Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Supernova Kraków (Lema 15), za którą odpowiada deweloper Cordia. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Odziom
Posty: 29
Rejestracja: 04 wrz 2017, 16:03

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: Odziom » 03 paź 2018, 12:23

Mnie do razu powiedzieli że na jakieś zniżki nie ma co liczyć.
Z miejscami parkingowymi jest kłopot, bo ja bardzo nalegałem na dodatkowe miejsce na parking naziemnym, ale ni hu hu nie chcieli się na to zgodzić -
mieszkanie +/- 57 m2.

A powiedzcie mi co sądzicie o prysznicu bezbrodzikowym?
Zastanawiam sie nad tym, bo jak łazienki mają po < 5m2 to by się zawsze trochę miejsca zaoszczędziło :)
Nie wiem czy to trzeba jakoś wcześniej z deweloperem ustalić, czy po prostu powiedzieć ekipie co chcę w łazience i oni sami mają to ogarnąć.


pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: pawel111 » 05 paź 2018, 19:57

kameleon07 pisze: małe mieszkanie można było kupić z miejscem postojowym/co o tym wszystkim myślicie ?


Ty tak serio czy jaja sobie robisz z tego typu pytaniem? W sumie nic o tym nie myśle - miejsc ile jest, tyle jest i nie rozumiem co chcesz osiągnąć zadając takie pytania tutaj. Nie chcą Ci sprzedać do małego mieszkania miejsca, to chyba nie pójdziesz ich 'szantażować', że komu innemu (wcześniej) sprzedali? To już ostatni blok kolego, więc się nie dziw. Następnym razem radzę się zastanowić nad sensem swoich pytań.

Co do umów i analizy prawnej - to już o tym pisałem tu viewtopic.php?t=1114&hilit=supernova&start=30

acertmac
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2018, 0:38

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: acertmac » 26 paź 2018, 0:55

Cześć Właściciele Supernova!
Cieszę się, że natrafiłem na Wasze wpisy. Melduję się jako Wasz sąsiad z bud. roboczo zwanego D.
Odziom, jedno pytanie do Ciebie kiedyż to udało Ci się wynegocjować taką cenę lub na ową natrafić i skorzystać, kiedy podpisywałeś umowę? Rozumiem, że ceny z lokalami od strony al.Pokoju, z uwagi na torowisko, mogły być niższe, no ale mimo wszystko, biorąc pod uwagę aktualne ceny to już możesz zacierać ręce:) Ciekawi mnie też jak wtedy wyglądały transze po podpisaniu umowy, czy tak jak teraz (1:10%-do 5 dni od podpisania, 10%-do 30 dniu, 60%-do 90 dni i 20% do końca kwietnia)?
Postaram się tutaj regularnie zaglądać. Pozdrawiam


pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: pawel111 » 28 paź 2018, 15:23

acertmac pisze:Cześć Właściciele Supernova!
Cieszę się, że natrafiłem na Wasze wpisy. Melduję się jako Wasz sąsiad z bud. roboczo zwanego D.

Powitać!
A co do cen przy ulicy/torowisku - to sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Ceny na początku były w okolicach 7 z hakiem (jeszcze na targach mieszkaniowych bodajże w lutym 2018). Ogólnie ceny poszły w górę, Matejek obok woła po 10 tys. / metr (o zgrozo!) - aż chwilowo zdjął swoją stronę wparkulotnikow.pl . Bloki z orientacją okien w stronę parku i działek są odpowiednio droższe, do tego wzrost cen na rynku i większy progres budowy (praktycznie postawione wszystkie budynki vs. dziura w ziemi lub pierwsze piętro z 3). Na rzucie widać, że najdroższy jest budynek C, najtańsze AB i E, a im później kupujesz przed odbiorem, tym wyższa cena, do tego rynek nieruchomości się już porządnie przegrzał w Krakowie.

Odziom
Posty: 29
Rejestracja: 04 wrz 2017, 16:03

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: Odziom » 30 paź 2018, 11:49

acertmac pisze:Cześć Właściciele Supernova!
Cieszę się, że natrafiłem na Wasze wpisy. Melduję się jako Wasz sąsiad z bud. roboczo zwanego D.
Odziom, jedno pytanie do Ciebie kiedyż to udało Ci się wynegocjować taką cenę lub na ową natrafić i skorzystać

Cześć, po prostu byłem jednym z pierwszych którzy zarezerwowali mieszkanie :)

Co do hałasu, to jakoś się tym nie przejmuje. Trudno liczyć na spokój w mieście, a dodatkowo mieć przystanki i drogę wylotową blisko siebie.
A czy w innej części będzie wyraźnie ciszej to śmiem wątpić:)

pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: pawel111 » 31 paź 2018, 21:17

Wszystko jest 'w cenie'.. cichsza strona i widok na zieleń również :) Ja obszedłem to osiedle kilkanaście razy o różnych porach i w czasie koncertów, i w normalne dni - żeby zobaczyć czy i gdzie ew. kupić. Różnice niestety są spore, inaczej brałbym taniej od ulicy. Największy atut C i D jest taki, że w części mieszkań widok jest na park, który już dalej nie będzie zabudowywany, więc nie ma okien na okna sąsiada / inny blok lub plac zabaw. Liczę, że spółdzielnia w regulaminie zakaże grillowania na balkonach - bo niektórzy mają dziwne pomysły latem i grillują tuż pod okami sąsiadów, zamiast się przejść na kiełbaskę do Nyski pod halą targową... ;)

Odziom
Posty: 29
Rejestracja: 04 wrz 2017, 16:03

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: Odziom » 02 lis 2018, 15:45

Jak bym chciał ciszę to bym na pewno nie rozważał kupna mieszkania blisko centrum Krakowa :)
Równie dobrze można powiedzieć że jak będzie koncert lub jakieś większe wydarzenie to wjazd do Areny jest od strony parku, rozładowanie tirów itp.
No i widok na park to raczej tylko 3 piętro i pare mieszkań na 2. Ciekawe jak z areną w nocy. Jak widać wszystko ma swoje plusy i minusy.
Pewnie jakby była możliwość to bym brał mieszkanie bliżej parku, ale niestety nie było z odpowiednim metrażem, a dodatkowo te małe balkony i brak słońca do mnie nie przemawiały.

Liczę że my, mieszkańcy, ustalimy sensowny regulamin i takie praktyki będą zabronione :D

acertmac
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2018, 0:38

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: acertmac » 10 lis 2018, 21:17

pawel111 pisze:Największy atut C i D jest taki, że w części mieszkań widok jest na park

Myślę, że jedynie w bud. C można śmiało zdecydować się na okna w kierunku parku, ale bud. C to znowu bezpośrednie sąsiedztwo TA... Budynek D od strony parku jest bardzo blisko ogródków działkowych. Kilka nocy zajęła mi ta decyzja i pokusiłem się jednak na stronę od osiedlowego patio i Lema. Ryzykowne jest słuchać, wąchać i patrzeć na bałagan działkowców. Poza tym krążą plotki o zabudowie biurowej niskiej w tymże właśnie miejscu, choć część planów zagospodarowania tego nie przewiduje, śmiem twierdzić, że to kwestia kilku lat.
Odziom pisze:Jak bym chciał ciszę to bym na pewno nie rozważał kupna mieszkania blisko centrum Krakowa :)

Otóż właśnie. A i tak to osiedle i jego bezpośrednie sąsiedztwo to najmocniej przestrzenny teren w promieniu 4km od Rynku.
pawel111 pisze:Ja obszedłem to osiedle kilkanaście razy o różnych porach i w czasie koncertów, i w normalne dni - żeby zobaczyć czy i gdzie ew. kupić.

Pewnie się mijaliśmy:)
Odziom pisze:Liczę że my, mieszkańcy, ustalimy sensowny regulamin i takie praktyki będą zabronione

Na spokojnie, we trzech, możemy mianować się pierwszą trójką.

Ostatnio myślałem nad opcją założenia rolet zewnętrznych. Orientowaliście się może w tym temacie?


Carved
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2018, 10:28

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: Carved » 12 lis 2018, 10:41

Cześć przyszłym sąsiadom z bloku D oraz całego osiedla!

Czy ktoś może słyszał kiedy możliwe będzie wejście na budowę by zobaczyć mieszkania?

Komuś może udało się zdobyć się rzut budowlany mieszkania uwzględniający elektrykę i instalację wodno kanalizacyjną?

Czy ktoś może na obecnym etapie dokonywał zmian aranżacyjnych?

Jako, że tematów dotyczących nas wszystkich będzie coraz więcej to myślę, że warto byłoby utworzyć zamkniętą grupę na . jak na każde dobre, nowe osiedle przystało. :)

pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: pawel111 » 23 lis 2018, 16:40

Carved - zmiany adaptacyjne w fazie budowy niestety nie są dozwolone - chciałem zmienić / skrócić jedną ze ścianek działowych i mi odmówiono (nawe za dopłatą). Wejscia z tego co wiem nie ma, poza tym mi nie potrzebne na tym etapie. Rzutów z elektryką też nie mam - jednak elektryka i tak będziesz musiał zatrudnić (chyba, że sam nim jesteś) i dorobić sobie instalację pełną wg. potrzeb.



Wróć do „Supernova (Lema 15) Kraków od Cordia - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości