Sterowanie szlabanem wjazdowym na osiedle - Dąbska Street Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Sterowanie szlabanem wjazdowym na osiedle - Dąbska Street Kraków

Postautor: OSFP » 23 sty 2019, 14:26

Abstrahujac od tego czy powstanie ogrodzenie osiedla, i jakie sa jego plusy i minusy, mysle ze wszyscy (lacznie z deweloprem) zgodzimy sie, ze szlaban przy wjezdzie na osiedle to jest must have.

Zakladam ze taki powstanie w najblizszym czasie. Czy ktos z was dopytywal sie czym bedzie on otwierany? Jakis zwykly pilot czy inna technologia?

Jezeli zew. miejsca postojowe beda ogolnodostepne, a takie byc poiwnny, to rozumiem ze beda mogli z nich skorzystac ludzie odwiedzajacy mieszkancow. Czy ktos sie interesowal, jak takim ludziom otworzyc szlaban? Instalacja wideodomofonowa instalowana bedzie przy wejsciu do klatek, z tego co sie orientuje. Nie wiem, czy przy szlabanie bedzie jakas dodatkowa jednostka.


Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: Sterowanie szlabanem wjazdowym na osiedle - Dąbska Street Kraków

Postautor: Gosc123 » 23 sty 2019, 14:42

Ja całkiem niedawno pytałem i każdy mieszkaniec dostanie pilota plus stróż może otwierać gościom. Odpowiedzi na resztę pytań nie znam. Nie wiem jak u Was, ale u mnie wideodomofonu nie ma w mieszkaniu? Widziałem jedynie kamerkę przy domofonie, ale w mieszkaniu zwykła słuchawka...

rafiozo
Posty: 72
Rejestracja: 02 kwie 2017, 0:25

Re: Sterowanie szlabanem wjazdowym na osiedle - Dąbska Street Kraków

Postautor: rafiozo » 23 sty 2019, 14:47

U mnie też była tylko słuchawka.


Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: Sterowanie szlabanem wjazdowym na osiedle - Dąbska Street Kraków

Postautor: Gosc123 » 23 sty 2019, 14:53

Szybkie zerknięcie na stronę i sam sobie odpowiadam ;)

"instalacja domofonowa cyfrowa z opcją wideo (dostosowana do montażu wideo domofonów)"

czyli każdy sobie może dokupić

OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Re: Sterowanie szlabanem wjazdowym na osiedle - Dąbska Street Kraków

Postautor: OSFP » 23 sty 2019, 14:57

Tak, Dasta seryjnie ma montowac zwykly domofon, a jezeli ktos ma ochote (i $$) to moze sobie zmienic na wideodomofon

Czyli generalnie stroz bedzie od otwierania bramy i rozwiazywania sudoku, jezeli nie bedzie tego ogrodzenia :) ciekawa koncepcja, acz dziwna, mysle ze mozliwosc otworzenia szlabanu z poziomu mieszkania bylaby wskazana

NKA
Posty: 38
Rejestracja: 27 lip 2018, 15:49

Re: Sterowanie szlabanem wjazdowym na osiedle - Dąbska Street Kraków

Postautor: NKA » 23 sty 2019, 15:19

Pilot od bramy garazowej ma otwierac brame. z mieszkania nie ma opcji otwierania czyli jak przyjedzie gość albo budzi stróża albo latamy z pilotem :roll:

OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Re: Sterowanie szlabanem wjazdowym na osiedle - Dąbska Street Kraków

Postautor: OSFP » 23 sty 2019, 15:49

NKA pisze:Pilot od bramy garazowej ma otwierac brame. z mieszkania nie ma opcji otwierania czyli jak przyjedzie gość albo budzi stróża albo latamy z pilotem :roll:

Tak zwany manualny system otwierania, za jedyne 8K miesiecznie :D ciekawe swoja droga od kiedy ow stroz ma sie pojawic.

Troszke chyba braklo logistyki przy wymyslaniu tego fragmentu inwestycji

sami_10
Posty: 34
Rejestracja: 10 sty 2017, 18:43

Re: Sterowanie szlabanem wjazdowym na osiedle - Dąbska Street Kraków

Postautor: sami_10 » 23 sty 2019, 16:18

Znajomy ma szlaban otwierany poprzez zadzwonienie pod specjalny numer. Fajne jako dodatkowa opcja.. Można byłoby otwierać szlaban z mieszkania.

Wydaje mi się, że brama, szlaban powinna mieć sterownik który otwiera automatycznie bramę na sygnały służb pogotowia, straży, policji.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2019, 12:40 przez sami_10, łącznie zmieniany 1 raz.


koko123
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2019, 19:32

Re: Sterowanie szlabanem wjazdowym na osiedle - Dąbska Street Kraków

Postautor: koko123 » 23 sty 2019, 20:44

Ale dlaczego pilot do szlabanu ! Ja mam na osiedlu szlaban otwierany na kartę, którą się umieszcza w samochodzie i wystarczy podjechać do szlabanu i sam się otworzy bez konieczności wciskania guzika. To jest nie tylko zdecydowanie wygodniejsze ale też szybsze. Mam nadzieję, że deweloper ma tego świadomość.
Brak wideofonów w sytuacji kiedy jest kamerka przy drzwiach to kolejna porażka dewelopera.

OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Re: Sterowanie szlabanem wjazdowym na osiedle - Dąbska Street Kraków

Postautor: OSFP » 23 sty 2019, 21:39

Dopoki szlaban nie jest zalozony mozna sprobowac wywrzec presje na deweloperze, aby nie cial kosztow gdzie sie da i moze zastosowal technologie nowsza niz pilot. Na pewno da sie to zrobic rozsadniej, i tak, aby mozna jednak bylo sterowac brama bez koniecznosci wychodzenia z domu aby kogos wpuscic na osiedle.

Nisetety/stety glowny ciezar w tych sprawach spoczywa na mieszkancach budynku C jako pionierach



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości