Budowa i wykańczanie inwestycji Reduta Kraków od Dom-Bud

Forum mieszkańców inwestycji Reduta od Dom-Bud Kraków. Zapraszamy do dyskusji o nowych budynkach, wyrażania tego, jakie są o nich opinie i załatwiania spraw sąsiedzkich.
terens
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2016, 1:31

Budowa i wykańczanie inwestycji Reduta Kraków od Dom-Bud

Postautor: terens » 03 cze 2016, 12:13

Cześć, skoro dorobiliśmy się własnego forum, w którym można wrzucać tematy i opinie dotyczące inwestycji Raduta Kraków od Dom-Bud, to w takim razie ja zakładam pierwszy, o tym, jak przebiega budowa i wykańczanie naszego bloku i z tej okazji dodaję jeszcze kilka zdjęć z tego, jak ona przebiega :)

Obrazek

Widać, że ocieplanie idzie nieźle, przynajmniej z dwóch stron zakładają styropian, jak skończą, to pewnie zabiorą się za wykańczanie elewacji. Ciekawe czy deweloper Dom-Bud zrobi wszystko jak prezentował na wizualizacjach nowych bloków. Mam nadzieję, że nie będzie to gorzej wyglądało :)

Obrazek

Super, że pod blokiem zrobiono także ulicę wreszcie z prawdziwego zdarzenia i jest przy niej nawet ścieżka rowerowa, choć przebudowa ulicy Reduta, a zwłaszcza jej dolnej części cały czas trwa. Jest szansa, że przestanie się tam wszędzie unosić kurz niedługo i będzie dodatkowa opcja dojazdu do osiedla od strony cmentarza i ulicy Strzelców, a nie tylko od zakorkowanej Dobrego Pasterza, która pewnie będzie jeszcze bardziej zakorkowana, jak zbuduje tam Budimex Osiedle Dobrego, co powinno nastąpić niedługo :)

Obrazek

A tu widać jeszcze nasz blok z sąsiedztwem, na przeciwko inwestycja Orzechowy Dom oraz neico niżej Pod Kasztanami Kraków, wydaje mi się, że jest całkiem nieźle. Ciekawe czy z wyższych pięter zostanie trochę widoku na miasto, na zachód. W każdym razie wygląda na to, że prace wykończeniowe przy naszym budynku idą całkiem nieźle. Macie na ten temat jakieś spostrzeżenia i opinie :?: Jeśli tak, to podzielcie się :!:


MMo
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2016, 23:00

Re: Budowa i wykańczanie inwestycji Reduta Kraków od Dom-Bud

Postautor: MMo » 10 cze 2016, 12:18

Takie pytanie, może ktoś się orientuje - na kiedy jest planowana budowa kolejnych budynków, zaznaczonych na planie inwestycji? Wiadomo, ile będą mieć kondygnacji? I ogólnie jakie będzie zagospodarowanie terenu?

Ah, i jeszcze - jak wygląda sprawa z miejscami parkingowymi podziemnymi?

Belmondek
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2016, 23:14

Re: Budowa i wykańczanie inwestycji Reduta Kraków od Dom-Bud

Postautor: Belmondek » 10 cze 2016, 20:29

Następny budynek będzie ten najbliższy od strony ulicy Bohomolca. Na zachód od bloku A , budynek ma mieć 6 pięter, czyli jedno więcej niż budynek A i będzie w odległości 25 metrów od budynku A. Zagospodarowanie terenu, będzie fajny park Reduta, na pewno duża atrakcja. Garaże podziemne są płatne, chyba podstawowy ok 30-35 tys. za 17m2. Ale będą miejsca parkingowe zewnętrzne bezpłatne, ogólnie dostępne dla mieszkańców. Takich miejsc nie będzie w inwestycji Orzechowy dom i Prądnik Park, jak nie wykupisz miejsca pod blokiem to nie masz gdzie stanąć. Więc to niewątpliwa przewaga Dom-Budu. W blokach Dom-Bud nie ma gazu !!! Jako jedyni nie mają. U pozostałych gaz i piecyki z zamkniętą komorą spalania w łazienkach. W Dom-Bud możesz kupić garaż jak bierzesz mieszkanie powyżej 40m2. Do tych najmniejszych nie ma szans żeby sprzedali, chyba że zostaną na koniec garaże a mieszkania będą sprzedane to wtedy jest szansa. Na dzień dzisiejszy są już okna w budynku B. Co do następnych bloków na Reduty Dom-Bud odpowiada, że jak będzie zapotrzebowanie na rynku to budują dalej ale może się okazać że wstrzymają budowę na rok dwa trzy. Już jedna taka przerwa była, mieli ponad 300 mieszkań niesprzedanych. Więc jak będziecie kupować to będą dalej budować :)


adam_b5
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:58

Re: Budowa i wykańczanie inwestycji Reduta Kraków od Dom-Bud

Postautor: adam_b5 » 14 lip 2016, 21:47

porcja nowych fot prosto z budowy :) widać że robota idzie do przodu :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

M&M
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2016, 21:49

Re: Budowa i wykańczanie inwestycji Reduta Kraków od Dom-Bud

Postautor: M&M » 24 lip 2016, 21:58

Witam sąsiadów. Również kupiliśmy mieszkanie 3 pokojowe w budynku B, ale na 1 p ;)

Wrzucam fotki z dzisiejszego spaceru. Budynek A już nabrał kolorów ;)

Obrazek
Budynek A

Obrazek
Budynek B

ksb
Posty: 14
Rejestracja: 06 lip 2016, 8:52

Re: Budowa i wykańczanie inwestycji Reduta Kraków od Dom-Bud

Postautor: ksb » 26 lip 2016, 8:46

Witam przyszłych sąsiadów :)
wczoraj byłam na rozeznaniu sytuacji przy naszej budowie. Z całego budynku A ściągnięte rusztowania, wygląda na to, że elewacja praktycznie już cała gotowa. Około godziny 20 panowie pracowali, muzyka z głośników na full i jechali z pracą przy elewacji budynku B ;)
Szybko się oddaliłam, zanim zaczęli czynić niewybredne uwagi na mój temat, więc zrobiłam tylko jedno zdjęcie, a dokładnie przestrzeni między blokami A i B. Niestety nie mam jak go zgrać w tej chwili, więc popołudniu postaram się go wrzucić.
Ogólnie wygląda na to, że wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem i już niedużo czasu zostało a będziemy odbierać nasze mieszkania, pozdrawiam

terens
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2016, 1:31

Re: Budowa i wykańczanie inwestycji Reduta Kraków od Dom-Bud

Postautor: terens » 26 lip 2016, 11:28

ksb pisze:Szybko się oddaliłam, zanim zaczęli czynić niewybredne uwagi na mój temat

A jakie to niewybredne uwagi :?: ;) W każdym razie cieszy, że budowa jest w takim stadium zaawansowania, myślę, że kwestią najbliższych tygodni jest ukończenie elewacji na budynku B. Pytanie jest takie, ile prac wykonano już w środku i ile im jeszcze zostało... Ale chyba tam też cały czas działają. Później trzeba będzie jeszcze zaczekać na wszelkie pozwolenia na użytkowanie i pewnie zaczną się odbiory nowych mieszkań :D

@ksb - czekamy na zdjęcie :)

ksb
Posty: 14
Rejestracja: 06 lip 2016, 8:52

Re: Budowa i wykańczanie inwestycji Reduta Kraków od Dom-Bud

Postautor: ksb » 26 lip 2016, 17:34

Jak obiecałam, tak wrzucam :) Reszta inwestycji bez zmian w stosunku do zdjęć poprzednich
A tekstów robotników to lepiej nie cytować :D
Załączniki
DSC_0158.jpg
DSC_0158.jpg (144.12 KiB) Przejrzano 10234 razy


adam_b5
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:58

Re: Budowa i wykańczanie inwestycji Reduta Kraków od Dom-Bud

Postautor: adam_b5 » 27 lip 2016, 11:18

terens pisze: Pytanie jest takie, ile prac wykonano już w środku i ile im jeszcze zostało... Ale chyba tam też cały czas działają. Później trzeba będzie jeszcze zaczekać na wszelkie pozwolenia na użytkowanie i pewnie zaczną się odbiory nowych mieszkań :D

w poprzednim tygodniu byłem w środku i patrząc na moje mieszkanie: tynki zrobione, instalacje elektryczne również zostają: wylewki, instalacja grzewcza, drzwi zewnętrzne,parapety a na klatkach schodowych dużo by wymieniać, ale widzę że przy windzie robią i jak skończą pewnie mieszkania to szybciutko wykończą resztę :)

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Budowa i wykańczanie inwestycji Reduta Kraków od Dom-Bud

Postautor: Nowy » 06 cze 2019, 10:12

Ma może ktoś jakieś nowsze zdjęcia z tego, jak teraz wygląda osiedle Reduta, bo tam chyba cały czas dużo się buduje.



Wróć do „Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości