Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: mac_kow » 24 cze 2019, 0:10

Jackiewicz pisze:
mac_kow pisze:No to ja pochwalę się, że również oglądałem postępy KG Group a w zasadzie Grimbudu w ostatnich dniach i mam w związku z tym pytanie do nabywców mieszkań- czy wiecie, jak wygląda sytuacja z dojazdem do garaży / stanowisk postojowych?

Budynki są ładnie wykańczane, ale układu drogowego z wizualizacji ni widu ni słychu. Co w tej kwestii twierdzi deweloper?

Czyżbyście patrzyli na śmiganie do nowiutkich garaży drogami technologicznymi po płytach betonowych, jeszcze w środku zimy?

spokojnie, będzie wybudowana droga dojazdowa wraz z chodnikami - start pod koniec wakacji (stare płyty mają zostać usunięte)
w dalszej perspektywie droga bedzie rozbudowana i połączy się z ulicą bieżanowską

No, to w takim razie świetnie. Trzymam kciuki. Osiedle faktycznie prezentuje się bardzo korzystnie! :)


Szpulka
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Szpulka » 24 cze 2019, 10:51

mac_kow pisze:spokojnie, będzie wybudowana droga dojazdowa wraz z chodnikami - start pod koniec wakacji (stare płyty mają zostać usunięte)
w dalszej perspektywie droga bedzie rozbudowana i połączy się z ulicą bieżanowską

Owszem "kiedys" polaczona ale to zalezy od sprzedaży mieszkan i ewentualnego popytu na mieszkania w tej okolicy i na tym osiedlu:/
Narazie ulica ma byc zrobiona tylko do dojazdow do tych 4 blokow i kolejnych 4 z drugiego etapu.
Szkoda tylko ze tak malo bedzie miejsc postojowych ogólnodostępnych:// bo jak goscie przyjada to pewnie bedzie problem z parkowaniem://

ja55
Posty: 28
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:32

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: ja55 » 25 cze 2019, 8:32

Ja kupiłam mieszkanie i poinformowano mnie że, miejsc ogólnodostępnych nie będzie wcale. Na wizualizacji są widoczne miejsca ogólnodostępne na drodze dojazdowej do osiedla, zapytałam o to i powiedziano mi że to tylko wizualizacja.


Jackiewicz
Posty: 14
Rejestracja: 21 cze 2016, 10:06

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Jackiewicz » 25 cze 2019, 13:08

niestety problem z parkowaniem to problem na wszystkich "nowych" osiedlach.
na zebraniu wspólnoty na osiedlu gdzie aktualnie mieszkam (pradnik czerwony) został poruszony problem parkowania dla gości, odpowiedz administratora była krótka - niech przyjeżdzają taksówkami :shock:

Szpulka
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Szpulka » 25 cze 2019, 14:38

ja55 pisze:Ja kupiłam mieszkanie i poinformowano mnie że, miejsc ogólnodostępnych nie będzie wcale.

Na stronce zikitu jest info o miejscach postojowych.
mobilnykrakow.pl/audyt/budowa-drogi-laczacej-ul-biezanowska-i-ul-telimeny

Obrazek

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: mac_kow » 25 cze 2019, 15:10

Jackiewicz pisze:niestety problem z parkowaniem to problem na wszystkich "nowych" osiedlach.

Pomimo tego, że Osiedle Telimeny samo w sobie nie będzie zapewniać miejsc ogólnodostępnych, to nie przewiduję tam żadnych kłopotów z parkowaniem "dla gości". Temat parkowania na Bieżanowie / Prokocimiu wałkowany tutaj już nie pierwszy raz.

Osiedle Telimeny to chyba jedno z łatwiejszych miejsc, przy których można zaparkować legalnie i sensownie; Olbrzymi parking przy Lidlu zaraz za skrętem z ronda; mnóstwo miejsc wzdłuż ul. Telimeny za zakrętem, w kierunku Bieżanowskiej.

Z obydwu parkingów czas dotarcia na piechotę do osiedla to ok 2-3 minuty. Nieco dalszych alternatyw też wbród.

Szpulka
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Szpulka » 02 lip 2019, 18:44

Mam pytanie do osob kupujacych/interesujacych sie lub juz właścicieli mieszkan:D
Czy wiadomo co z drzewami przy budynku 1A od strony ul Imielnej? Pytal ktos z Was Pani Moniki z biura sprzedaży? Ja zapomnialam,a zastanawiam sie czy ida do wycinki. Z projektu wychodzi ze maja tam byc ogródki dla mieszkan na parterze.
Orientuje sie ktos?

Jackiewicz
Posty: 14
Rejestracja: 21 cze 2016, 10:06

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Jackiewicz » 29 lip 2019, 8:24

umowa jest w porządku - standard nie ma czego bać , ja podpisywałem sam.
jesli chcesz pośrednika napisz na priv - mam znajomego który się tym zajmuje.

czy ktoś już wie coś odnoścnie drugiego etapu ? kiedy rusza i w którą stronę ostatecznie idą teraz z budową ? (początkowo mieli iść w stronę lidla ale potem słyszałem o innych opcjach)


kucyk
Posty: 53
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:44

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: kucyk » 06 sie 2019, 18:34

Jackiewicz pisze:umowa jest w porządku - standard nie ma czego bać , ja podpisywałem sam.
jesli chcesz pośrednika napisz na priv - mam znajomego który się tym zajmuje.

czy ktoś już wie coś odnoścnie drugiego etapu ? kiedy rusza i w którą stronę ostatecznie idą teraz z budową ? (początkowo mieli iść w stronę lidla ale potem słyszałem o innych opcjach)

A jakie to opcje wchodzą w rachubę? :shock:

Szpulka
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:08

Re: Osiedle Telimeny Kraków KG Group - opinie i forum mieszkańców (Bieżanów)

Postautor: Szpulka » 19 sie 2019, 12:33

Jackiewicz pisze:umowa jest w porządku - standard nie ma czego bać , ja podpisywałem sam.
jesli chcesz pośrednika napisz na priv - mam znajomego który się tym zajmuje.

czy ktoś już wie coś odnoścnie drugiego etapu ? kiedy rusza i w którą stronę ostatecznie idą teraz z budową ? (początkowo mieli iść w stronę lidla ale potem słyszałem o innych opcjach)

W tamtym tygodniu ogladalismy Swoje mieszkanko:))
i wiem tyle ze narazie nie wiadomo co z innymi etapami, maja pozwolenie od miasta tylko na te kolejne 4 bloki wzdłuż garazy. Moze oddanie bedzie wczesniej niz zakladali(marzec 2020) ale nie gwarantuja zeby nikomu nadziei nie robic. Kierownik projektu powiedzial ze teraz czekaja na start z budowa drogi przez miasto.
A jest tu ktos z bloku 1A ?:))



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości