Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
adi
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: adi » 06 sty 2019, 23:06

zaslav pisze:Oczywiście, że notarialnie. Uprzedzając dalsze pytania - wydają też klucze. Ja do swojego odebrałem tydzień temu, w sylwestrowy poniedziałek miałem akt notarialny przeniesienia własności.

A jak szły odbiory mieszkań od dewelopera w inwestycji Filtry, dobrze to zbudowali, były jakieś poważniejsze usterki, na których naprawdę trzeba było czekać dłużej czy przeciwnie, wysoka jakość i nie było się do czego przyczepić?

Jak standard deweloperski wykończenia mieszkań i części wspólnych w bloku, ładnie to wszystko wygląda i wygląda na poziomie?


mala
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2019, 10:36

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: mala » 07 sty 2019, 9:33

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedz. :)
Chcę kupić mieszkanie na tym osiedlu. Lokalizacja jest ok i cena jak na tą cześć Krakowa nie zaskakuje.
Może coś więcej tu się dowiem? Plusy minusy osiedla?

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: yyeeoo » 07 sty 2019, 9:59

mala pisze:Dziękuję za wyczerpująca odpowiedz. :)
Chcę kupić mieszkanie na tym osiedlu. Lokalizacja jest ok i cena jak na tą cześć Krakowa nie zaskakuje.
Może coś więcej tu się dowiem? Plusy minusy osiedla?

Też swego czasu interesowaliśmy się tą inwestycją i z takich rzeczy mniej "widzialnych", ale ważnych :

- garaże, które są po lewej od budynku na pewno nie zostaną zabudowane
- Niskie hale, które są przed tym budynkiem też - bodajże jest to wszystkio Muzem Historycznego i chcą maksymalnie podnieść o jedno piętro i zrobić jakiś magazyn
- Działka na przeciwko inwestycji, gdzie obecnie sa baraki - trwa tam jakiś spór, całość jest chyba Wawelu i póki co nie chcą się tego pozbywać ( w sensie nie zabetonują)
- Cała spółdzielnia mleczarska po prawej - raczej na 100% kiedyś tam wsadzą bloki

- Ogromny minus to planowana kiedyś Trasa Balicka - oczywiście może nigdy nie powstać, ale jednak za takie pieniądze nie warto się całe życie zastanawiać. Ogromnym plusem tej inwestycji są właśnie te tereny zielone za wodociągami - bieganie, spacery etc. Jeżeli jest choć minimalna szansa, że kiedykolwiek ta trasa tam powstanie- to jednak odpuścilismy tę inwestycję.

Co do ceny - moim zdaniem przestrzelili;) Ponad 9, czy 10 tys za takie miejsce to już lekka przesada

Za ponad 9 to masz mieszkania z najlepszymi układami na Rydla z widokiem na domki jednorodzinne. Nie mówiąc o lokalizacji.


pioterowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2018, 15:12

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: pioterowy » 08 sty 2019, 9:40

Znowu rozkręca się dyskusja o lokalizacji i cenach. Przecież nikt nikogo nie zmusza do zakupu. Każdy tutaj jest dorosły i kalkuluje sobie sam.

adi
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: adi » 08 sty 2019, 10:16

pioterowy pisze:Znowu rozkręca się dyskusja o lokalizacji i cenach. Przecież nikt nikogo nie zmusza do zakupu. Każdy tutaj jest dorosły i kalkuluje sobie sam.

A jak standard wykończenia mieszkań i części wspólnych? Jaka jest wysokość mieszkań? Balkony są wykończone na gotowo?

pioterowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2018, 15:12

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: pioterowy » 08 sty 2019, 10:42

Wg mnie zarówno części wspólne, jak i same mieszkania wykończone są dobrze. Podczas odbioru nie było większych problemów (odbiór wykonywał specjalista).

PS: tak, balkony są gotowe do użytku.

a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: a_lec » 08 sty 2019, 13:01

yyeeoo pisze:(...)
- Działka na przeciwko inwestycji, gdzie obecnie sa baraki - trwa tam jakiś spór, całość jest chyba Wawelu i póki co nie chcą się tego pozbywać ( w sensie nie zabetonują)
(...)


Co do tej działki z żółtymi barakami, uchwalony w zeszłym roku miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru „Dolina Rudawy”
przewiduje na tej działce (150/3) "Teren zieleni urządzonej o podstawowym przeznaczeniu pod publicznie dostępny park miejski".

Tak więc przynajmniej co do tej działki wiadomo, iż nie powstanie zabudowa (jak było w pierwszej przymiarce do planu) i prędzej czy później będzie tam park. Mam nadzieję, że nowi mieszkańcy Filtrów wspomogą w lobbowaniu za szybkim powstaniem parku obecnych mieszkańców Lazurowego Parku, którzy zorganizowali sporą akcję przy uchwalaniu planu i naniesione poprawki (zmiana zabudowy mieszkalnej na park) to ich niewątpliwa zasługa.

mnichus2
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:07

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: mnichus2 » 08 sty 2019, 22:27

Odnośnie sąsiadujących działek dodam jeszcze ciekawą informacje. Planowany jest drugi etap inwestycji na sąsiedniej działce od północnej strony. Obecnie znajduje się tam jakaś mała hala. Osobiście uważam to za dobrą informacje. Prędzej czy później i tak by tam coś powstało, a w tej sytuacji będą to przynajmniej budynki podobnym stylu i dodatkowy otworzy się pieszy dostęp do ulicy Lindego.

Co do jakości. Jestem zadowolony z jakości wykonania mieszkania. Podczas odbioru również korzystałem z firmy która pomogła wyłapać usterki. Było ich dość sporo, ale zdecydowana większość drobnych i z usunięciem nie ma problemu (przynajmniej na chwile obecną). Pan z firmy od odbiorów ocenił jakoś wykonania pozytywnie.

Co do jakości części wspólnych. Szczerze przyznam, że nie miałem okazji żeby się przyglądać dokładnie. Ale wizualnie się to bardzo ładnie prezentuje. Taki własnie styl mi odpowiada.


a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: a_lec » 10 sty 2019, 11:23

mnichus2 pisze:Odnośnie sąsiadujących działek dodam jeszcze ciekawą informacje. Planowany jest drugi etap inwestycji na sąsiedniej działce od północnej strony. Obecnie znajduje się tam jakaś mała hala. Osobiście uważam to za dobrą informacje. Prędzej czy później i tak by tam coś powstało, a w tej sytuacji będą to przynajmniej budynki podobnym stylu i dodatkowy otworzy się pieszy dostęp do ulicy Lindego. (...)

Jeśli mówisz o małej hali, która ma adres Lindego 5, to niestety znalazłem pozwolenie na rozbudowę, wydane pół roku temu, czyli całkiem niedawno :(

Obrazek

pioterowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2018, 15:12

Re: Apartamenty Filtry Kraków - Megapolis (ul. Filtrowa) - forum i opinie

Postautor: pioterowy » 10 sty 2019, 12:03

Wydaje mi się, że mowa jest raczej o tych dużych barakach naprzeciw bloków od południa



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 30 gości