Deweloper Instal Kraków opinie, forum o firmie i nowych mieszkaniach

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Deweloper Instal Kraków opinie, forum o firmie i nowych mieszkaniach

Postautor: iti » 15 gru 2015, 14:58

A ja zarzucam wątek jeszcze jednej firmy, która działa w naszym mieście i buduje w nim nowe lokale mieszkaniowe :) Chodzi dokładniej o opinie o Instal Kraków, czyli deweloperze, który odpowiada za spore projekty, takie jak na przykład wymienione poniżej.

  • Osiedle Nowy Przewóz Kraków na Płaszowie, czyli spory projekt powstający właśnie przy ulicy przewóz, nadal są tam dostępne nowe mieszkania w Krakowie z MdM (Mieszkanie dla Młodych - program dopłat do zakupu pierwszego lokalu).
  • Osiedle Śliczna Kraków, jednak tam wszystkie mieszkania zostały już sprzedane.
  • Mieszkania Sołtysowska Park Kraków - powstają w okolicy dzielnicy Czyżyny, która dynamicznie się rozwija w ostatnich latach, powstaje tam nie tylko park technologiczny, ale także wiele nowych osiedli mieszkaniowych.
  • Inwestycja al. Jana Pawła II 150 - tam wszystkie nowe mieszkania także zostały już sprzedane.
Widać, że ten deweloper ma spory wpływ na to, jak wygląda Kraków. Jak na razie nie spotkałem się z jakimiś negatywnymi ocenami Instal Kraków, ale też nie kojarzę wielu osób, które kupiłyby tam jakieś nowe mieszkania. Ale może jest tu ktoś taki i napisze coś więcej o tej firmie deweloperskiej. Jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia, które mogłyby tu coś powiedzieć, to również mile widziane :!: Sam opis zakupu mieszkania, umowa deweloperska z Instalem Kraków oraz inne rzeczy również są dosyć interesujące. No i sam proces odbioru nowego mieszkania od nich, czy były jakieś problemy, czy wręcz przeciwnie, wszystko poszło gładko i było dobrze zrobione :?:


Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Deweloper Instal Kraków S.A. opinie, forum o firmie i nowych mieszkaniach

Postautor: Nowy » 08 kwie 2019, 0:42

Wszystko wskazuje na to, że deweloper Instal Kraków S.A. ruszył z kolejnym projektem mieszkaniowym w naszym mieście, chodzi o Osiedle Podgaje Kraków stawiane w okolicach Złocienia. Jest może ktoś, kto mieszka już w mieszkaniu od nich np. w inwestycji Nowy Przewóz i podzieli się opinią o tym, jak to wygląda, czy budynki są dobrze zbudowane i nie wychodzi w nich wiele usterek, a jeżeli jakieś są, to czy szybko się je usuwa w ramach rękojmi? Wrzuć ktoś jakieś info na forum czy to dobry deweloper.

getgrin
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2019, 9:08

Re: Deweloper Instal Kraków opinie, forum o firmie i nowych mieszkaniach

Postautor: getgrin » 29 maja 2019, 9:38

przekleję Ci swoją odpowiedź na temat tego osiedla bo już komuś odpisywałem, a że ostatnio zacząłem bardziej zgłębiać nasz lokalny rynek mieszkaniowy to może przy okazji komuś pomogę:

"Interesowałem się tematem tego osiedla i powiem szczerze że nie za bardzo jest alternatywa w okolicy. Murapol robi moim zdaniem bardziej estetyczne bloki, ale jakość wykonania to jakiś koszmar - np. balkony się sypią jeszcze przed zakończeniem budowy. Z tańszych zostaje jeszcze Śnieżka i Nowy Złocień LC Corp, które są już tak obrzydliwe że choćby i dopłacali to bym nie chciał tam mieszkać.

Osiedle Podgaje wypada więc średnio cenowo (aczkolwiek gdzie teraz są tanie mieszkania w Krakowie?), nue najgorzej jakościowo i jak dla mnie akceptowalnie pod względem wizualnym. Co do lokalizacji to tragedii nie ma bo komunikacyjnie się to szybko poprawia. Obwodnicy nie słychać więc to nie problem. Oczyszczalnie czasami faktycznie czuć, w zależności od tego z której strony wieje wiatr. Z tego co się dowiadywałem to mieli jakieś zadaszenia tam robić, żeby problem zmniejszyć.

Co do tematu rękojmi to mam znajomego który kupił mieszkanie w innej inwestycji instalu - osiedle nowy przewóz 5.0 (niestety dużo drozej) i jak miał jakieś drobne poprawki to bez problemu to zrobili. Z kolei mówił że jego sąsiad robił jakieś straszne awantury o zacieki na balkonie, chodził po bloku i zbierał podpisy pod pismem do instalu, zakładał różne tematy na forach itp. Ekipa instalu nawet sprawdzala u mojego znajomego czy też nie występuje problem, ale okazało się że ten sąsiad miał psa, który regularnie podsikiwał elewacje . Także morał taki, że usterki i owszem mogą się zdarzyć - urok nowego budynku w którym mogą jakieś niedoróbki wyjść, natomiast nie ma za bardzo sensu sugerowanie się wszystkimi komentarzami na ten temat bo ludzie czasem cuda wymyślają.

Podsumowując, jak dla mnie osiedle podgaje jest całkiem niezłą inwestycją o ile komuś odpowiada taka stylistyka.
"



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość