Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
marchewa_89
Posty: 17
Rejestracja: 25 sty 2019, 13:03

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: marchewa_89 » 25 sty 2019, 13:17

Witam wszystkich serdecznie, pozwolę sobie zadać kilka pytań których nie zauważyłem przeglądając wcześniejsze posty, być może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć.

Wolne są wszystkie mieszkania "od lewej strony w każdym bloku". wywnioskowałem, że jest to spowodowane obecnością windy za ścianą. Czy praca windy faktycznie jest mocno odczuwalna?
Wiecie jak wygląda negocjacja ceny u tego dewelopera? Czy w ogóle taka jest możliwa?
Kolejne pytanie brzmi: Czy ktoś wie jak wygląda sprawa zagospodarowania ogródka na parterze? Co mam na myśli? Kupuję mieszkanie na parterze, jest ogródek, mieszkanie znajduje się od strony drogi wjazdowej na osiedle. Na wizualizacji widzę, że ogrodzenie ma może metr wysokości. Czy deweloper może robić problem z posadzeniem krzewów (np. tuja około 1,5 m. wysokości) wzdłuż tego ogrodzenia?
Przez telefon dowiedzieliśmy się z żoną, że płaci się u nich ratami. Nie ukrywam, że zawsze myślałem iż płatności dokonuje się przy odbiorze mieszkania. Jest to normalne w obecnych czasach czy faktycznie płatność ratalna jest "ewenementem"?


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: kwk » 25 sty 2019, 14:28

marchewa_89 pisze:Wolne są wszystkie mieszkania "od lewej strony w każdym bloku". wywnioskowałem, że jest to spowodowane obecnością windy za ścianą. Czy praca windy faktycznie jest mocno odczuwalna?


To zależy od windy, ścian. No słychać, ale to nie jest jakiś łomot. Z drugiej strony jazda windą jest krótsza niż wchodzenie po schodach klatką, więc potencjalne dźwięki od przybyszów będą krótsze za drzwiami. Zależy też od liczby mieszkań - inna jest częstotliwość jazdy windy gdy jest 10 mieszkań a inna gdy 40.

marchewa_89 pisze:Kolejne pytanie brzmi: Czy ktoś wie jak wygląda sprawa zagospodarowania ogródka na parterze? Co mam na myśli? Kupuję mieszkanie na parterze, jest ogródek, mieszkanie znajduje się od strony drogi wjazdowej na osiedle. Na wizualizacji widzę, że ogrodzenie ma może metr wysokości. Czy deweloper może robić problem z posadzeniem krzewów (np. tuja około 1,5 m. wysokości) wzdłuż tego ogrodzenia?


Może to być określone, warto zapytać. Np. pod ogródkiem może być parking, który ogranicza warstwę ziemi i to co możesz tam posadzić. Dodatkowo mogą być ograniczenia estetyczne. Pamiętaj, że najczęściej taki ogródek to jest część wspólna wg prawa i w sumie możesz ją jedynie użytkować na wyłączność.

marchewa_89 pisze:Przez telefon dowiedzieliśmy się z żoną, że płaci się u nich ratami. Nie ukrywam, że zawsze myślałem iż płatności dokonuje się przy odbiorze mieszkania. Jest to normalne w obecnych czasach czy faktycznie płatność ratalna jest "ewenementem"?

Tak, normalne są transze, porównaj w innych inwestycjach.

marchewa_89
Posty: 17
Rejestracja: 25 sty 2019, 13:03

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: marchewa_89 » 25 sty 2019, 14:54

Dzięki za odpowiedź. Może moje pytania są dla wielu osób bardzo oczywiste i "amatorskie", ale ostatni raz kupowaliśmy mieszkanie z żoną już jakiś czas temu i od tej pory w ogóle nie śledziłem rynku nieruchomości, jestem całkowicie wyłączony i odświeżam wiedzę.


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: mac_kow » 25 sty 2019, 20:58

marchewa_89 pisze:Wolne są wszystkie mieszkania "od lewej strony w każdym bloku". wywnioskowałem, że jest to spowodowane obecnością windy za ścianą. Czy praca windy faktycznie jest mocno odczuwalna?
Wiecie jak wygląda negocjacja ceny u tego dewelopera? Czy w ogóle taka jest możliwa?

Niekoniecznie wolne są tylko te przy windzie.
Przynajmniej jeśli mowa o 4-pokojowych. Jeśli już, to bardziej ludzie patrzyli na ekspozycję, ale w kontekście tego, jak docelowo ma wyglądać to osiedle, to chyba w ogóle etap pierwszy nie nadaje się na "widokowe" mieszkania.

Straszna szkoda, że tak zaprzepaścili potencjał tego miejsca, bo lokalizacja w kategorii: rodzinnie/nie-centrum jest pierwszorzędna. Brak komórek lokatorskich, brak wygodnych balkonów, brak jakiegokolwiek sensownego planu na urządzenie terenu (skwerek, plac zabaw, ogrodzenie).

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: pozdro » 26 sty 2019, 10:54

Lokalizacja dla rodzin z dzieciakami wydaje się fajna. Tylko pytanie jakie są ceny, czy nie czasami takie jak bliżej centrum. Bo jak mają kosztować 500zł/m2 mniej niż np. na Lema, Czyżynach lub Ruczaju to pytanie czy warto. Jeżeli są bliżej 6000zł/m2 to warte uwagi, jak bliżej 7500zł/m2 to już nie wiem czy Fredry lub inne lokalizacje nie są bardziej interesujące. Wszystko kwestią cena/jakość.

ja55
Posty: 28
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:32

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: ja55 » 27 sty 2019, 16:35

rowery.zikit.pl/wp-content/uploads/2018/02/Sytuacja-1.pdf

Znalazłam plan osiedla i drogi. Tych bloków będzie naprawdę dużo..

ja55
Posty: 28
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:32

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: ja55 » 27 sty 2019, 16:35

Dajcie znać po jakiej cenie wy kupiliście mieszkanie.

Jackiewicz
Posty: 14
Rejestracja: 21 cze 2016, 10:06

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Jackiewicz » 28 sty 2019, 8:36

rowery.zikit.pl/wp-content/uploa ... acja-1.pdf
ten plan jest nieaktualny, podobno deweloper ma już inną wizję - mają być jakieś usługi, w miejscu jednego z bloków będzie plac zabaw

Ja kupiłem 4-pokojowe po 6350/m


ja55
Posty: 28
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:32

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: ja55 » 28 sty 2019, 11:27

Jackiewicz pisze:http://rowery.zikit.pl/wp-content/uploa ... acja-1.pdf
ten plan jest nieaktualny, podobno deweloper ma już inną wizję - mają być jakieś usługi, w miejscu jednego z bloków będzie plac zabaw

Ja kupiłem 4-pokojowe po 6350/m


Link nie działa, możesz przesłać raz jeszcze? Czy teren po drugiej stronie drogi też należy do dewelopera?

MrPerfect
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:28

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: MrPerfect » 28 sty 2019, 11:37

@ja55 ten link to ten sam, który Ty zamieściłeś (użytkownik wyżej cytował prawdopodobnie Twój post)

Obrazek



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 55 gości