Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
Wind33
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2019, 1:33

Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Postautor: Wind33 » 01 lip 2019, 1:50

Osoby które już urządziły swoje nowe mieszkania- piszcie kogo polecacie? Potrzebny projekt i ekipa do wykończenia mieszkania- ktoś sprawdzony! I dobrze byłoby wiedzieć ,jakie są koszty takich usług ?


Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Postautor: Darom » 30 lip 2019, 12:09

Zrobienie mieszkania łącznie ze szpachlowaniem, położeniem gładzi i malowanie plus płytki w łazience, montaż wanny itd. przez ekipę to jest cena ponad 30 tysięcy złotych. Chodź można też znaleźć ekipę do 25 tysięcy złotych.

Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Postautor: Nowy » 30 lip 2019, 18:04

Wind33 pisze:jakie są koszty takich usług ?

Jeżeli chodzi o to, jakie są koszty wykończenia nowego mieszkania od dewelopera, to w średnim standardzie trzeba liczyć ok. 1000 złotych za metr kwadratowy, może teraz nieco więcej. Sporo zależy od metrażu, im większy, tym ta cena powinna być niższa, bo najwięcej kosztują kuchnia i łazienka, a te są i w mniejszych i w większych mieszkaniach. Dużo też zależy np. od tego, czy na podłogę kładziesz drewno, czy panele, czy są podwieszane sufity i takie różne bajery.


Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Postautor: Darom » 01 sie 2019, 11:14

Wind33 pisze:jakie są koszty takich usług ?

Nowy pisze: 1000 złotych za metr kwadratowy

Co nie którzy nawet sporo więcej liczą. Rozmawiałem nawet z facetem, który z żoną zajmuje się wykończeniami mieszkań. I za wykończenie od zera, od gołych ścian mieszkania 50 metrów kwadratowych chciał 35 tysięcy.
Nowy pisze: Sporo zależy od metrażu, im większy, tym ta cena powinna być niższa,

Z tym się absolutnie nie zgodzę. Im większy metraż tym cena wyższa. Nie odwrotnie. Użytkownik Nowy źle napisał.

Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Postautor: Nowy » 02 sie 2019, 10:19

Darom, chodziło mi o to, że im większe mieszkanie, tym niższa cena wykończenia 1 m2. To nie są jakieś duże różnice, ale koszt kuchni i łazienki jednak rozkłada się na całość.

Darom
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2018, 22:02

Re: Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Postautor: Darom » 02 sie 2019, 21:33

Nowy pisze:Darom, chodziło mi o to, że im większe mieszkanie, tym niższa cena wykończenia 1 m2.

Nowy Co Ty gadasz za jakieś farmazony ? Pierwsze o czymś takim czytam. Jest tak, że im większe mieszkanie tym cena jego wykończenia jest większa dlatego, że jest więcej metrów kwadratowych do wymalowania, położenia gładzi, podłóg itd. Z Twojego wpisu mogę wywnioskować, że jak kupię mieszkanie wielkości willi 900 metrów kwadratowych, to cena wykończenia tego mieszkania o tej wielkości mnie ile wyniesie ? 100 złotych ? może 10 złotych ? - Wszyscy do tej pory budowlańcy z ekipy remontowej, których spotkałem, i z którymi miałem do czynienia mówili mi, że im większe mieszkanie tym cena jego wykończenia jest droższa, większa. Więc nie bardzo wiem, o czym Ty do mnie piszesz :roll: - No chyba, że to jakoś bardziej sensowniej wyjaśnisz :?: :roll:

krisak13
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2018, 15:15

Re: Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Postautor: krisak13 » 12 wrz 2019, 12:22

Chodziło o cenę za metr kwadratowy, jasno napisał kolega, że większość ceny to łazienka i kuchnia. Przy mieszkaniu 40m2 masz kuchnie łazienkę i jakąś sypialnie i za m2 wyjdzie ci prawie 2k. W przypadku mieszkania 60m2 też masz jedną łazienkę i jedną kuchnię, a dwie lub 3 sypialnie i koszt za m2 będzie już np.1500zł/m2. Kuchnia łazienka jest w każdym mieszkaniu i ona najbardziej wpływa na cene, a że potem ją dzielisz na ilość metrów to im większe mieszkanie tym cena za metr mniejsza.

Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Postautor: Nowy » 13 wrz 2019, 11:52

krisak13 pisze:Chodziło o cenę za metr kwadratowy, jasno napisał kolega, że większość ceny to łazienka i kuchnia. Przy mieszkaniu 40m2 masz kuchnie łazienkę i jakąś sypialnie i za m2 wyjdzie ci prawie 2k. W przypadku mieszkania 60m2 też masz jedną łazienkę i jedną kuchnię, a dwie lub 3 sypialnie i koszt za m2 będzie już np.1500zł/m2. Kuchnia łazienka jest w każdym mieszkaniu i ona najbardziej wpływa na cene, a że potem ją dzielisz na ilość metrów to im większe mieszkanie tym cena za metr mniejsza.

Brawo, wreszcie ktoś zrozumiał o co chodzi ;) Dokładnie to miałem na myśli.


krisak13
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2018, 15:15

Re: Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Postautor: krisak13 » 13 wrz 2019, 13:00

Nowy pisze:
krisak13 pisze:Chodziło o cenę za metr kwadratowy, jasno napisał kolega, że większość ceny to łazienka i kuchnia. Przy mieszkaniu 40m2 masz kuchnie łazienkę i jakąś sypialnie i za m2 wyjdzie ci prawie 2k. W przypadku mieszkania 60m2 też masz jedną łazienkę i jedną kuchnię, a dwie lub 3 sypialnie i koszt za m2 będzie już np.1500zł/m2. Kuchnia łazienka jest w każdym mieszkaniu i ona najbardziej wpływa na cene, a że potem ją dzielisz na ilość metrów to im większe mieszkanie tym cena za metr mniejsza.

Brawo, wreszcie ktoś zrozumiał o co chodzi ;) Dokładnie to miałem na myśli.


Na kimś budowlańcy muszą zarobić ;)

KarolKaras
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2021, 15:25

Re: Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Postautor: KarolKaras » 30 mar 2021, 15:46

krisak13 pisze:Chodziło o cenę za metr kwadratowy, jasno napisał kolega, że większość ceny to łazienka i kuchnia. Przy mieszkaniu 40m2 masz kuchnie łazienkę i jakąś sypialnie i za m2 wyjdzie ci prawie 2k. W przypadku mieszkania 60m2 też masz jedną łazienkę i jedną kuchnię, a dwie lub 3 sypialnie i koszt za m2 będzie już np.1500zł/m2. Kuchnia łazienka jest w każdym mieszkaniu i ona najbardziej wpływa na cene, a że potem ją dzielisz na ilość metrów to im większe mieszkanie tym cena za metr mniejsza.

Tutaj jeszcze dodam, że trzeba pamiętać też o koszcie pozostałego wyposażenia. Bo zazwyczaj jak czytam o wykańczaniu mieszkania to mówi się o zrobieniu ścian, podłogi, łazienki i czasem zabudowy kuchennej a przecież trzeba mieć na uwadze, że do kuchni trzeba kupić sprzęty AGD. W mieszkaniu potrzeba zainstalować lampy- czasem są przesunięcia, czasem trzeba dodać punkt (no np. kinkiety nad łóżkiem w sypialni- fajna sprawa). No i właśnie takie rzeczy jak łóżko, kanapa do salonu, telewizor jak ktoś chciałby mieć itd itd. Jeszcze osobny temat to jakość tych produktów, bo jedni lubią Ikee inni wolą meble na wymiar wyższej jakości. Więc ciężko tak jednoznacznie określić koszt wykończenia mieszkania, ale zakładając remont z pełnym pełnym wyposażeniem jak łóżko, stół, krzesła, oświetlenie w całym mieszkaniu, szafy do przedpokoju, lampka nocna itd to trzeba liczyć jakoś 2,5 tys za m2 no i w górę, bo jak komuś zależy na wyższym standardzie to ceny materiałów i produktów rosną :D więc przy jakich 50 m2 to jakieś pełne wykończenie z takim całkowitym umeblowaniem to będzie jakoś 125 tys zł - co się w sumie zgadza z wcześniejszym komentarzem
Karol



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości