Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Supernova Kraków (Lema 15), za którą odpowiada deweloper Cordia. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: pawel111 » 21 kwie 2019, 11:02

ixi pisze: ŚMIECH NA SALI ! Ludzie nie bądźmy baranami ! Trzeba uruchomić prawnika i sprawdzić co możemy z tym zrobić.


Właśnie - nie bądź baranem i się uspokój, rzadko kiedy tego typu inwestycje są kończone na czas. Progres budowy widać każdego dnia i poślizg np. 3 miesięczny nie jest problemem. Poczytaj umowę zanim zaczniesz się udzielać ze swoimi radami na forum, bo chyba Ci ostateczny termin umknął - jest jak wół wszystko w umowie do kiedy maksymalnie developer musi mieszkania oddać.

A co do odbiorów, znajomy, który kupił od Cordii ok 80-metrowe mieszkanie na Cystersów, polecił skorzystać z profesjonalnej firmy do odbiorów - u niego znaleziono ponad 20 problemów, w tym 2 grubego kalibru. Sam nigdy by tego nie zauważył. Oprócz poziomicy potrzebny jest dodatkowy sprzęt, nejlepiej laser do dokładnych pomiarów jak i miernik tzw. cugu w otworach wentylacyjnych - w celu sprawdzenia czy działa nam wentylacja, a jest to wentylacja grawitacyjna w przypadku tego developmentu (w blokach poniżej 5 pięter używa się grawitacyjnych wentylacji wg. obecnych standardów).


QraKRK
Posty: 14
Rejestracja: 09 kwie 2019, 20:41

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: QraKRK » 21 kwie 2019, 19:36

Poslizgi w terminarzu sa praktycznie zawsze. To nie jest problem. Problemem jest brak mozliwosci wejscia do nieruchomości na tak zaawansowanym etapie prac.
Nie bede snuł domysłów ale jestem przekonany ze wazne elementy projektu odbiegają od zamierzonego efektu i co jest najgorsze dowiemy sie o tych "zmianach" po tzw. Filipku. I juz nikt nic nie bedzie mógł zrobic...
Właścicielom którzy kupili pod inwestycję jest wszystko jedno ale ja np bede tam mieszkał i szlak mnie trafi jak zostane postawiony przed faktem dokonanym.

Carved
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2018, 10:28

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: Carved » 22 kwie 2019, 11:09

Jeśli tak rzeczywiście będzie, zrobimy im taką reklamę, że się nie pozbierają i nagłośnimy sprawę. To nie są najtańsze mieszkania i to już nie te czasy, że biznes prowadzi się oszukując ludzi a oni się na to będą w nieskończoność łapać.

pawel111 pisze:A co do odbiorów, znajomy, który kupił od Cordii ok 80-metrowe mieszkanie na Cystersów, polecił skorzystać z profesjonalnej firmy do odbiorów - u niego znaleziono ponad 20 problemów, w tym 2 grubego kalibru. Sam nigdy by tego nie zauważył. Oprócz poziomicy potrzebny jest dodatkowy sprzęt, nejlepiej laser do dokładnych pomiarów jak i miernik tzw. cugu w otworach wentylacyjnych - w celu sprawdzenia czy działa nam wentylacja, a jest to wentylacja grawitacyjna w przypadku tego developmentu (w blokach poniżej 5 pięter używa się grawitacyjnych wentylacji wg. obecnych standardów).

Podzielisz się z jakiej firmy skorzystał ? Żeby zaraz ktoś nie ocenzurował posta może być PW.


lotny
Posty: 63
Rejestracja: 28 wrz 2018, 0:08

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: lotny » 22 kwie 2019, 12:46

Oho, zaraz się zacznie spamowanie reklamami firm od odbiorów mieszkań, że to fachowiec polecony przez znajomych itp... jasssne :) Tymczasem na forum o przejmowaniu mieszkania od dewelopera napisano już bardzo dużo, np. tutaj. No i zawsze można pójść z kimś, kto wykończeniem będzie się zajmował, większość problematycznych rzeczy powinien wyłapać. No i jakby coś, to nie warto się bawić w jakieś badania termowizyjne o tej porze roku, bo skoro za oknem temperatura wysoka, to traci sens taka zabawa.

pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: pawel111 » 22 kwie 2019, 13:39

lotny pisze:Oho, zaraz się zacznie spamowanie reklamami firm od odbiorów mieszkań, że to fachowiec polecony przez znajomych itp... jasssne :) Tymczasem na forum o przejmowaniu mieszkania od dewelopera napisano już bardzo dużo, np. tutaj. No i zawsze można pójść z kimś, kto wykończeniem będzie się zajmował, większość problematycznych rzeczy powinien wyłapać. No i jakby coś, to nie warto się bawić w jakieś badania termowizyjne o tej porze roku, bo skoro za oknem temperatura wysoka, to traci sens taka zabawa.


Chyba troche odleciałeś, lotny. Nie mam zamiaru nikogo tu reklamować, po to jest google i oceny klientów, znajomych, itd. Nikt nikomu nie każe zatrudniać specjalisty - ja zatrudniłem nawet prawnika do analizy umowy deweloperskiej, o czym można poczytać w moich poprzednich postach na forum (ponieważ podzieliłem się jego uwagami - uwaga lotny - ZA DARMO, pro publico bono a kosztował mnie 500 zł), mam również zamiar skorzystać z firmy, która mojemu koledze odbierała technicznie mieszkanie z Cordii na Cystersów, a dowiedziałem się o tym, że z nich skorzystał nie od niego lecz z jego opinii i komentarza na google, dopiero wtedy odezwałem się do niego, żeby dopytać o szczegóły - a i do wykończenia mieszkania też mi polecił człowieka - i też nie polecę, bo będzie robił u mnie, a nie u kogoś z forum :) Także lotny troche refleksji zanim się udzielisz z bardzo użytecznym komentarzem w wątku, który założyłem do wymiany konkretnych uwag, które cokolwiek wnoszą dla naszej wspólnoty mieszkaniowej. Chcesz odbierać sam - odbieraj, chcesz wykańczać sam - wykańczaj, mogłeś również sam dom wybudować, jest jednak pewne ponadczasowe powiedzenie: szkłem nie da sie sobie d.. wytrzeć, czasem po prostu trzeba pare stówek zapłacić i nawet przy okazji się czegoś nauczyć. Do dentysty też lepiej iść zamiast sobie samemu wyrywać zęby.

ixi
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2019, 14:03

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: ixi » 23 kwie 2019, 11:32

pawel111
luzuj chłopie bo my tu się dzielimy spostrzeżeniami i chcemy robić dla dobra wspólnego więc daruj sobie (a dalej ugryzę się w język i zakoncze wywód)
tyle w temacie

Dag
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:00

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: Dag » 23 kwie 2019, 18:13

Witam,
Podzielcie się proszę informacjami na temat płatności za Umowę Notarialną. Po kogo stronie leży opłata i czy ewentualnie dają możliwość wyboru notariusza? Chyba że ten ich jest spoko?

QraKRK
Posty: 14
Rejestracja: 09 kwie 2019, 20:41

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: QraKRK » 25 kwie 2019, 11:52

Dag pisze:Witam,
Podzielcie się proszę informacjami na temat płatności za Umowę Notarialną. Po kogo stronie leży opłata i czy ewentualnie dają możliwość wyboru notariusza? Chyba że ten ich jest spoko?

Z tego co kojarze to oplaty po polowie z deweloperem.
A ich notariusz jest spoko. Mozna polecic.


pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: pawel111 » 28 kwie 2019, 14:30

ixi pisze:pawel111
luzuj chłopie bo my tu się dzielimy spostrzeżeniami i chcemy robić dla dobra wspólnego więc daruj sobie (a dalej ugryzę się w język i zakoncze wywód)
tyle w temacie


Z tego co widze z Twoich postów powyżej - to jedynie siejesz panikę i to bezpodstawnie, nie czytając w ogóle umowy. Tyle w temacie.

ixi
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2019, 14:03

Re: Lema 15, Supernova by Cordia, wątek dla właścicieli

Postautor: ixi » 29 kwie 2019, 9:58

EOT !



Wróć do „Supernova (Lema 15) Kraków od Cordia - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości