Zmienne ciśnienie wody / zmienna temperatura wody w kranie - Prądnik Nowy

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Zmienne ciśnienie wody / zmienna temperatura wody w kranie - Prądnik Nowy

Postautor: mor3nko » 14 maja 2019, 10:47

Cześć, czy ktoś z was ma jeszcze problem ze zmiennym ciśnieniem wody? Zauważyłem to i pod prysznicem i w kranie w kuchni. Niestety skutkiem tego podczas brania prysznica jest sinusoida temperatury wody, raz gorąca raz chłodna. W kuchni natomiast przy odkręceniu wody ładnie widać i słychać jak strumień wody się powiększa i zmniejsza co kilkanaście sekund.


Sora
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 9:49

Re: Zmienne ciśnienie wody / zmienna temperatura wody w kranie - Prądnik Nowy

Postautor: Sora » 14 maja 2019, 22:01

Hm... jedyne co narazie zauważyłam to ciągle brudną wodę w toalecie. Ale ostatecznie jeszcze mało jej używam (zarówno toalety jak i wody).
Ale mam nadzieję, że z wodą się rozwiąże.

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Zmienne ciśnienie wody / zmienna temperatura wody w kranie - Prądnik Nowy

Postautor: Scout_RB » 14 maja 2019, 22:39

mor3nko pisze:Cześć, czy ktoś z was ma jeszcze problem ze zmiennym ciśnieniem wody? Zauważyłem to i pod prysznicem i w kranie w kuchni. Niestety skutkiem tego podczas brania prysznica jest sinusoida temperatury wody, raz gorąca raz chłodna. W kuchni natomiast przy odkręceniu wody ładnie widać i słychać jak strumień wody się powiększa i zmniejsza co kilkanaście sekund.

Potwierdzam u mnie to samo! Dziwna sprawa!


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Zmienne ciśnienie wody / zmienna temperatura wody w kranie - Prądnik Nowy

Postautor: mor3nko » 15 maja 2019, 8:29

Scout_RB pisze:
mor3nko pisze:Cześć, czy ktoś z was ma jeszcze problem ze zmiennym ciśnieniem wody? Zauważyłem to i pod prysznicem i w kranie w kuchni. Niestety skutkiem tego podczas brania prysznica jest sinusoida temperatury wody, raz gorąca raz chłodna. W kuchni natomiast przy odkręceniu wody ładnie widać i słychać jak strumień wody się powiększa i zmniejsza co kilkanaście sekund.

Potwierdzam u mnie to samo! Dziwna sprawa!

W jakiś sposób to dla mnie pocieszające że nie jestem sam :lol: Ponieważ dyskomfort ten mam od początku, zgłosiłem to w końcu do dewelopera/administracji. Boje się jednak, że sprawa zostanie zbagatelizowana i usłyszę "wszystko jest w normie".

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Zmienne ciśnienie wody / zmienna temperatura wody w kranie - Prądnik Nowy

Postautor: Michał » 17 maja 2019, 14:35

Rozumiem, że temat dotyczy etapu 2?

W pierwszym tez mieliśmy ten problem i wystarczyło wyregulować wymiennik MPEC

alfaanna
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2016, 15:55

Re: Zmienne ciśnienie wody / zmienna temperatura wody w kranie - Prądnik Nowy

Postautor: alfaanna » 12 cze 2019, 18:43

Czy ktoś z etapu 1 ma problem z temperaturą wody w kranie? Rano mamy tylko zimny prysznic nawet jak ciepła odkręcona jest na maksa. Rano tj. ok 6. Popołudniu juz jest w porządku. Problem zaczął sie pare dni temu.

mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Zmienne ciśnienie wody / zmienna temperatura wody w kranie - Prądnik Nowy

Postautor: mor3nko » 13 cze 2019, 10:32

Michał pisze:Rozumiem, że temat dotyczy etapu 2?

W pierwszym tez mieliśmy ten problem i wystarczyło wyregulować wymiennik MPEC

Tak, sprawa dotyczy 2 etapu. Została przeprowadzona jakaś regulacja na pompach i zmiany ciśnienia nie są już tak częste i tak mocno zauważalne wzrokowo. Niestety pod prysznicem dalej są mocno odczuwalne zmiany temperatur.

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Zmienne ciśnienie wody / zmienna temperatura wody w kranie - Prądnik Nowy

Postautor: Scout_RB » 13 cze 2019, 11:33

Okazuje się że jest to najprawdopodobniej błąd projektowy - projektant dobrał nieodpowiednie rozwiązanie dla tak dużego i wysokiego bloku. Trwa weryfikacja tej hipotezy i szukanie winnego.


Sora
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 9:49

Re: Zmienne ciśnienie wody / zmienna temperatura wody w kranie - Prądnik Nowy

Postautor: Sora » 05 lis 2019, 19:21

Czy poza szukaniem winnego toczy się też szukanie rozwiązania? Dziś to szło zwariować -_-

pawel1991
Posty: 21
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:19

Re: Zmienne ciśnienie wody / zmienna temperatura wody w kranie - Prądnik Nowy

Postautor: pawel1991 » 08 lis 2019, 11:06

Podbijam, u mnie wczoraj był dramat pod prysznicem. Ktoś coś wie czy trzeba dzwonić do admina?



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości