[Bud. C] Zaawansowanie prac na budowie i ich terminowość - os. Dobrego Kraków

Forum dla osób, które kupiły mieszkanie w budynku C Osiedla Dobrego od Budimex w Krakowie na Prądniku Czerwonym: zakup, budowa, wykończenie itp.
Ziggi
Posty: 9
Rejestracja: 09 paź 2018, 19:16

[Bud. C] Zaawansowanie prac na budowie i ich terminowość - os. Dobrego Kraków

Postautor: Ziggi » 09 paź 2018, 19:22

Witam,
Na portalu klienta ukazała się informacja iż nasz budynek posiada zaawansowanie prac 82%. Ktoś się orientuje czy dany % jest odzwierciedlony na budowie? Są oznaki opóźnień czy wszystko jest terminowo a może wyprzedzająco :) ?


Pozdrawiam Ziggi


Simon
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2017, 0:47

Re: [Bud. C] Zaawansowanie prac na budowie i ich terminowość - os. Dobrego Kraków

Postautor: Simon » 09 paź 2018, 22:04

Ja jestem z Budynku B, ale B i C są na podobnym etapie, niewiem czy % odzwierciedla to co jest na budowie, ale pisałem do Budimexu z zapytaniem o termin odbiorów i żadnych konkretnych informacji nie otrzymałem i raczej wynika z tego, że będzie to tak jak planowano VIII 2019, nic wcześniej.

kobal66
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2018, 7:46

Re: [Bud. C] Zaawansowanie prac na budowie i ich terminowość - os. Dobrego Kraków

Postautor: kobal66 » 11 paź 2018, 8:48

Też czekam na mieszkanie w B, faktycznie w UD termin jest sierpniowy, ale w portalu klienta akty notarialne wyznaczone na czerwiec 2019.
Zupełnie mi do tego nie pasuje ten sierpień. Przecież odbiór musi nastąpić przed aktem notarialnym.
Data odbioru w portalu klienta to koniec marca 2019.
Zakończenie budowy i wykończenia budynku to 07.01.2019, wydaje się zatem że ten sierpień to "dupochron" budimexu a fizyczne odbiory będą w kwietniu 2019. Na stronie budimex nieruchomości data to też IIQ 2019 więc tez nic do sierpnia nie pasuje.
Zaawansowanie budowy w portalu klienta to 82% czyli zgodnie z harmonogramem ale dawno tam nie byłem i nie wiem jak to wygląda na żywo.


Ziggi
Posty: 9
Rejestracja: 09 paź 2018, 19:16

Re: [Bud. C] Zaawansowanie prac na budowie i ich terminowość - os. Dobrego Kraków

Postautor: Ziggi » 11 paź 2018, 20:28

Witam,
Mam nadzieję że kolega wyżej ma rację. Tylko czy będziemy w stanie wiedzieć sporo wcześniej o planowanych odbiorach czy w momencie pierwszego wezwania do odbioru? Może Budimex będzie w stanie, w okolicy listoapda-grudnia wstępnie wskazać miesiąc przekazywania mieszkań. Jeśli budynek zostanie ukończony 9.01 to sądze że mogą określić jaki czas jest potrzebny na otrzymanie pozwolenia na użytkowanie itp. a tym samym odbiory.

Pozdrawiam

Simon
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2017, 0:47

Re: [Bud. C] Zaawansowanie prac na budowie i ich terminowość - os. Dobrego Kraków

Postautor: Simon » 11 paź 2018, 20:43

A ja dostałem odpowiedz od pracownika Budimexu, że nic nie wiedzą jeszcze na temat terminu odbiorów i nie potrafi określić czy jest szansa wcześniej niż sierpień.

Ziggi
Posty: 9
Rejestracja: 09 paź 2018, 19:16

Re: [Bud. C] Zaawansowanie prac na budowie i ich terminowość - os. Dobrego Kraków

Postautor: Ziggi » 14 lut 2019, 19:01

Witam,
Czy posiada ktoś informację w jakim stopniu zaawansowania % jest nasz Etap ?
Pozdrawiam

marcin123
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:46

Re: [Bud. C] Zaawansowanie prac na budowie i ich terminowość - os. Dobrego Kraków

Postautor: marcin123 » 17 lut 2019, 18:31

Witam,
Ja dostałem maila z informacją o 100%, podpisaną przez kierownika projektu wraz ze skanem z dziennika budowy z wpisami o zakończeniu robót wykonanymi przez kierownika budowy i inspektora.
A nieoficjalnie, faktyczne zakończenie robót w 100% może będzie w kwietniu. Bo, że budowa nie jest skończona to każdy widzi.
Oby tylko z odbiorami po zakończeniu prac poszło zdecydowanie szybciej niż w 1 etapie...
Pozdrawiam

Annamnbv
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2018, 17:44

Re: [Bud. C] Zaawansowanie prac na budowie i ich terminowość - os. Dobrego Kraków

Postautor: Annamnbv » 18 lut 2019, 14:27

Dzisiaj dostałam maila z informacją że nie mogą mi podać dokladnego terminu odbioru mieszkania ale napewno data z umowy deweloperskiej nie zostanie przekroczona. Ja na umowie mam nie później niż 13 sierpień.



Wróć do „[Bud. C] (etap III) Osiedle Dobrego Kraków – forum mieszkańców budynku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości