania poziomnic i innego sprzętu i odrzuca praktycznie wszystkie istotne usterki bez podania uzasadnienia, czyli wbrew Ustawie o ochronie praw nabywcy lokalu.
Nie wiem co łączy Nexity z Generalnymi Wykonawcami, ale trudno zrozumieć, dlaczego Nexity nie wymaga od wykonawcy, aby poprawnie wykonał swoją pracę, za którą dostał wynagrodzenie.
Na odbiór mieszkania jest tylko godzina (czyli praktycznie niewiele można sprawdzić) i nawet jeśli ktoś wynegocjuje z biurem dłuższy czas odbioru, to już na samym odbiorze dowiaduje się, że nie było takich ustaleń!!! Dlatego wszelkie ustalenia trzeba mieć na piśmie - np. wydruk z korespondencji emailowej. Ale to też jest negowane. Jeden wielki skandal.
Myślę, że nie ma w Warszawie drugiego takiego dewelopera, który równie źle traktowałby swoich klientów.
Pierwszy wpis to oczywista autoreklama Nexity. Firma nie bierze żadnych uwag klientów i nie spełnia jakichkolwiek oczekiwań. Jedyne co robi, to buduje i oddaje mieszkania wybudowane na przeciętnie przyzwoitym poziomie. Na pewno są deweloperzy budujący znacznie gorzej. Biorąc pod uwagę, że inni deweloperzy przyjmują usterki bez większych zastrzeżeń, a następnie je poprawiają, to doprawdy trudno znaleźć jakiś pozytyw, który mógłby przekonywać do zakupu mieszkania od N.

aka2007
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2019, 20:11

Re: Deweloper Nexity - nieruchomości - opinie na forum

Postautor: aka2007 » 09 lut 2019, 20:19

Porażka. Niestety dopiero po odbiorze zauważyłam, że okno balkonowe zostało krzywo zamontowane. Panienka od dewelopera poinformowała mnie, że mogę sobie odstąpić od umowy jak mi się nie podoba. Napisałam więc gniewne pismo i dostałam odpowiedź, że wszystko jest zgodne z normami, a o odstąpieniu nie ma mowy. W międzyczasie pojawił się przedstawiciel wykonawcy i na poziomica jednoznacznie stwierdził, że norma jest przekroczona. Niestety naprawa sprowadziła się do naciągnięcia jednej strony, żeby tylko wymiar się zgadzał. Napisałam kolejne pismo i dostałam odpowiedź, że pierwsze pismo jest nadal aktualne czyli żadnej wady nigdy nie było. Od tamtego czasu kontakt się urwał... Pewnie skończy się w sądzie.

Joanna82
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2020, 10:29

Re: Deweloper Nexity - nieruchomości - opinie na forum

Postautor: Joanna82 » 14 lip 2020, 10:38

Ja niestety też nie mam nic dobrego do powiedzenia na temat tego dewelopera. Podsunięto nam umowę rezerwacyjną, opłata rezerwacyjna 15 tys. zwrotna zgodnie z umową, jeśli jedna ze stron (nie ważne która) odstąpi od umowy, nawet bez podania przyczyny. Umowa rezerwacyjna przewiduje, zgodnie ze swoimi zapisami, 21 dni na negocjacje dotyczące umowy deweloperskiej, po 21 dniach w przypadku braku porozumienia ma nastąpić zwrot pieniędzy. Zgodnie z apisem umowy rezerwacyjnej deweloper przewidział na to 5 dni.

I tu najlepsze, 2 dni po podpisaniu umowy rezerwacjnej, pomimo zapisu o negocjajcajch sprzedawca poinformował nas, ze polityka firmy nie przewiduje takich negocjacji. Po naszym mailu kontakt się urwał... Po 21 dniach zaczeliśmy się domagać zwrotu pieniędzy - otzrymaliśmy zdawkowy mail, że zajmie to koło 2 tyodni, ponieważ to skomplikowana procedura, niestety jeszcze nie nastąpił. Moje pytanie brzmi czemu SAMI W UMOWIE WPISALI SOBIE 5 DNI!!! Generalnie chamstwo i oszuści, wzór umowy deweloperskiej zabepiecza tylko stronę dewelopera! W naszym przypadku sprawa trafi na policję, potem zapewne do sądu!!! Nie polecam podpisywania z tym deweloperem czegokolwiek!!!

Aimi
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2020, 18:16

Re: Deweloper Nexity - nieruchomości - opinie na forum

Postautor: Aimi » 23 paź 2020, 18:20

Oczywiscie ze pierwszy wpis to reklama dewelopera. Szkoda ze nie ma rzetelnej strony gdzie naprawde mieszkancy dziela sie opiniami o deweloperze. W koncu kupno mieszkania to nie zakup sluchawek na Allegro.

asiadzy
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2020, 19:23

Re: Deweloper Nexity - nieruchomości - opinie na forum

Postautor: asiadzy » 24 paź 2020, 19:36

Czy ktoś zna kogokolwiek, kto mieszka w jakimkolwiek budynku wybudowanym przez tego dewelopera? Albo rzeczywiście sprawdził dewelopera? Ja byłam ostatnio w biurze pytać się odnośnie City Vibe w Krakowie, dowiedziałam się, że najpierw podpisuję wiążąca umowę kupna sprzedaży (którą przedstawiam bankowi podczas ubiegania się o kredyt) i mam 2 dni na wpłatę 10% wartości, a następnie 10 dni na wpłatę pozostałych 12%. Pani przekonywała, że tak to teraz działa. W sumie nie wiem, ale przeczesałam internet odnośnie tego dewelopera i jak dla mnie ta firma wygląda podejrzanie. Po pierwsze wszędzie sponsorowane wpisy (to po prostu widać). Po drugie, jakoś nie mogę znaleźć informacji na temat rzekomo zakończonych projektów. Po trzecie, pani w biurze mówiła, że na razie tylko sprzedają pierwszy budynek i mają nadzieję, że nie opóźni się rozpoczęcie budowy, co jest uzależnione od tego ile mieszkań sprzedadzą. Ma to sens, że deweloper chce się poczuć bezpiecznie z finansami zanim rozpocznie następny etap, ale zdziwiło mnie, że w warszawie i poznaniu również póki co dopiero sprzedają tzn. dziurę w ziemi (rozpoczęcie 6 róznych inwestycji równocześnie??). Poza tym sprawdzałam również firmę matkę i dziwne, bo była edytowana na Wikipedii kilka dni temu dosłownie, a ISIN z Wikipedia nie istnieje w rejestrze ISIN. W Hiszpanii i innych krajach jakieś cząstkowe informacje jedyne, co dziwne na tak prężnie działającą firmę, jak się opisują. Nie wspomnę o tym, że strony są bardzo dziwne - w zakładkach kontakty nie ma żadnych informacji, a jedynie formularz, który można przesłać.
Nie wiem, może jestem zbyt podejrzliwa, ale jak dla mnie, to wszystko jest grubymi nićmi szyte...


riczi
Posty: 129
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Re: Deweloper Nexity - nieruchomości - opinie na forum

Postautor: riczi » 24 paź 2020, 23:39

asiadzy pisze:Po drugie, jakoś nie mogę znaleźć informacji na temat rzekomo zakończonych projektów. Po trzecie, pani w biurze mówiła, że na razie tylko sprzedają pierwszy budynek i mają nadzieję, że nie opóźni się rozpoczęcie budowy, co jest uzależnione od tego ile mieszkań sprzedadzą.

No to chyba jednak nie sprawdzałaś dosyć dokładnie, bo osiedle Next Ursus w Warszawie raczej nie jest już dziurą w ziemi, trzeba chyba nieco lepiej przyłożyć się do szukania ;)

Jeżeli zaś chodzi o sprzedaż kolejnych etapów, to jasna sprawa, że to jest uzależnione od tego, jak się będą mieszkania sprzedawały i jaka będzie sytuacja na rynku, w tym przypadku deweloper Nexity nie robi niczego dziwnego. Choć oczywiście to też wada takich wieloetapowych osiedli, czyli to, że prawdopodobnie plac budowy będzie się miało po sąsiedzku przez lata, choć oby nie w najbliższym bloku od tego, w którym się mieszka.

Milka55
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2020, 12:33

Re: Deweloper Nexity - nieruchomości - opinie na forum

Postautor: Milka55 » 13 lis 2020, 17:27

Nie wiem skąd te złe opinie... My jak i nasi znajomi mamy same pozytywne doświadczenia z deweloperem.



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości