Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
MrPerfect
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:28

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: MrPerfect » 14 mar 2019, 11:08

Miejsc w garażu jest tyle co mieszkań (Może jedno lub dwa więcej)


Maria
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:04

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Maria » 14 mar 2019, 15:44

Mieszkań jest 59 a miejsc w garażu podziemnym 67. Mnie martwi że przed budynkiem będą tylko 3 miejsca dla gości. To bardzo malo. Miało być więcej ale deweloper musiał zmienić zagospodarowanie terenu wokół inwestycji.

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: mac_kow » 14 mar 2019, 22:49

Spokojnie... można wymienić wiele wad tej inwestycji, ale akurat brak komfortu parkowania tzw. gości nie jest jedną z nich.
Obawa o to, że w takim miejscu "nie będzie gdzie zaparkować" to objaw ciężkiej samochodozy!

Przede wszystkim jest P+R, oprócz tego ciągle jakieś miejsca wzdłuż Barbary.
Jak nie to, to kłania się ulica Heleny albo nawet parking pod Kauflandem. Zawsze też można stanąć na chodniku przy ogrodzeniach przy Korepty. No tylko od tych 200m to oj jak nóżki bolą ;)

A w ogóle każdy, kto rozważa Willę, niech spojrzy też na Start City etap 3. Warto rozważyć za i przeciw obydwu inwestycji.


Maria
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:04

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Maria » 15 mar 2019, 7:29

Osobiście zdecydowanie widzę więcej plusów Willi niż Start City. Poczynając od kwesti kluczowej dla mnie czyli komórek lokatorskich (w Start brak ), większej kameralności inwestycji ( w wilii jest o 59 mieszkań, przy Republiki 171), kończąc na kwestiach wizualnych budynku i metrażu mieszkania którego szukałam (ok 65 m). Natomiast jeśli ktoś szuka mieszkania pod wynajem to Start jest zdecydowanie lepszym wyborem. Wiem, że w poprzednich etapach Start bardzo dużo mieszkań jest wynajmowanych więc rotacja mieszkańców z pewnością jest spora co dla mnie też jest minusem. Oczywiście moje pozytywy dla kogoś innego mogą być minusami inwestycji ;)

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: mac_kow » 15 mar 2019, 9:12

Maria pisze:Osobiście zdecydowanie widzę więcej plusów Willi niż Start City. Poczynając od kwesti kluczowej dla mnie czyli komórek lokatorskich (w Start brak ),


Reszta to kwestia gustu i potrzeb- konkretnego metrażu faktycznie nie przeskoczysz- ale komórki w Start City 3 etap oczywiście są i to w sporych ilościach- głównie półpiętra, ale też poziom pięter w niektórych klatkach:
start.com.pl/inwestycja/wyszukiwarka/16295/mieszkania?a[inwestycja]=16295&a[typ]=3&a[cena_od]=9000&a[cena_do]=12000&a[powierzchnia_od]=&a[powierzchnia_do]=&a[typ_komorki]=-Dowolny-&a[pokoje_1]=1&a[pokoje_2]=1&a[pokoje_3]=1&a[pietra_od]=1&a[pietra_do]=10&a[kierunki]=0&a[cechy_lokalu]=0&a[gotowe]=0&a[sortowanie]=1

Gdyby link się nie otwierał, to znajdziesz to łatwo na stronie Startu- tak jak ja. Akurat kolega zarezerwował tam jedno z największych mieszkań, więc znam lekko temat.

Co do "kamerlaności", to ja zawsze mam problem ze zrozumieniem tego, czemu kameralność deifniuje się głównie wielkością budynku / liczbą mieszkań, a nie usytuowaniem, rozkładem w przestrzeni, ekspozycją.
W "Willi" kameralność będzie się dzielić z sąsiadami z Proinsu, których ściany będą od 16 do 25m od Twoich. Zależnie od tego, na jaką ekspozycję mieszkania trafiłaś, to możesz mieć jeszcze mniej do najbliższej ściany.

Kisiel25
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2019, 8:05

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Kisiel25 » 15 mar 2019, 12:11

mac_kow pisze:Spokojnie... można wymienić wiele wad tej inwestycji, ale akurat brak komfortu parkowania tzw. gości nie jest jedną z nich.
Obawa o to, że w takim miejscu "nie będzie gdzie zaparkować" to objaw ciężkiej samochodozy!

Przede wszystkim jest P+R, oprócz tego ciągle jakieś miejsca wzdłuż Barbary.
Jak nie to, to kłania się ulica Heleny albo nawet parking pod Kauflandem. Zawsze też można stanąć na chodniku przy ogrodzeniach przy Korepty. No tylko od tych 200m to oj jak nóżki bolą ;)

A w ogóle każdy, kto rozważa Willę, niech spojrzy też na Start City etap 3. Warto rozważyć za i przeciw obydwu inwestycji.


Pan wybaczy ale P+R został wybudowany chyba do innych celów :) Na Heleny i Barbary radził bym nie ryzykować - sprawdzałem okolice ostatnio i większość ludzi którzy tam mieszkają mają identyfikatory parkingowe, są znaki z zakazami parkowania i postoju :) wniosek ? Mandat, jeśli chodzi o Korepty to nie wiem gdzie tam samochód Pan zostawi ... Na chodniku ?.
Uważam że każdy kupując mieszkanie w tej inwestycji również powinien kupić miejsce garażowe jeśli posiada samochód. Inaczej miejsca dla gości będą wiecznie zajęte przez mieszkańców którzy właśnie nie kupią miejsca postojowego w garażu.

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: mac_kow » 15 mar 2019, 13:18

Kisiel25 pisze:Pan wybaczy ale P+R został wybudowany chyba do innych celów :) Na Heleny i Barbary radził bym nie ryzykować - sprawdzałem okolice ostatnio i większość ludzi którzy tam mieszkają mają identyfikatory parkingowe, są znaki z zakazami parkowania i postoju :) wniosek ? Mandat, jeśli chodzi o Korepty to nie wiem gdzie tam samochód Pan zostawi ... Na chodniku ?.

Z P+R można korzystać zgodnie z regulaminem- np. na podstawie np. posiadania biletu miesięcznego. Niezależnie od tego, parking jest permanentnie pusty, zwłaszcza weekendami. Nie miałbym żadnych skrupułów, aby z niego korzystać w celu odwiedzin na pobliskim osiedlu. Parking powstał z podatków w końcu.

Heleny i Barbary- fragmenty wzdłuż jezdni a nie przy blokach są wciąż ogólnodostępne- tam, gdzie nie ma zakazu.
Korepty- tak, na chodniku. Zakazu nie ma, zatem w ramach obowiązujących przepisów.

Mówimy o parkingu "dla gości", więc naprawdę nie widzę kłopotu. Cała okolica obfituje w przeróżne miejsca parkingowe- tyle, że faktycznie nie "pod nosem" a do kilkuset metrów. To jedyne utrudnienie.

Uważam że każdy kupując mieszkanie w tej inwestycji również powinien kupić miejsce garażowe jeśli posiada samochód. Inaczej miejsca dla gości będą wiecznie zajęte przez mieszkańców którzy właśnie nie kupią miejsca postojowego w garażu.

Tego możecie być wręcz pewni- zwłaszcza przy trzech miejscach "ogólnodostępnych". I tu znowu wygrywa Start City- swoją drogą. A np. cudowne Osiedle Telimeny miejsc ogólnodostępnych nie przewidziało wcale. Ale nawet tam można wzdłuż Telimeny lub pod Lidlem zaparkować.

Maria
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2018, 11:04

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Maria » 22 mar 2019, 7:34

Czy ktoś z Państwa ma informacje kto będzie wykonawcą inwestycji oraz zna terminy umów deweloperskich?


maestro
Posty: 14
Rejestracja: 22 mar 2019, 9:19

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: maestro » 22 mar 2019, 9:40

mac_kow pisze:Z P+R można korzystać zgodnie z regulaminem- np. na podstawie np. posiadania biletu miesięcznego. Niezależnie od tego, parking jest permanentnie pusty, zwłaszcza weekendami. Nie miałbym żadnych skrupułów, aby z niego korzystać w celu odwiedzin na pobliskim osiedlu. Parking powstał z podatków w końcu.

Z samej nazwy można wywnioskować do czego służy parking P+R, ale jak widać w Krakowie wiele osób ma z tym problem a potem się dziwić, że jest tyle samochodów w centrum skoro mieszkańcy osiedli okupują te parkingi. Notabene nie wiem skąd informacja, że parking jest permanentnie pusty. Polecam próbować wjechać tam od poniedziałku do piątku. Już po godzinie 8-9 ciężko znaleźć choć jedno wolne miejsce.

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: mac_kow » 22 mar 2019, 20:01

maestro pisze:Z samej nazwy można wywnioskować do czego służy parking P+R, ale jak widać w Krakowie wiele osób ma z tym problem a potem się dziwić, że jest tyle samochodów w centrum skoro mieszkańcy osiedli okupują te parkingi.

Wyżyny demagogii osiągnięte, ale spokojnie- szczyt zaraz przed Tobą. No, napisz śmiało, że głównym problemem komunikacyjnym miasta są zapełnione przez mieszkańców osiedli parkingi P+R ;)

Apeluję o minimum zdrowego rozsądku. Inwestycja de facto na skraju wsi, miejsca dookoła wszędzie pełno- zwłaszcza w kontekście, o którym mowa. Czyli parkowanie "gości", w domyśle raczej weekendy i wieczory. Oficjalnie oznaczony parking jest chociażby na prawym pasie ul. M. Ćwiklińskiej. Mnóswo miejsca. I co?

Jestem "gościnnie" na Bieżanowie raz w tygodniu. Różne dni, różne pory dnia. Nigdy w życiu nie miałem absolutnie żadnego kłopotu z gościnnym parkowaniem- a tym bardziej nie widziałem takiego kłopotu w tej okolicy. A na tym P+R opona mojego wozu nie postała.

Malkontentom nie dogodzisz; nawet cały szpaler wolnych miejsc przed inwestycją + obowiązek zakupu nawet dwóch miejsc postojowych w garażu nie gwarantuje niczego. Vide "Mieszkaj w Mieście".
Taka mała podpowiedź- nie każdemu zawsze chce się zjeżdżać pod ziemię, manewrować do swojego miejsca, czekać na bramę itd.

Plus, no naprawdę. O czym mówimy. Kraków 2019 i przy wszystkich kłopotach komunikacyjnych zżymamy się na parkingi.na.Bieżanowie. Please. Nauczcie się żyć.

Notabene nie wiem skąd informacja, że parking jest permanentnie pusty. Polecam próbować wjechać tam od poniedziałku do piątku. Już po godzinie 8-9 ciężko znaleźć choć jedno wolne miejsce.

I właśnie w poniedziałek o 9:00 rano odwiedzają Was goście. Zazdroszczę- ja wtedy jestem w pracy. ;)
Ostatnio zmieniony 23 mar 2019, 12:57 przez mac_kow, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: oli13 i 36 gości