Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
jamar7
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2019, 13:28

Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Postautor: jamar7 » 14 sty 2019, 13:48

Witam, czy są na forum osoby które dokonały rezerwacji lub przymierzają się do niej w inwestycji Dombudu przy Meiera? Chyba na forum nie było jej jeszcze opisanej, wcześniej pojawiały się tematy dotyczące MHouse od Inter-Bud. Ciekawią mnie opinie, jakie może mieć to osiedle u potencjalnych nabywców, mieszkałam na Meiera jakieś 6lat temu, kiedy komunikacji z osiedla praktycznie nie było. Teraz plan budowy pętli tramwajowej jest coraz bliższy a widzę że z osiedla odjeżdżają autobusy 137 / 503. Ciekawi mnie jakie czy są tu jakieś osoby zainteresowane zakupem tam lokalu dla siebie i mogą napisać coś więcej, jakie to osiedle ma potencjalne plusy i minusy. Mieszkania oferowane przez DOM-BUD mają max metraż 51m2 dom-bud.pl/Inwestycje/ul-meiera ceny mieszkań 6700 zł/m. Czy ktoś orientuje się czy są w tej inwestycji przewidziane miejsca postojowe do sprzedaży?


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Postautor: slawek » 14 sty 2019, 17:06

jamar7 pisze:Chyba na forum nie było jej jeszcze opisanej, wcześniej pojawiały się tematy dotyczące MHouse od Inter-Bud. Ciekawią mnie opinie, jakie może mieć to osiedle u potencjalnych nabywców, mieszkałam na Meiera jakieś 6lat temu, kiedy komunikacji z osiedla praktycznie nie było. Teraz plan budowy pętli tramwajowej jest coraz bliższy a widzę że z osiedla odjeżdżają autobusy 137 / 503.

Ja kilka lat temu odpuściłem sobie zakup mieszkania w jednym z wcześniejszych etapów inwestycji dewelopera Dom-Bud przy Meiera / 29 Listopada, wydało mi się to zbyt daleko od centrum, nie tyle w linii prostej, ile jeżeli chodzi o komunikację - korki na alejach, brak alternatywnych dróg dojazdu itp. Faktycznie, wygląda na to, że za kilka lat dużo może się tam zmienić w związku z trzema inwestycjami, które mają być realizowane. Mam tu na myśli właśnie budowę linii tramwajowej na Górkę Narodową - powinna się dzięki temu poprawić dostępność komunikacji publicznej, budowę północnej obwodnicy Krakowa - dzięki temu powinna zostać odciążona al. 29 Listopada. Jeżeli chodzi o tą ulicę, to czeka nas jeszcze remont i przebudowa al. 29 Listopada - także powinno usprawnić połączenie z centrum. No ale wiadomo, wszystko to potrwa jeszcze kilka lat, pytanie czy chcesz na to czekać. Jeżeli chodzi o opinie moje i moich znajomych, to ja nie kupiłem tam mieszkania, ale kupiła je koleżanka i zdaje się, że jest zadowolona, choć też czeka na poprawę komunikacji tam.

Master
Posty: 733
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Postautor: Master » 15 sty 2019, 0:32

Osiedle Meiera Kraków od Dom-Bud może faktycznie ma niezłe perspektywy jeżeli chodzi o lokalizację, kiedyś zmieni się to na plus. Ale to nie wszystko, do czego miałbym tu zastrzeżenia. Jak dla mnie, to szkoda, że na parterach chyba nie ma lokali usługowych, czyżby zlokalizowano tam parkingi? Jeżeli tak, to dla mnie jest to nieco zmarnowany potencjał, lokale usługowe są jednak uzupełnieniem oferty mieszkaniowej i dobrze, jeżeli podstawowe sprawy można załatwić na osiedlu, blisko mieszkania.

Obrazek
Wizualizacje: deweloper Dom-Bud

Same bloki nie robią jakiegoś piorunującego wrażenia, jak to inne inwestycje stawiane przez Dom-Bud w Krakowie, ale są też chyba poprawne. Za to ceny zaczynają się od ok. 6 200 złotych za metr kwadratowy, co przy obecnych poziomach w Krakowie nie jest złą opcją. Niektórzy w podobnej lokalizacji chcą znacznie więcej. A jeżeli chodzi o to, jakie ma opinie deweloper Dom-Bud, to można było poczytać trochę o innych osiedlach, które budowali już w Krakowie, np. Osiedle Reduta Kraków - zdaje się, że wszystko poszło tam całkiem sprawnie.


duch1989
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2019, 9:59

Re: Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Postautor: duch1989 » 02 lut 2019, 10:05

Może ktoś kto mieszka w pierwszym wybudowanym bloku powie jakich trzeba się spodziewać opłat?

daniel88
Posty: 51
Rejestracja: 06 lis 2018, 21:38

Re: Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Postautor: daniel88 » 03 lut 2019, 0:11

Hej. Tez się zastanawiam nad tą inwestycją. Lokalizacja by mi pasowała. Tylko zastanawiam się czy nie będzie zbyt głośno. Z jednej strony ruchliwa ulica 29 listopada, a z drugiej str bicie dzwonów z kościoła. Niestety nie dam rady tam podjechać bo jestem z granicą, a w Pl będę dopiero w przyszłym miesiącu. Byłbym wdzięczny jakby ktoś mógł napisać coś więcej o tej inwestycji. Pozdrawiam

zalka
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2019, 18:39

Re: Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Postautor: zalka » 26 lut 2019, 18:42

Z tego co się dowiedziałam - sprzedawane są miejsca parkingowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Faktycznie na parterze umieszczony jest parking, co powoduje, że nie ma lokali usługowych.

.sh
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2019, 12:08

Re: Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Postautor: .sh » 18 lip 2019, 9:59

Długo szukałem dla siebie mieszkania w Krakowie i zdecydowałem się na tę inwestycję. Śledziłem na bieżąco wątki na tym forum i zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego pod tym tematem jest takie małe zainteresowanie? Dodaję tego posta, bo może wiecie coś, o czym ja nie wiem :D

Mieszkania zeszły po 6200-6700 zł za metr i wciąż zostało kilka wolnych, a do oddania zostało już tylko 3-4 miesiące. Na tym forum można przeczytać, że na przykład 8000 zł to dobra cena za mieszkanie wepchane między tory kolejowe, a ul. Turowicza, dodatkowo z betoniarnią za oknem. Takich przypadków jest znacznie więcej i wątki potrafią rozciągnąć się na kilkanaście stron.

Natomiast tutaj cisza. Podejrzewam, że brak zainteresowania bierze się ze "skrajnej" lokalizacji na mapie Krakowa. A okazuje się, że to 4 km od Starego Miasta! Zgodzę się natomiast, że komunikacja na dzien dzisiejszy to jakiś nieśmieszny żart. W zasadzie jedyne połączenie z miastem to al. 29 Listopada, która codziennie zamienia się w wielokilometrowy korek. Jednak biorąc pod uwagę mnogość planowanych inwestycji w tym rejonie, to osiedle za kilka lat może stać się jednym z lepiej skomunikowanych w Krakowie. Przede wszystkim Północna Obwodnica z nowym węzłem w Mistrzejowicach przejmie cały tranzyt w kierunku Warszawy, co znacznie odciąży 29'tke. Z kolei samą al. 29 Listopada czeka gruntowna przebudowa, więc jej przepustowość wzrośnie. No a do tego planowana ulica Iwaszki, która połączy ul. Strzelców z wjazdem do miasta od północy.

Jakby tego było mało to obok osiedla powstanie przystanek SKA + P&R. Ile zajmie przejazd z tej stacji do Krakowa Głównego? 6 minut?
Ponadto po drugiej stronie alei - pętla tramwajowa Górka Narodowa.

Mnie to przekonało, jednak nie ma co się oszukiwać: wspomniane inwestycje to perspektywa z pięciu lat. W rozsądnej cenie dostejmy paraliż komunikacyjny przez kilka następnych lat, a po tym eldorado komunikacyjne. :) Wkrótce też pewnie można się będzie spodziewać wysypu nowych inwestycji w tym rejonie. Oby tylko te wszystkie zielone tereny aż po same Węgrzce nie zamieniły się w nowy Ruczaj.

A co do samego bloku nie mam wiele zastrzeżeń. Na pewno nie jest to najładniejsza architektura. Standard też nie jest najwyższy. Ale to jest uznany deweloper więc wszystko powinno być OK. Nie ma ogrzewania miejskiego, ale wszyscy zgodnie mówią, że kotłownia gazowa daje radę. Pytanie tylko jakie są koszty utrzymania i ewentualnej wymiany. Za płotem dzwonnica kościelna, która faktycznie może być uciążliwa, zwłaszcza w przypadku mieszkań z wystawą wschodnią/północną. Trzeba też dodać, że w sąsiedztwie bloku nie powstanie żaden plac zabaw, czy nawet skrawek zieleni.

Mnie za to niepokoi nieaktywność w tym wątku, tak jakby inwestycja była totalnie niewarta uwagi.

annieoki
Posty: 53
Rejestracja: 14 lut 2018, 9:34

Re: Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Postautor: annieoki » 19 lip 2019, 15:09

Mieszkałam kilka lat w bloku na Meiera (ale nie Dom-Budu), w odległości podobnej od kościoła i wylotówki, więc w tym temacie mogę się wypowiedzieć. Dzwony rzeczywiście słyszałam na początku, później musiałam się przyzwyczaić, bo przestały mi przeszkadzać. Głośność ulicy- czasem słychać, ale w formie delikatnego szumu, a nie uciążliwego podkręcania silników (też się przyzwyczaiłam i przestałam słyszeć, w porównaniu z obecnym mieszkaniem na Meiera było cicho). Dla mnie osobiście ogromnym plusem był Lewiatan (choć są też głosy krytyki). Dla rodzin pewnie znaczenie ma budująca się wreszcie szkoła z przedszkolem.

Koszty ogrzewania i ciepłej wody kotłownia gazowa vs. ogrzewanie miejskie (ceny jednostkowe z mieszkań, do których kosztów mam dostęp):

Meiera kotł. gazowa (pow. uż. ok. 4000 m2, pow. mieszkań ok. 2950 m2) - dane z 14.02.2019 r. - budynek z 2007 r.
ciepła woda opł. stała = brak
ciepła woda opł. zmienna 1m3 = 19,59 zł
c.o. - opłata stała = pow. mieszkania x 1,00 zł
c.o. - opłata zmienna = 1Gj x 38,99 zł

MPEC (nie będę podawać lokalizacji- pow. mieszkań ok. 11450 m2 + garaż podziemny 2 poziomy) - dane z 31.05.2019 - budynek z 2010 r.
ciepła woda opł. stała = brak
ciepła woda opł. zmienna 1m3 = 23,86 zł
c.o. - opłata stała = pow. mieszkania x 0,68 zł
c.o. - opłata zmienna = 1Gj x 51,81 zł

MPEC (nie będę podawać lokalizacji- pow. ok. 10600 m2 razem z garażem podziemnym) - dane z 31.01.2019 - budynek z 2018 r., zatem te dane są raczej szacunkowe póki co (jeszcze nie przyszło rozliczenie za I kwartał 2019)
ciepła woda opł. stała = pow. mieszkania x 0,30 zł
ciepła woda opł. zmienna 1m3 = 21,98 zł
c.o. - opłata stała = pow. mieszkania x 0,66 zł
c.o. - opłata zmienna = 1Gj x 49,47 zł

Mówi się, że ogrzewanie z kotłowni gazowej jest droższe. Patrząc na powyższe - nie ma moim zdaniem większych różnic; oczywiście wszystko zależy też od indywidualnego zużycia :)


Vizer
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2020, 11:56

Re: Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Postautor: Vizer » 22 sty 2020, 12:05

Podbijam ;) . Czy ktoś ma jakieś obiekcje dotyczące tej inwestycji? Bo faktycznie lokalizacyjnie może nie strzał w 10, ale wydające się równie bez fajerwerków inwestycje, raz są dużo droższe za metraż (np. ul. Reduta), a dwa są już mocno poprzebierane w zasadzie od początku uruchomienia sprzedaży. A w tej inwestycji mało, że jak na warunki krakowskie ceny wydają mi się OK, to w mieszkaniach faktycznie można przebierać i mało co wyprzedane jest. Z czego to może wynikać? Bo jedynie po za lokalizacją (która jak moi przedmówcy już wspomnieli może okazać się w niedalekiej przyszłości dużo bardziej atrakcyjna), nie widzę tu jakichś większych mankamentów, porównując szczególnie z innymi inwestycjami (koło nowohuckiej, fredy itp). Może ktoś coś napisać?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja 29 Listopada / Meiera Kraków od Dom-Bud - opinie na forum

Postautor: pozdro » 22 sty 2020, 12:44

Za 10 lat będziemy odchodzić od ogrzewania gazowego bo emituje metan, tlenki azotu i inne gazy cieplarniane!
MPEC to ogrzewanie z sieci, elektrociepłownie zastąpi się innymi źródłami energii. Ty masz tylko przyłącz do sieci, a źródło energii cię nie interesuje czy to będzie fotowoltaika, prąd z pływów wodnych z Portugalii czy stado chomików na kołowrotku.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości