[Bud. A4] Zbyt stromy wjazd do garażu w budynku - Nowa 5 Dzielnica

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Nowa 5 Dzielnica, za którą odpowiada deweloper Centrum Nowoczesnych Technologii. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
bbvp
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2018, 11:11

Re: [Bud. A4] Zbyt stromy wjazd do garażu w budynku - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: bbvp » 04 gru 2018, 21:40

Dziś jeszcze raz sie przyglądałem jak to jest zrobione i to jest delikatnie mowiac kicha !
Dość ze zjazd nie jest wypłaszczony na początku to jeszcze kostka jest delikatnie ze spadkiem w strone drogi czyli gorzej byc nie moze, wedl mnie jedyny ratunek to podniesienie delikatnie kostki przynajmniej na dł 3m
przed zjazdem no bo co innego ? Podjazd chyba juz nie do ruszenia.
Nie wiem czy widać te fotki ?
Macie porownanie no tyle tam miejsca i zeby tak skopać sprawe :/ ...

https://drive.google.com/file/d/1qVI9oR ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/14R9WVg ... p=drivesdk


bbvp
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2018, 11:11

Re: [Bud. A4] Zbyt stromy wjazd do garażu w budynku - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: bbvp » 04 gru 2018, 21:50

Na tej stronie na pierwszych rys. Widac gdzie jest problem ... w naszym przypadku nie ma zadnego wypłaszczenia rampy ( polecaja 1m przynajmniej) a jak juz wspominalem kostka ma spadek od rampy w steone drogi - paranoja jakaś
Pytanie co mowia przepisy i czy coś teraz mozemy wyegzekwować, piszcie jak na cos traficie

m.obud.pl/art,13627,stromy-zjazd-do-garazu-w-podpiwniczeniu,d_ogrody

Edit: tutaj jest dokladnie opisany problem naszego zjazdu... tyle, że o ile dobrze zrozumialem nie ma przepisu mówiacego o wypłaszczeniu na wierzchołku pochylni - rampy jak zwał tak zwał ... mówi sie tylko o pochyleniu rampy ... czyli mozna zrobic zgodnie z prawem zjazd gdzie dociążony suv tez nie przejedzie?
Chyba że zle interpretuje ?
Zachęcam do lektury
inzynierbudownictwa.pl/technika,materialy_i_technologie,artykul,ksztaltowanie_pochylni_w_garazach_wielopoziomowych,10627

mat02
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2018, 15:19

Re: [Bud. A4] Zbyt stromy wjazd do garażu w budynku - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: mat02 » 05 gru 2018, 10:28

Przepisy mówią, że garaż dwupoziomowy ma mieć spad do 15% na częściach zewnętrznych i do 20% na wewnętrznych. Mierzyłem telefonem jak to wygląda (niezbyt dokładnie, bo na małej powierzchni, ale w wielu miejscach zjazdu) to wychodzi między 11-13 stopni, czyli od 19.5 do 23% :/ więc nie tylko samo przełamanie, ale sam spad może być zbyt duży.


rmcc
Posty: 43
Rejestracja: 09 mar 2018, 14:12

Re: [Bud. A4] Zbyt stromy wjazd do garażu w budynku - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: rmcc » 05 gru 2018, 10:44

To zdjęcie które wrzucałem było z samochodem bez pasażerów, ale z jakimiś 60kg w bagażniku, jak będę miał chwilę to popatrzę ponownie ale wydaje mi się, że to był najniższy punkt. Mam zamiar kupić w przyszłym roku drugi dużo niższy samochód (poniżej 100mm prześwitu) i zastanawiam się czy nie będzie ocierał, dawno tak stromego wjazdu nie spotkałem.

bbvp
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2018, 11:11

Re: [Bud. A4] Zbyt stromy wjazd do garażu w budynku - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: bbvp » 05 gru 2018, 10:51

Ale nasza rampa jest zadaszona tak ? Czyli moze miec wiecej spadku ? Bo w zasadzie jest zadaszona ? Hmm
Tylko tak jak mowie nie tu jest problem spadek, spadkiem ( z samą pochylnią- rampą nic nie zrobią i był bym mega zaskoczony jak by nie spełniała ustawowej normy no ale... trzeba by jakis pomiar zrobic profesjonalny i potwierdzic przepisy dotyczace tego przypadku konkretnego ) brak jest wypłaszczenia :/ a tyle miejsca jest nie rozumie czemu tak zrobili...

Według mnie można to naprawic w prosty sposob poprzez wymodelowanie kostki w odpowiedni sposob na dł ok 3 m przed rampą, biorąc pod uwage rozstaw osi ok 2600mm do 2900 w samochodach klasy kompakt czy średniej to wydaje mi sie zalatwilo by temat.

Ps odpisali cos w tej sprawie ?

Ps2 obawiam sie ze do wymodelowania kostki tak czy siak dojdzie jak sprowadzi sie wiecej mieszkancow i zaczna sie jaja ... tylko pewnie trzeba bedzie to robic na koszt wspolnoty ... ?

mat02
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2018, 15:19

Re: [Bud. A4] Zbyt stromy wjazd do garażu w budynku - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: mat02 » 05 gru 2018, 11:02

Niestety, jedynie, że przyjęli do wiadomości i będą weryfikować :/
Spadu raczej na pewno nie poprawia (chociaż wg mnie samą powierzchnia powinna mieć więcej posypki antypoślizgowej), natomiast tak jak mówisz, można zniwelować przełamanie przebudową kostki + ew. sfrezowanie na wysokości kratki odpływowej, żeby wjazd miał mniejszy kąt.

Auto poniżej 100mm prześwitu musiałoby mieć bardzo krótki rozstaw osi, inaczej powiesi się nawet bez dociążania.

bbvp
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2018, 11:11

Re: [Bud. A4] Zbyt stromy wjazd do garażu w budynku - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: bbvp » 05 gru 2018, 11:08

Czyli nic z tym nie zrobia...
Zastanawiam sie jak to zglosic oficjalnie i do kogo ? Do nadzoru budowlanego? w jakiej formie ??????
Twoje zgłoszenie bedzie juz zachowane ale czy wystarczy zeby do czegoś ich zmusić ?
Jak tylko dostane klucze to tez napisze do biura, chociaż wątpie ze to coś da jak pismo od prawnika nie dostaną.

grzybowski
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2016, 19:32

Re: [Bud. A4] Zbyt stromy wjazd do garażu w budynku - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: grzybowski » 05 gru 2018, 21:27

mat02 pisze:Przepisy mówią, że garaż dwupoziomowy ma mieć spad do 15% na częściach zewnętrznych i do 20% na wewnętrznych. Mierzyłem telefonem jak to wygląda (niezbyt dokładnie, bo na małej powierzchni, ale w wielu miejscach zjazdu) to wychodzi między 11-13 stopni, czyli od 19.5 do 23% :/ więc nie tylko samo przełamanie, ale sam spad może być zbyt duży.

Też zwróciło to moją uwagę, ale razem z firmą na odbiorach pomierzylismy spadek i mial ok 18-19 procent, a więc zgodnie z normą. Zresztą nawet jakby było więcej to i tak bez ruszenia. Wydaje mi się, że to Eiffage zawinił przy układaniu kostki, ale jest tam chyba dość miejsca żeby to naprawić poprzez nowe zamontowanie kostki.


bbvp
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2018, 11:11

Re: [Bud. A4] Zbyt stromy wjazd do garażu w budynku - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: bbvp » 06 gru 2018, 13:35

No dokładnie ale jak to wyegzekwować od dewelopera ?

bbvp
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2018, 11:11

Re: [Bud. A4] Zbyt stromy wjazd do garażu w budynku - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: bbvp » 11 gru 2018, 15:18

mat02 pisze:Wysłałem zdjęcia i uwagi na temat podjazdu do biura sprzedaży i czekam na odzew. Proponuję, żeby inne osoby też przesłały swoje uwagi. Po pełnym odbiorze budynku mieszkańcy zostaną z tym problemem sami :/

Witam , wracajac do tematu na jakiego maila wyslales uwagi ? zgłoszenia ?

Ps ogrzewanie rampy włacza sie ponizej zera -1 czy -3 nie wiadomo dokladnie... jak jest ok 0 stopni i przymrozek na rampie jest lodowisko i to podobno trzeba zglosic do zarzadcy ... a kto nim jest ? :)



Wróć do „Nowa 5 Dzielnica Kraków od CNT - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości