Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
didiona
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2016, 16:23

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: didiona » 31 lip 2016, 14:23

Co do wymiarów to przy oglądaniu mieszkania (w klatce B) zrobiliśmy sami taki wstęny pomiar i wyszły nieznacznie (2-4%) mniejsze niż wg planów. Kojarzy ktoś może z czego jest zrobiona powierzchnia na balkonie? Deweloper poinformował nas, że teoretycznie są one już gotowe do użytkowania, ale w praktyce większość osób kładzie płytki i zastanawiam się też czy trzeba też pod płytkami zrobić jakąś izolację albo inną dodatkową warstwę?


bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: bartusstw » 31 lip 2016, 20:37

a byliście na balkonie i wykończony jest wylewką ? czy jak to wygląda ? poniżej zamieszczam detal progu balkonowego zaprojektowanego dla naszej Inestycji - o ile nie są tam wpisane jako wykończenie, a pewnie ich tam nie będzie to można to potraktować jako ściągawkę jakie warstwy powinny być ;-)

Obrazek

Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Hiroshima » 31 lip 2016, 21:05

W moich drzwiach balkonowych nie było klamki więc niestety nie wyszedłem na balkon i nie wiem jak to wygląda, zresztą mam 3 metry to niewielkim kosztem najwyżej położę co chcę. Co do wymiarów didiona, to liczyłaś razem ze ścianami czy po prostu sumowałaś powierzchnie pomieszczeń? Bo z tego co wiem to wg jakiejś tam normy liczy sie razem z tym co jest pod ścianą, czyli tak jak by ścian nie było. Chyba że się mylę. Raczej nastawiam się na dopłatę, choć póki co to mieszkanie zrobiło na mnie wrażenie małego :) Pewnie za miesiac na odbiorach będzie wiadomo, tak mi mówiono przynajmniej.


Bobbudowniczy
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2016, 15:58

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Bobbudowniczy » 01 sie 2016, 16:49

bartusstw pisze:a byliście na balkonie i wykończony jest wylewką ? czy jak to wygląda ? poniżej zamieszczam detal progu balkonowego zaprojektowanego dla naszej Inestycji - o ile nie są tam wpisane jako wykończenie, a pewnie ich tam nie będzie to można to potraktować jako ściągawkę jakie warstwy powinny być ;-)

Obrazek

Witam,

Byłem na balkonie i płyta jest zatarta na gładko ze spadkiem od budynku do rzygaczy zlokalizowanych na licu balkonu... (estetyka tego rozwiązania raczej średnia, funkcjonalność powinna być ok).

Ze względu na brak wylewki na balkonie powstał od zewnątrz schodek/próg który jest wykończony czymś w rodzaju "kamiennego" parapetu- ciekawe jak rozwiązano jego mocowanie ze względu na mogący powstać w tym miejscu mostek termiczny...

bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: bartusstw » 01 sie 2016, 18:21

Bob - mógłbyś wrzucić jakiś poglądowy rysuneczek ? Być może za tym "parapecikiem" znajduje się łącznik termoizolacyjny typu isokorba, a parapecik tylko ją osłania ? Jeżeli płyta zatarta na gładko to podejrzewam, że była ona sprefabrykowana, a takie zazwyczaj wyposażone są w izolacje termiczną.

Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Hiroshima » 01 sie 2016, 18:47

Płyty balkonowe były sprefabrykowane, tak aby uniknąć mostków termicznych.

Tak dodatkowo to odbiory będą pod koniec sierpnia, przynajmniej dla klatki C. Od niej zaczną, reszta pewnie stopniowo we wrześniu.

bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: bartusstw » 01 sie 2016, 23:19

Hiroshima -deweloper poinformował Cię oficjalnie o wstępnych odbiorach w sierpniu ? Czy wyciągnąłeś tę informację "na siłę" ? Wspominali coś może nt. końcowych odbiorów - czy coś planują wcześniej ?

didiona
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2016, 16:23

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: didiona » 02 sie 2016, 12:52

Hiroshima pisze:W moich drzwiach balkonowych nie było klamki więc niestety nie wyszedłem na balkon i nie wiem jak to wygląda, zresztą mam 3 metry to niewielkim kosztem najwyżej położę co chcę. Co do wymiarów didiona, to liczyłaś razem ze ścianami czy po prostu sumowałaś powierzchnie pomieszczeń? Bo z tego co wiem to wg jakiejś tam normy liczy sie razem z tym co jest pod ścianą, czyli tak jak by ścian nie było. Chyba że się mylę. Raczej nastawiam się na dopłatę, choć póki co to mieszkanie zrobiło na mnie wrażenie małego :) Pewnie za miesiac na odbiorach będzie wiadomo, tak mi mówiono przynajmniej.

Mierzylam dlugosc poszczegolnych scian w kazdym pomieszczeniu i porównywalam z wymiarami scian jakie byly podane na planie. Co do planu to bylo na nim wyraznie zaznaczone ze wymiary poszczegolnych pomieszczen sa podawane bez scian dzialowych.


Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Hiroshima » 02 sie 2016, 19:47

bartusstw - zapytałem przy okazji, klatka C jest najbardziej zaawansowana i od niej będą zaczynać pod koniec sierpnia, będzie informacja na maila plus telefon tak aby dograć konkretny dzień i godzinę. Wiadomo, może coś się obsunąć np tydzień ale nie ma żadnych opóźnień z tego co mi powiedziano.

didiona - ja ściągnąłem większośc wymiarów (tak w miarę dokładnie) i jak teraz podliczam mnożąc wymiary ściań i dodając powierzchnię progów to raczej wszystko się zgadza i nie widzę za bardzo pola do tego żeby było np metr mniejsze czy metr większe. Doliczając powierzchnię pod ścianami dochodzi oczywiście dodatkowy metr, ja takiego planu chyba nie miałem, na którym by była ta informacja iż jest liczone bez ścian działowych, oczywiście byłoby świetnie.

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Michał » 10 sie 2016, 8:44

Żeby trochę uspokoić przyszłych mieszkańców przyznam się, że już byłem kilka razy na budowie podczas jej trwania, bo znam się z kierownikiem budowy, więc były to trochę nieformalne spotkania.
Widziałem różne etapy budowy i mogę zapewnić, że blok jest budowany naprawdę starannie i nadzór jest prowadzony moim zdaniem dobrze (wiem, bo sam prowadzę nadzory).

Sam fakt zastosowania prefabrykowanych balkonów na łącznikach termoizolacyjnych świadczy już o jakości budynku - jest to już klasa na poziomie europejskim, gdzie nie robi już innych balkonów niż prefabrykowane.
Balkon prefabrykowany jest już zabezpieczony przed wodą (nie ma na nim styropianu, do którego mogłaby się dostać woda i niszczyć elewację), nie wymaga wykonania izolacji przeciwwodnej i wylewki, dzięki czemu powierzchnia jest gładka i z dobrej jakości betonu, który nie powinien się łuszczyć i przede wszystkim ma "fabrycznie" wyprofilowany spadek od budynku.
Przy klasycznych balkonach monolitycznych zwykle jest problem ze spadkami i po deszczach zaczynają się problemy ze stojącą wodą, odpadającymi płytkami, wykwitami wilgoci na ścianach wewnątrz mieszkania.
No i przede wszystkim balkon jest osadzony na łącznikach termoizolacyjnych, więc i mostki termiczne są wyeliminowane do minimum, dzięki czemu nie powinno być wrażenia zimnej podłogi przy balkonie w zimie.

Co do wykończenia można oczywiście przykleić płytki, ja jednak korzystając z wyróżnienia, że mamy takie fajne balkony planuję położenie desek tarasowych (kompozytowych, bo nie gniją), które będą zamocowane do rusztu, jednak całości nie będę do balkonu przytwierdzał mechanicznie, żeby go nie kaleczyć.

Gdyby zmienili technologię balkonów na monolityczne, byłaby to oszczędność na poziomie kilkudziesięciu dobrych tysięcy zł, ale nie zrobili tego i chwała im za to.

Oczywiście nie ma budowy bez oszczędności i tak wiem, że w garażach miały być np betony architektoniczne, z których zrezygnowali i jeszcze cała lista innych rzeczy, na których obcięli koszty. Ważne jest to, że oszczędzili na tym, co faktycznie nie jest do niczego potrzebne i miało być tylko gadżetem, a to co ważne zostało na wysokim poziomie.

Tyle ode mnie - niedługo jestem umówiony na pierwszą oficjalną wizytę w moim nowym mieszkaniu, więc postaram się wypytać o wszystko co mi przyjdzie do głowy i napiszę tutaj czego się dowiedziałem.
Jako, że już roboty poszły do przodu od mojej ostatniej wizyty (ponad 2 miesiące temu) to może uda mi się mniej więcej ocenić zaawansowanie robót i wyciągnąć jakiś harmonogram zakończenia poszczególnych robót.

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów :)



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości