[Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Monikax
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2019, 16:11

[Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: Monikax » 12 sty 2019, 16:46

Witam wszystkich właścicieli mieszkań w budynku C . Ostatnio trafiłam na forum przyszłych mieszańców i nie ukrywam ,że można znaleść tu dużo ciekawych a może bardziej smutnych informacji na temat naszej inwestycji . Czy naprawdę te maleńkie wąskie drzwi to główne wejście do budynku ?
( odnoszę się do zdjęcia zamieszczonego na forum we wcześniejszym wątku )a obok na zewnątrz ustawiona skrzynka na listy?? Wygląda to jak jakiś żart ...Drugie moje pytanie ktoś po odbiorze wrzucił również zdjęcie park liftów - i wyglądają one obskurnie - czy to też ostateczna ich wersja... przecież istnieją farby do betonów, lub powinny zostać w inny sposób skończone. Czy tylko ja mam wrażenie ,że im bliżej oddania tym więcej przykrych niespodzianek do nas dociera ... Zaczęło się od okien ....przecież firmy deweloperskie dowiadują się o zmianach przepisów na długi czas do przodu ...ale nie.... zamontowano nam prawie w całym bloku gorszej jakości okna- a co tam setka nowych mieszkańców - ważne ,że Pan Marian wyczyścił sobie magazyn z okien których nikomu innemu już nie sprzeda...( przy okazji pozdrawiam piętro 7 którym zamontowali lepsze okna :) ) Teraz jeszcze ta akcja z tym ustrojstwem przy wjeździe ....nie rozumiem ich podejścia do sprawy .... skoro zostaje coś sprzedane zanim jeszcze powstanie to jedyną informacją na temat przyszłej inwestycji są wizualizacje ... i powinny one w 99 % przedstawiać to jak dany budynek i jego zagospodarowanie będą wyglądać ... Ceny mieszkań są bardzo wysokie jak na standard który został wykonany i lokalizację ...dlatego mam prośbę do wszystkich właścicieli ...nawet jeśli kupiliście mieszkanie pod wynajem tak jak ja nie dajmy sobie wciskać kitu ...że tak ma być ....przecież płacimy za to ogromne pieniądze ...Ja osobiście zawiodłam się na tym deweloperze:(


NKA
Posty: 38
Rejestracja: 27 lip 2018, 15:49

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: NKA » 12 sty 2019, 17:41

Monikax pisze: Zaczęło się od okien ....przecież firmy deweloperskie dowiadują się o zmianach przepisów na długi czas do przodu ...ale nie.... zamontowano nam prawie w całym bloku gorszej jakości okna- a co tam setka nowych mieszkańców - ważne ,że Pan Marian wyczyścił sobie magazyn z okien których nikomu innemu już nie sprzeda...( przy okazji pozdrawiam piętro 7 którym zamontowali lepsze okna :) )

Witaj Monika, czy mogłabyś rozwinąć temat okien( Lub ktoś kto wie więcej) czyli nasze okna nie spełniają aktualnych norm? Nie bardzo wyłapałam ten wątek.

faktycznie trzeba się zastanowić co możemy zrobić, odbiory tuż tuż, wydaje się że na nic już nie będziemy mieć wpływu.

Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: Gosc123 » 12 sty 2019, 18:03

Pani Moniko,

tak naprawdę ciężko jest komentować czy dodać coś do punktów, które Pani poruszyła a dyskusje toczą się w poszczególnych wątkach, ale moim zdaniem wygląda to tak:

- Drzwi wejściowe: tak naprawdę nie są małe, z bliska wyglądają w porządku. Problem polega ana tym, że znajdują się w gigantycznej wolnej przestrzeni... ale to było już widoczne na wizualizacjach i jest związane z konstrukcją budynku, który ma jakąś dziwną dziurę w środku (Dasta zbudowała kiedyś potworka więc pewnie pomysł stąd: google.com/maps/@50.0761864,20.0135287,3a,28.4y,290.06h,93.13t/data=!3m6!1e1!3m4!1suBFzXdFMx5w8zxOiMPOniA!2e0!7i13312!8i6656
Pewnie wynika z chęci upchnięcia jak największej ilości mieszkań...

Skrzynka na listy:
: moim zdaniem mały skandal. Taka konstrukcja naprawdę nie gwarantuje, że korespondencja nie będzie mokra/zmarznięta etc. Jeśli okazałoby się, że osiedle nie będzie zamknięte dla pieszych, moim zdaniem nasza korespondencja nie będzie bezpieczna

Garaż: pełna zgoda, że zdjęcie wygląda tragicznie. Deweloper nie wpuścił mnie do hali garażowej ani na przeglądzie, ani na odbiorze więc mam nadzieję, że coś tam się dzieje. Nie powinniśmy dać sobie wcisnąć kitu, że ten beton to "brutalistyczna architektura"

Okna tak, wcisnęli minimim, praktycznie w ostatniej chwili przed podniesieniem minimalnych standardów przez przepisy. Nieco lepsza okna u samej góry wynikają chyba z faktu, że najpierw WZ było na 6 pięter a po wejściu planu zagospodarowania pojwiła się możliwość budowania 1 piętro wyżej, co deweloper wykorzystał zmieniając pozwolenie na budowę.

Generalnie, tak jak Pani, jestem mocno zaniepokojony, ale trzeba będzie cisnąć dewelopera o dostarczenie produktu o oczekiwanej jakości. Zobaczymy co deweloper odpisze użytkownikowi Kowal123...


tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: tomekl007 » 12 sty 2019, 18:53

Czy budynku D okna sa już zgodnie z normami?

Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: Gosc123 » 12 sty 2019, 19:11

Wg strony budynek D ma tak jak C a więc 1.1 jedynie u samej góry.

Dopiero w 2 najnowszych budynkach jest wszędzie 1.1

Przy czym należy zaznaczyć, że 1.3 to nie żadna tragedia, normalne, nowe okna. Po prostu minimalna wartość, jaką trzeba było dać.

Monikax
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2019, 16:11

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: Monikax » 12 sty 2019, 20:04

Budynek D ma już zamontowane lepsze okna niż budynek C - budownictwo idzie do przodu co za tym idzie standardy materiałów budowlanych - okna 3 szybowe to lepsza izolacja cieplna i akustyczna . Absurdalne jest to ,że tylko ostatnie piętro dostało lepsze okna. Co do skrzynki to chyba jest żart ,ze nasza korespondencja będzie narażona na warunki atmosferyczne plus ewentualna kradzież-nie spotkałam się z takim rozwiązaniem nigdzie indziej. To miała być inwestycja podobno o trochę wyższym standardzie .....

OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: OSFP » 13 sty 2019, 13:53

Budynek D ma juz okna?

Wg, opisu budynek C i D ma miec ten sam standard okien:

"stolarka okienna – PVC z okleiną zewnętrzną, okna wyposażone w nawiewniki, profil 5-komorowy, szyby zespolone od parteru do 7 kondygnacji U=1,3 W/m2K, 8 kondygnacja U=1,1 W/m2K bezołowiowe"

Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: Gosc123 » 13 sty 2019, 20:35

Pierwsze pietra już mają, polecam tę stronę, najnowsze zdjęcia: investmap.pl/inwestycja/krakow-dabska-street,8217.html

Tak, na stronie budynek D ma ten same okna, być może Pani Monika ma jakieś dodatkowe informacje w tym temacie.


Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: Gosc123 » 18 sty 2019, 10:05

Jeśli chodzi o garaż, to na stronie jest

"ściany w garażach betonowe, nie malowane, posadzka przemysłowa betonowa, powierzchniowo utwardzona z oznaczeniem miejsc postojowych"

więc chyba te potworki zostaną jak na zdjęciu...

czyzy
Posty: 219
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: czyzy » 18 sty 2019, 22:26

Ta skrzynka na listy na zewnątrz, to jednak jest jakiś skandal. W dużo tańszych inwestycjach, jakoś projektanci mogli zaplanować skrzynki w klatce,wbudowane w ścianę, nawet powieszone na ścianie, ale jednak mogli, a tu proszę. Ciekawe co by było, gdyby przyszła jakaś wielka ulewa z wiatrem, nie zaleje naszych listów?



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości