Jak się mieszka na osiedlu Vista w Krakowie - opinie mieszkańców / lokalizacja / jakość / mieszkania

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Vista za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
ataman
Posty: 25
Rejestracja: 15 lip 2018, 15:40

Jak się mieszka na osiedlu Vista w Krakowie - opinie mieszkańców / lokalizacja / jakość / mieszkania

Postautor: ataman » 24 gru 2018, 12:39

Chyba już można z perspektywy czasu spojrzeć na osiedle Vista zbudowane w Krakowie przez dewelopera Lokum i podzielić się opiniami na temat tego projektu. Kupilibyście jeszcze raz mieszkanie w tej lokalizacji od tej firmy, dobrze się Wam mieszka? Jakie widzicie największe wady i zalety z perspektywy czasu, bo było ich sporo roztrząsanych na forum, ale teraz chyba życie już to zweryfikowało. Jak to wygląda w Waszym przypadku? Np. sporo osób miało wątpliwości związane z pobliską zajezdnią autobusową, jeżeli o mnie chodzi, to nie odczuwam żadnych uciążliwości z nią związanych. Co jeszcze poza tym?


muka
Posty: 29
Rejestracja: 23 sie 2018, 15:52

Re: Jak się mieszka na osiedlu Vista w Krakowie - opinie mieszkańców / lokalizacja / jakość / mieszkania

Postautor: muka » 15 mar 2019, 14:10

ataman pisze:Chyba już można z perspektywy czasu spojrzeć na osiedle Vista zbudowane w Krakowie przez dewelopera Lokum i podzielić się opiniami na temat tego projektu. Kupilibyście jeszcze raz mieszkanie w tej lokalizacji od tej firmy, dobrze się Wam mieszka? Jakie widzicie największe wady i zalety z perspektywy czasu, bo było ich sporo roztrząsanych na forum, ale teraz chyba życie już to zweryfikowało. Jak to wygląda w Waszym przypadku? Np. sporo osób miało wątpliwości związane z pobliską zajezdnią autobusową, jeżeli o mnie chodzi, to nie odczuwam żadnych uciążliwości z nią związanych. Co jeszcze poza tym?

Od tej firmy nigdy bym nie kupiła, bo standard obsługi klienta mają na poziomie PRL.
W tej lokalizacji? Nie wiem, czuję się jak na wsi, nie ma normalnego sklepu żeby można podejść na szybko z buta (Żabka się nie liczy).
Dalej brakuje mi tramwaju.
Zajezdni nie słychać.
Są problemy z wentylacją - klapka zwrotna stuka jak szalona przy wichurach, ogólnie cały mechanizm wentylacji jest skopany i mało wydajny (typowe przerzucenie problemów na mieszkańców, zrobimy jako-tako, wy się potem martwcie)
Mieszkańcy i/lub robotnicy nie szanują własnej wspólnej przestrzeni, niektóre trawniki wyglądają jak pobojowisko
Stawanie samochodami jak się podoba, wzdłuż drogi, na chodnikach (powód wiadomy - gdyby deweloper był uczciwy stosowałby się do wskaźnika miejsc parkingowych)

pencilnation
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2019, 17:29

Re: Jak się mieszka na osiedlu Vista w Krakowie - opinie mieszkańców / lokalizacja / jakość / mieszkania

Postautor: pencilnation » 15 mar 2019, 18:06

muka pisze:
ataman pisze:Chyba już można z perspektywy czasu spojrzeć na osiedle Vista zbudowane w Krakowie przez dewelopera Lokum i podzielić się opiniami na temat tego projektu. Kupilibyście jeszcze raz mieszkanie w tej lokalizacji od tej firmy, dobrze się Wam mieszka? Jakie widzicie największe wady i zalety z perspektywy czasu, bo było ich sporo roztrząsanych na forum, ale teraz chyba życie już to zweryfikowało. Jak to wygląda w Waszym przypadku? Np. sporo osób miało wątpliwości związane z pobliską zajezdnią autobusową, jeżeli o mnie chodzi, to nie odczuwam żadnych uciążliwości z nią związanych. Co jeszcze poza tym?

Od tej firmy nigdy bym nie kupiła, bo standard obsługi klienta mają na poziomie PRL.
W tej lokalizacji? Nie wiem, czuję się jak na wsi, nie ma normalnego sklepu żeby można podejść na szybko z buta (Żabka się nie liczy).
Dalej brakuje mi tramwaju.
Zajezdni nie słychać.
Są problemy z wentylacją - klapka zwrotna stuka jak szalona przy wichurach, ogólnie cały mechanizm wentylacji jest skopany i mało wydajny (typowe przerzucenie problemów na mieszkańców, zrobimy jako-tako, wy się potem martwcie)
Mieszkańcy i/lub robotnicy nie szanują własnej wspólnej przestrzeni, niektóre trawniki wyglądają jak pobojowisko
Stawanie samochodami jak się podoba, wzdłuż drogi, na chodnikach (powód wiadomy - gdyby deweloper był uczciwy stosowałby się do wskaźnika miejsc parkingowych)


Nie rozumię jednego po co było tu kupować mieszkanie jeśli ktoś się czuje jak na wsi?Teraz ciśnięcie na dewelopera na forum że lipa a miało być tak pięknie.Wszystkie problemy były wiadome na początku czyli problemy z miejscami do parkowania,lokalizacja.
Co do sklepów to do bonarki jest na nogach max 10min. spokojnym tempem,biedronka na kamieńskiego za castoramą też max 10min. także nie rozumie w czym problem.
Co do obsługi klienta to też przesadzone z tym PRL.Ja kiedy zgłaszałem trwało maksymalnie do tygodnia,wszystko zostało poprawione(naprwione,wymienione).Dla mnie to trochę gadanie bez sensu bo się myśli że się zapłaciło dużo pieniążków to teraz deweloper i zarządca mają być na już natychmiast.
Co do mieszkania na Viście to dla mnie jest w porządku zajezdni nie słychać bo nie mieszkam od głównej ulicy tylko z drugiej strony także cisza i spokój.
Same mieszkania są przestronne i ustawne,na wykonanie nie narzekałem.


muka
Posty: 29
Rejestracja: 23 sie 2018, 15:52

Re: Jak się mieszka na osiedlu Vista w Krakowie - opinie mieszkańców / lokalizacja / jakość / mieszkania

Postautor: muka » 15 mar 2019, 19:35

pencilnation pisze:Nie rozumię jednego po co było tu kupować mieszkanie jeśli ktoś się czuje jak na wsi?Teraz ciśnięcie na dewelopera na forum że lipa a miało być tak pięknie.Wszystkie problemy były wiadome na początku czyli problemy z miejscami do parkowania,lokalizacja.
Co do sklepów to do bonarki jest na nogach max 10min. spokojnym tempem,biedronka na kamieńskiego za castoramą też max 10min. także nie rozumie w czym problem.
Co do obsługi klienta to też przesadzone z tym PRL.Ja kiedy zgłaszałem trwało maksymalnie do tygodnia,wszystko zostało poprawione(naprwione,wymienione).Dla mnie to trochę gadanie bez sensu bo się myśli że się zapłaciło dużo pieniążków to teraz deweloper i zarządca mają być na już natychmiast.
Co do mieszkania na Viście to dla mnie jest w porządku zajezdni nie słychać bo nie mieszkam od głównej ulicy tylko z drugiej strony także cisza i spokój.
Same mieszkania są przestronne i ustawne,na wykonanie nie narzekałem.

Ja dobrze wiem co kupiłam i to, jak to będzie wyglądało, w porównaniu np. do innych, którzy wierzyli w bajki Lokum o możliwości kupienia parkingu w innym czasie. Wspaniale, że naprawa usterek trwała tydzień, zapewne to były całe 1 albo 2 rzeczy przy odbiorze mieszkania stwierdzając po tym opisie + znikomy lub zerowy kontakt z deweloperem w innych sprawach.

Póki co to ten wpis brzmi mi na bycie jakąś wtyczką Lokum (gdyby nie te błędy interpunkcyjne, gramatyczne i ortograficzne).

Jeśli się nie rozumie, że ktoś ma swoje zdanie i doświadczenia to warto odstawić internet. Można też opisać swoje odczucia i nie doczepiać się na siłę do nikogo.

pencilnation
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2019, 17:29

Re: Jak się mieszka na osiedlu Vista w Krakowie - opinie mieszkańców / lokalizacja / jakość / mieszkania

Postautor: pencilnation » 15 mar 2019, 20:06

Od tej firmy nigdy bym nie kupiła
muka pisze:
pencilnation pisze:Nie rozumię jednego po co było tu kupować mieszkanie jeśli ktoś się czuje jak na wsi?Teraz ciśnięcie na dewelopera na forum że lipa a miało być tak pięknie.Wszystkie problemy były wiadome na początku czyli problemy z miejscami do parkowania,lokalizacja.
Co do sklepów to do bonarki jest na nogach max 10min. spokojnym tempem,biedronka na kamieńskiego za castoramą też max 10min. także nie rozumie w czym problem.
Co do obsługi klienta to też przesadzone z tym PRL.Ja kiedy zgłaszałem trwało maksymalnie do tygodnia,wszystko zostało poprawione(naprwione,wymienione).Dla mnie to trochę gadanie bez sensu bo się myśli że się zapłaciło dużo pieniążków to teraz deweloper i zarządca mają być na już natychmiast.
Co do mieszkania na Viście to dla mnie jest w porządku zajezdni nie słychać bo nie mieszkam od głównej ulicy tylko z drugiej strony także cisza i spokój.
Same mieszkania są przestronne i ustawne,na wykonanie nie narzekałem.

Ja dobrze wiem co kupiłam i to, jak to będzie wyglądało, w porównaniu np. do innych, którzy wierzyli w bajki Lokum o możliwości kupienia parkingu w innym czasie. Wspaniale, że naprawa usterek trwała tydzień, zapewne to były całe 1 albo 2 rzeczy przy odbiorze mieszkania stwierdzając po tym opisie + znikomy lub zerowy kontakt z deweloperem w innych sprawach.

Póki co to ten wpis brzmi mi na bycie jakąś wtyczką Lokum (gdyby nie te błędy interpunkcyjne, gramatyczne i ortograficzne).

Jeśli się nie rozumie, że ktoś ma swoje zdanie i doświadczenia to warto odstawić internet. Można też opisać swoje odczucia i nie doczepiać się na siłę do nikogo.

Ja dobrze wiem co kupiłam i to, jak to będzie wyglądało -Od tej firmy nigdy bym nie kupiła? Chyba nie bardzo. ;)
Póki co to ten wpis brzmi mi na bycie jakąś wtyczką Lokum (gdyby nie te błędy interpunkcyjne, gramatyczne i ortograficzne).Tak ukryty agent ;)

józiek
Posty: 24
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:28

Re: Jak się mieszka na osiedlu Vista w Krakowie - opinie mieszkańców / lokalizacja / jakość / mieszkania

Postautor: józiek » 15 mar 2019, 22:27

pencilnation pisze:
Co do obsługi klienta to też przesadzone z tym PRL.Ja kiedy zgłaszałem trwało maksymalnie do tygodnia,wszystko zostało poprawione(naprwione,wymienione).Dla mnie to trochę gadanie bez sensu bo się myśli że się zapłaciło dużo pieniążków to teraz deweloper i zarządca mają być na już natychmiast.
Co do mieszkania na Viście to dla mnie jest w porządku zajezdni nie słychać bo nie mieszkam od głównej ulicy tylko z drugiej strony także cisza i spokój.
Same mieszkania są przestronne i ustawne,na wykonanie nie narzekałem.


No to musiałeś mieć dużo szczęścia lub jakieś wtyki. U mnie na analizie poprawek zgłoszonych przy odbiorze czekałem maksymalny dopuszczalny czas - 30dni, następnie po 2 tygodniach dopiero poprawili (i to nie wszystko, bo musiałem się przypominać z oknem dwukrotnie). Inna sprawa zgłoszona w listopadzie, do dzisiaj nie naprawiona. W okresie od grudnia do tego, co tydzień piszę maila odnośnie domofonów i dalej działa to w kratkę. Dużo ludzi na grupie z Facebooka ma/miało podobnie. Aktualnie straszne problemy z aktem i przepychaniem niezgodnych zapisów, ale to na inną dyskusję. Sam projekt rozbudowy osiedla prowadzi do zabetonowania i jedyna zieleń i przestrzeń to ta co jest teraz między budynkami.

Wiadomo, nie można też popadać w drugą stronę. Przynajmniej jest jakiś kontakt i coś tam działają i za to plus.

Odnośnie osiedla: Okolica całkiem przyjemna. Fontanna i ławeczki w centrum osiedla też na plus.
Z minusów to faktycznie brakuje takiego szybkiego sklepu pod ręką (bo Żabka ma złodziejskie ceny i tam nie chodzę), ale do 15 minut można dotrzeć do lidla/biedronk/auchna więc da się żyć. Oczywiście istnieją patologie z miejscami postojowymi jak w całym Krakowie. Nie wiem jakim cudem deweloper dostał pozwolenie na budowę z taką mała liczbą parkingów. Ludzie parkują na chodniku przy wjeździe do osiedla, co zasłania widok przy wyjeździe i prowadzi do niebezpiecznych sytuacji i niszczą zieleń.

Komunikacja MPK też w miarę znośna. Chociaż mam nadzieje, że MPK się zreflektuje i doda jakąś nową linie bo na OS. Kurdwanów jeździ teraz dużo ludzi i ciężko czasami na linii Mateczny -> Bonarka -> Zajezdnia.

Odnośnie mieszkania. Przestronne i wysokie co powoduje, że odczucia są całkiem fajne.
Potwierdzam problem z wentylacją i tłuczeniem.

pencilnation
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2019, 17:29

Re: Jak się mieszka na osiedlu Vista w Krakowie - opinie mieszkańców / lokalizacja / jakość / mieszkania

Postautor: pencilnation » 15 mar 2019, 23:40

józiek pisze:
pencilnation pisze:
Co do obsługi klienta to też przesadzone z tym PRL.Ja kiedy zgłaszałem trwało maksymalnie do tygodnia,wszystko zostało poprawione(naprwione,wymienione).Dla mnie to trochę gadanie bez sensu bo się myśli że się zapłaciło dużo pieniążków to teraz deweloper i zarządca mają być na już natychmiast.
Co do mieszkania na Viście to dla mnie jest w porządku zajezdni nie słychać bo nie mieszkam od głównej ulicy tylko z drugiej strony także cisza i spokój.
Same mieszkania są przestronne i ustawne,na wykonanie nie narzekałem.


No to musiałeś mieć dużo szczęścia lub jakieś wtyki. U mnie na analizie poprawek zgłoszonych przy odbiorze czekałem maksymalny dopuszczalny czas - 30dni, następnie po 2 tygodniach dopiero poprawili (i to nie wszystko, bo musiałem się przypominać z oknem dwukrotnie). Inna sprawa zgłoszona w listopadzie, do dzisiaj nie naprawiona. W okresie od grudnia do tego, co tydzień piszę maila odnośnie domofonów i dalej działa to w kratkę. Dużo ludzi na grupie z Facebooka ma/miało podobnie. Aktualnie straszne problemy z aktem i przepychaniem niezgodnych zapisów, ale to na inną dyskusję. Sam projekt rozbudowy osiedla prowadzi do zabetonowania i jedyna zieleń i przestrzeń to ta co jest teraz między budynkami.

Wiadomo, nie można też popadać w drugą stronę. Przynajmniej jest jakiś kontakt i coś tam działają i za to plus.

Odnośnie osiedla: Okolica całkiem przyjemna. Fontanna i ławeczki w centrum osiedla też na plus.
Z minusów to faktycznie brakuje takiego szybkiego sklepu pod ręką (bo Żabka ma złodziejskie ceny i tam nie chodzę), ale do 15 minut można dotrzeć do lidla/biedronk/auchna więc da się żyć. Oczywiście istnieją patologie z miejscami postojowymi jak w całym Krakowie. Nie wiem jakim cudem deweloper dostał pozwolenie na budowę z taką mała liczbą parkingów. Ludzie parkują na chodniku przy wjeździe do osiedla, co zasłania widok przy wyjeździe i prowadzi do niebezpiecznych sytuacji i niszczą zieleń.

Komunikacja MPK też w miarę znośna. Chociaż mam nadzieje, że MPK się zreflektuje i doda jakąś nową linie bo na OS. Kurdwanów jeździ teraz dużo ludzi i ciężko czasami na linii Mateczny -> Bonarka -> Zajezdnia.

Odnośnie mieszkania. Przestronne i wysokie co powoduje, że odczucia są całkiem fajne.
Potwierdzam problem z wentylacją i tłuczeniem.

Nie mam żadnych wtyk,piszę jak ja miałem może rzeczywiście szczęście.Też miałem porysowane okna w drzwiach i oknach ale zrobili zanim weszła ekipa wykończeniowa.Z tego co czytałem na innych budowach to tutaj o niebo lepiej.U mnie z domofonem się nic nie dzieje i działa ale z 2 strony nie wiem co u Ciebie się dzieje.Prawda jest taka że deweloper mówi żeby załatwiać przez AZ,a AZ zwala wine na dewelopera że ten go blokuję.
Co do wentylacji u mnie strasznie było słychać powietrze i łopotanie w łazience zgłosiłem do AZ,tam mi powiedzieli że ekipy wykończeniowe ściągają kratki wentylacyjne zamiast je zasłonić i wtedy silniki od wentylacji na dachu non stop działają na 100% i dlatego tak się dzieje. Mówili że jeśli będzie to trwało dłużej niż tydzień wtedy się tym zajmą. Obok w mieszkaniu było wykończenie wtedy,kiedy skończyli wszystko wróciło do normy. Jeszcze w oknach są te wywietrzniki które muszą być otwarte żeby cała wentylacja działała.
Deweloper dostał pozwolenie na budowę bo wybudują całość to miejsca będą w odpowiedniej liczbie,a że na razie jest ile jest to się nie zgadza.Taka polityka i nic z tym się nie da zrobić.Teraz jedynie jako wspólnota możemy od zarządcy czyli AZ złożyć wniosek o utworzenie dodatkowych miejsc do parkowania.
Także jak pisałem wcześniej że każdy z Nas wiedział co kupuje w jakiej lokalizacji i z jakimi problemami się to będzie wiązać.A pisanie za kogoś to nie jest własne zdanie tylko kręcenie gówno burzy.

Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: Jak się mieszka na osiedlu Vista w Krakowie - opinie mieszkańców / lokalizacja / jakość / mieszkania

Postautor: Xaron » 25 mar 2019, 13:37

O osiedlu się nie wypowiem bo jestem z 'Siesty', ale mogę potwierdzić że kontakt z deweloperem jest jak z PRL'u. Zero poszanowania dla klientów po podpisaniu umowy deweloperskiej.


tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Jak się mieszka na osiedlu Vista w Krakowie - opinie mieszkańców / lokalizacja / jakość / mieszkania

Postautor: tiger76 » 30 lip 2019, 18:58

muka pisze:W tej lokalizacji? Nie wiem, czuję się jak na wsi, nie ma normalnego sklepu żeby można podejść na szybko z buta (Żabka się nie liczy).


trzeba było kupić sobie mieszkanie z wyjściem na wejście do galerii handlowej, np. przy ulicy Masarskiej 8

Co do samej inwestycji to w życiu nie kupiłbym już mieszkania od Lokum Deweloper.

1. Na wstępie oszukali część ludzi, że będą mogli lada chwila kupić miejsca postojowe w kolejnym etapie. Etapu jak nie było tak nie ma i chyba szybko nie będzie. Ponoć w kolejnym etapie nie spełniali wymogu wskaźnika miejsc postojowych 1,0 (uchwała RMK). Więc jakim cudem chcieli sprzedać miejsca postojowe mieszkańcom z pierwszego etapu?

2. Podczas ulewnych dni doszło do zalania klatek schodowych, garaży. Deweloper szuka winnych. Do dzisiaj na klatkach są sznyty w ścianach, nie wiem czy to już tak zostanie ?

3. Furtka to niekończąca się historia, ciągle zepsuta i nie chodzi o wandalizm tylko o sposób jej wykonania. Jakiś idiota ją zaprojektował, a kolejny idiota zamontował w ten, a nie inny sposób.

4. Nie ma miesiąca żeby w którejś z klatek nie zepsuł się domofon, nie było problemów z domykaniem drzwi od bramy.

5. Wentylacja w wietrzne dni tłucze się jak powalona

6. Szerokość wjazdu jak do domku jednorodzinnego, brak miejsca dla kurierów czy na szybki wyładunek ciężkich rzeczy

7. Wiata śmietnikowa zlokalizowana blisko okien, współczuję osobom mieszkającym w pobliżu smrodu w letnie dni

8. Obsługa po sprzedaży dramat, totalna olewka, ważne że złapało się klienta i klient zapłacił, reszta ich nie interesuje

muka
Posty: 29
Rejestracja: 23 sie 2018, 15:52

Re: Jak się mieszka na osiedlu Vista w Krakowie - opinie mieszkańców / lokalizacja / jakość / mieszkania

Postautor: muka » 07 sie 2019, 11:36

tiger76 pisze:trzeba było kupić sobie mieszkanie z wyjściem na wejście do galerii handlowej, np. przy ulicy Masarskiej 8

Ty mi mówisz "trzeba było", a sam wygłaszasz gorzkie żale? Zastanów się nad sobą. Jak płaczesz teraz "to trzeba było" sobie kupić dom na wsi z szerokim wjazdem.



Wróć do „Vista Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości