zawór wody w ogródkach

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
piotrlp
Posty: 7
Rejestracja: 06 wrz 2018, 10:39

zawór wody w ogródkach

Postautor: piotrlp » 06 cze 2019, 10:34

Witam,
Pytanie do właścicieli mieszkań parterowych z ogródkami.
Jest to dość istotna kwestia dla właścicieli ogórków, chodzi o wyprowadzenie zaworu wody na elewację budynku. Czy w swoich ogródkach montowaliście takie zawory?? Czy jest w ogóle taka możliwość?? Czy pytaliście kogoś o zgodę? Myślę o wmontowaniu w elewację mini skrzynki w kolorze tynku, wewnątrz której znajdzie się zawór. Widzę, że jeden z moich sąsiadów taki zawór posiada i bardzo ułatwia to pracę w ogrodzie.
Wysłałem zapytanie do NCC i czekam na odpowiedź.
Napiszcie jak to jest w Waszym przypadku.
PZDR!!


Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: zawór wody w ogródkach

Postautor: Xaron » 07 cze 2019, 12:44

Nie wiem jak u was, ale w niektórych wspólnotach do takich kraników zewnętrznych podpina się pod licznik. Dzięki temu można płacić za wodę mniej o połowę, bo odpada koszt ścieków. W zależności jak często podlewacie może się to opłacić.

piotrlp
Posty: 7
Rejestracja: 06 wrz 2018, 10:39

Re: zawór wody w ogródkach

Postautor: piotrlp » 12 cze 2019, 9:13

Dokładnie tak, te liczniki to jest kolejne pytanie, jak sprawa wygląda z tymi licznikami....nie wiem, nie orientowałem się a być może ktoś już to przerobił?? Proszę o informację jeśli macie takie liczniki i przegadywaliście temat z administracją.


piotrlp
Posty: 7
Rejestracja: 06 wrz 2018, 10:39

Re: zawór wody w ogródkach

Postautor: piotrlp » 12 cze 2019, 9:14

Ostatecznie dostałem zgodę na zawór w elewacji.



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości