Wymiana wkładki w drzwiach / jak wymienić wkładkę w drzwiach - Nowa 5 Dzielnica

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Nowa 5 Dzielnica, za którą odpowiada deweloper Centrum Nowoczesnych Technologii. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
mike80
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2018, 8:21

Wymiana wkładki w drzwiach / jak wymienić wkładkę w drzwiach - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: mike80 » 02 gru 2018, 8:28

Witajcie

Czy ktoś już próbował wymienić wkładkę w drzwiach? Normalnie to się odkręca tylko jedną śrubkę przy otwartych drzwiach natomiast w naszych drzwiach Dierre jest to jakoś inaczej i bardziej skomplikowanie (lekko odkręciłem listwę która idzie wokół drzwi i dalej nie było dostępu do śrubki mocującej wkładkę).

Ktoś już to robił samodzielnie i może pokrótce napisać co należy zrobić?
Ewentualnie koszt zrobienia tego przez Dierre?

Pozdrawiam


lucashunter10
Posty: 46
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:06

Re: Wymiana wkładki w drzwiach / jak wymienić wkładkę w drzwiach - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: lucashunter10 » 02 gru 2018, 10:04

Zdejmujesz oslone metalowa od srodka drzwi wokol dziurki na klucz - powinna zejsc lekko, jest na wcisk. Nastepnie jest tam plytka metalowa mocowana na 2 sruby imbusowe. Jak je odkrecisz to zamek bedzie wychodzil normalnie. Wiadomo, trzeba go odblokowac kluczem. Potem przekrecasz plytke i taka blokade metalowa na nowy zamek i odwracasz kolejnosc.

Instrukcja z yt:
youtu.be/x76Iylk098U

mike80
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2018, 8:21

Re: Wymiana wkładki w drzwiach / jak wymienić wkładkę w drzwiach - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: mike80 » 07 gru 2018, 10:53

Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie jest dokładnie tak jak opisałeś i na filmie. Zasugerowałem sie długą śrubą która była w zestawie z wkładką i szukałem jak ją wkręcić :)

Przy okazji - czy też Wam został od wewnatrz "szpikulec"? Nie dostałem żadnej gałki w zestawie z wkładką. Dostaliście coś czy też dokupowaliście (jeśli tak to jest jakiś standard?).

Pozdrawiam


rmcc
Posty: 43
Rejestracja: 09 mar 2018, 14:12

Re: Wymiana wkładki w drzwiach / jak wymienić wkładkę w drzwiach - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: rmcc » 07 gru 2018, 12:16

Ja dostałem jakąś gałkę, może do tego.

lucashunter10
Posty: 46
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:06

Re: Wymiana wkładki w drzwiach / jak wymienić wkładkę w drzwiach - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: lucashunter10 » 07 gru 2018, 12:46

Też nie dostałem gałki bo zapomnieli wydać. Musisz iśc do biura i się upomnieć ;)

bbvp
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2018, 11:11

Re: Wymiana wkładki w drzwiach / jak wymienić wkładkę w drzwiach - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: bbvp » 14 gru 2018, 20:43

Dziś dostałem info od Pana Habasa, że gałki będą i pytać po weekendzie ... bałem się zapytać po którym. Z biura można również uzyskać info, że nie ma żadnych gałek ... ale to chyba już wszyscy przywykli do takich akcji... :lol:

Szablon
Posty: 17
Rejestracja: 01 paź 2018, 21:15

Re: Wymiana wkładki w drzwiach / jak wymienić wkładkę w drzwiach - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: Szablon » 02 lut 2019, 17:10

lucashunter10 pisze:Zdejmujesz oslone metalowa od srodka drzwi wokol dziurki na klucz - powinna zejsc lekko, jest na wcisk. Nastepnie jest tam plytka metalowa mocowana na 2 sruby imbusowe. Jak je odkrecisz to zamek bedzie wychodzil normalnie. Wiadomo, trzeba go odblokowac kluczem. Potem przekrecasz plytke i taka blokade metalowa na nowy zamek i odwracasz kolejnosc.

Instrukcja z yt:
youtu.be/x76Iylk098U

O jakim zamku mówimy? Dolnym czy górnym? Czy wkładkę na drugi zamek mamy sobie kupić sami?

misio112
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2019, 20:04

Re: Wymiana wkładki w drzwiach / jak wymienić wkładkę w drzwiach - Nowa 5 Dzielnica

Postautor: misio112 » 02 lut 2019, 21:44

Wymieniamy dolny z gałką górnego nie ruszamy.



Wróć do „Nowa 5 Dzielnica Kraków od CNT - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości